Skocz do zawartości

Rura przyłączenia gazowego na działce


Recommended Posts

Witam.
Na wstępie bardzo chciałbym przeprosić, jeżeli piszę w niewłaściwym temacie.
Mój problem jest następujący, będę bardzo wdzięczny za pomoc w jego rozwiązaniu.

Staramy się o pozwolenie na budowę, wszystko szło świetnie, do czasu kiedy musieliśmy dogadać się z gazownią.
Otóż przez środek naszej działki biegnie przyłącze gazowe do drugiego domu naszych rodziców który się na niej znajduje.
Sytuując dom 3 metry od granicy wychodzi, że gazociąg będzie biegł pod domem około 1 metra.

Nie przejmowaliśmy się tym gdyż gazowania planowała przebudowę gazociągu na wiosnę 2014 i miała przenieść przyłącze gazowe do domu rodziców pod płot.

W związku z tym poczyniliśmy szereg inwestycji gdyż bardzo zależy nam na czasie i rozpoczęciu budowy jeszcze w tym roku, z różnych względów.

W ostatnim czasie dostaliśmy pismo z gazowni, że inwestycja realizowana będzie w roku 2015.
Podcięło nam to skrzydła, bo jak wspomniałem zależy nam na wybudowaniu domu w tym roku.

Jesteśmy w stanie ponieść koszty i przebudować przyłącze na własny rachunek, ale oczywiście w granicach rozsądku.
Architekt wyrysował nam przykładową nową drogę jak ów rura gazowa mogła by przebiegać.

Moje pytanie, jakie pismo wysłać do gazowni, co w nim zawrzeć, na co się powołać, czy można rozdzielić te koszty na dwa podmioty, na gazownie i na nas ?

Bardzo proszę o pomoc.
Dziękuję.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...