Skocz do zawartości

styrodur na schody?


Recommended Posts

Witam, mam pomiędzy piętrami w domu bardzo nierówne schody - praktycznie każdy stopień jest innego rozmiaru icon_confused.gif . Boję się robić je niejako od nowa nadlewając kolejną warstwę, bo nie wiem, czy obecna konstrukcja wytrzyma obciążenie.
Mam wobec tego pytanie, czy ktoś już próbował lub rozwiązał taki problem za pomocą styroduru?
Czy wg Was, znających się i praktykujących, jest to dobry pomysł?
Jeśli nie, to jak radzicie to zrobić?
Dziękuję za podpowiedzi! Pozdrawiam!
Link do komentarza
Cytat

Witam, mam pomiędzy piętrami w domu bardzo nierówne schody - praktycznie każdy stopień jest innego rozmiaru icon_confused.gif . Boję się robić je niejako od nowa nadlewając kolejną warstwę, bo nie wiem, czy obecna konstrukcja wytrzyma obciążenie.
Mam wobec tego pytanie, czy ktoś już próbował lub rozwiązał taki problem za pomocą styroduru?
Czy wg Was, znających się i praktykujących, jest to dobry pomysł?
Jeśli nie, to jak radzicie to zrobić?
Dziękuję za podpowiedzi! Pozdrawiam!


Suporeksem wyrównaj ,przyklej klejem do płytek .
Link do komentarza
Cytat

jakie są to różnice w nierównościach?


Jak znam życie to od 0 do paru cm ......znajdź który stopien jest najwyższy i najszerszy .....potem wykombinuj materiał np deski o wysokości najwyższego stopnia ......zaszaluj pilnując szerokości tego najszerszego stopnia wszędzie , szalunek uszczelnij na kantach i spodach delikatnie pianką montażową ...po wyschnięciu pianki poodcinaj nadmiar i zalej szalunki masą samopoziomującą tylko że cementową ...oczywiście przed całą operacją wszystko odkurz i zagruntuj , jeszcze przed szalowaniem . Trochę to skomplikowane ...a może i nie ,...przynajmniej dla mnie , ja już kilka takich schodów mam zrobionych po ludziach .

Jeżeli nierówności są niewielkie np do 1- 1,5 cm to idzie to zrobić klejem i płytkami od razu , ale to jest mordęga równać na kleju ....nie polecam .
Link do komentarza
Wyrównanie wysokości schodów wymaga korekty wszystkich stopni, gdyż podwyższenie jednego spowoduje obniżenie następnego. Z reguły konieczne będzie dostawienie stopnia najniższego lub likwidacja najwyższego, gdy różnice w wysokości są znaczne. Jako bazę do rozmierzenia należy przyjąć najniższy stopień i według jego wysokości rozmierzyć pozostałe.

Przy konieczności nałożenia grubej warstwy wyrównującej można posłużyć się płytkami z betonu komórkowego lub drewnianymi stopniami mocowanymi do listew o odpowiednio dobranej grubości.
Link do komentarza
Cytat

Jak znam życie to od 0 do paru cm ......znajdź który stopien jest najwyższy i najszerszy .....potem wykombinuj materiał np deski o wysokości najwyższego stopnia ......zaszaluj pilnując szerokości tego najszerszego stopnia wszędzie , szalunek uszczelnij na kantach i spodach delikatnie pianką montażową ...po wyschnięciu pianki poodcinaj nadmiar i zalej szalunki masą samopoziomującą tylko że cementową ...oczywiście przed całą operacją wszystko odkurz i zagruntuj , jeszcze przed szalowaniem . Trochę to skomplikowane ...a może i nie ,...przynajmniej dla mnie , ja już kilka takich schodów mam zrobionych po ludziach .

Jeżeli nierówności są niewielkie np do 1- 1,5 cm to idzie to zrobić klejem i płytkami od razu , ale to jest mordęga równać na kleju ....nie polecam .



Bardzo dziękuję za wszystkie porady i tak myślę, że jak już się za to wezmę, to chyba wybiorę wersję Joksa = szalowanie i zalewanie. Będę musiał tylko trochę pomierzyć i pobawić się, by wcześniej wyliczyć, jak bardzo to obciąży schody. W sumie, to chciałem uciec od takiego wyrównywania z wylewką ze wględu na wagę, więc i pozostałem rady i pomysły rozważę.
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi! Pozdrawiam!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...