Skocz do zawartości

Pękła szyba w oknie po 6 miesiącach od montażu


Recommended Posts

Mam okna z firmy [dane firmy usunięte przez moderatora] na profilu Salamander SL76. Sam prfil jest godny polecenia - nie żółknie i nie łuszczy się. Niestety trzeba zwrac uwagę kto robi okna i je montuje. Ja kupiłem je w [dane firmy usunięte przez moderatora] i OSTRZEGAM wszystkic przed tą firmą. Skusiłem się, bo oni ostatni cieńko przędą i dali mi duże rabaty, ale w jednym z okien pękła po 6 miesiącach szyba. Dodam, że budynek jest nie zamieszkały i nie były tam prowadzone żadne prace. Zgłosiłem to tej firmie, lecz oni mnie zbyli, twierdząc że mineła gwarancja, a potem powiedzieli że gwarancja nie obejmuje szyb?! Okna są źle spasowane i mają naprężenia wewnętrzne. Niezależny ekspert z dziedziny materiałoznastwa stwierdził, że okno jest krzywe i źle zamontowane (7 mm różnicy!!!) i z tego powodu pękła szyba. Dodatkowo kupiłem unich drzwi, które uszkodzili w trakcie montażu. Powiedzieli, że rysa i wgniecenie już było (wytknąłem im tę wadę w dzień gdy montowali drzwi). Dla nich pomazanie drzwi białą farbą załatwiało sprawę, ale dlaczego ja jak kupuję nowy towar to dostaję wybrakowany! Totalna olewka. NIE POLECAM!!! Za te pieniądze spokojnie można kupić inne okna gdzie producent daje gwarancje na produkt i nie ma tak chamskiej obsługi! [dane firmy usunięte przez moderatora]!!!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl
I coś w tej sprawie robiłeś? Oprócz tego ,że opisałeś problem na forum.
Jest jeszcze taka instytucja jak Rzecznik Konsumenta.
Gwarancja na okna jest udzielana na 5 lat i szyby też ona obejmuje.
Co do tych drzwi to było trzeba się nie zgadzać na ich montaż, jeżeli widziałeś że są uszkodzone.
Link do komentarza
Dracullan - nigdy przenigdy nie montuje się uszkodzonych drzwi. Często (zwłaszcza producenci drzwi wewnętrznych) odrzucają takie reklamacje. Towar uszkodzony jest towarem niezgodnym z umową. Jeśli sprzedawca przywiózł Ci takie uszkodzone drzwi to jest jego problem. Jeśli chce Ci zamontować taki towar to tylko po wcześniejszej pisemnej konsultacji z producentem oraz pisemnym zapewnieniem, że wymieni drzwi na nowe do określonego przez Was czasu (bo np. musiałaś zamknąć budynek).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...