Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rozpoczynamy remont starego domu. Taką decyzję podjęliśmy wspólnie. Teren ciekawy bo koło lasu bukowego. Działka duża 1h.

DSC01446.jpg




Zaczęliśmy od przeprowadzenia ekspertyz. Najpierw sprowadziliśmy rzeczoznawcę budowlanego a potem projektanta z konstruktorem. To wszystko odbyło się przed zakupem!!!!!
Link do komentarza
Wszyscy stwierdzili że za takie pieniądze to okazja więc skuszeni tymi informacjami zdecydowaliśmy się podpisać wstępną umowę.

I tu się zaczęło bo jest to dom na ziemi rolniczej więc banki nie chcą udzielać pożyczek na takie nieruchomości.
I co jedyny PKO BP zdecydował się dać taki kredyt. Na tę decyzję czekaliśmy dość długo. A my byliśmy napaleni na ten dom.

DSC01446.jpg



Najpierw papiery!!!!!!!!!!!!

Ustaliliśmy że ten dom nie jest zapisany w rejestrze zabytków.
Sprawdziliśmy czy nie widnieje na nim żaden kredyt hipoteczny.
Patrzyliśmy czy przypadkiem nie ma wpisanej służebności.

Dopiero po tych czynnościach przystąpiliśmy do podpisania warunkowej umowy notarialnej i tu znowu nerwy. icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Witam !

Pierwsza myśl, skojarzenie towarzyszące podczas oglądania zdjęć z Państwa "budowlanej przygody", to SKĄD JA TO ZNAM?! Z tą różnicą, iz w moim przypadku wszystko, dosłownie wszystko, jest jeszcze przede mną. Strach sie baćicon_smile.gif
Pozdrawiam i gratuluję realizacji marzań!

Rafał
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
ciekawie się zaczynało... a się wzięło i zakończyło nagle..
Zakończyło?? Przecież minęło 2 lata.. Czemu nie napisaliście ciągu dalszego? Zarówno MMMazur jak i Roofi. Jak tam z tymi remontami? Czy wszystko już ZA Wami???
... bo teraz ja przeglądam tę tematykę i zacznę niebawem czuć te "klimaty".. i teraz przede mną jest "FFSZYSTKO" icon_smile.gif
Będzie kontynuacja? A może dobre rady? Wskazówki jakieś?
Link do komentarza
Cytat

ciekawie się zaczynało... a się wzięło i zakończyło nagle..
Zakończyło?? Przecież minęło 2 lata.. Czemu nie napisaliście ciągu dalszego? Zarówno MMMazur jak i Roofi. Jak tam z tymi remontami? Czy wszystko już ZA Wami???
... bo teraz ja przeglądam tę tematykę i zacznę niebawem czuć te "klimaty".. i teraz przede mną jest "FFSZYSTKO" icon_smile.gif
Będzie kontynuacja? A może dobre rady? Wskazówki jakieś?


Piękna foto-kronika jest, jak napisali MMMazur-owie na stronie:
http://picasaweb.google.com/MagdaMirekM
i przy zdjęciu nr 500 jest dalszy link
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Myślę, że pracy przy takim domu nie jest mało, mnie tez to czeka w przyszłości, ale jak na razie o tym nie myślę. W każdym razie jakbym zaczynała remont takiego starego domu, to na pewno bym skorzystała z porady jakiegoś projektanta. W takim domu jest zbyt wiele do roboty i przez przypadek można samemu coś sknocić. Ja bym na bank wzięła projektanta. Zresztą jest wielu bardzo dobrych projektantów w Polsce.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...