Skocz do zawartości

czym i jak zaizolować narożnik do którego nie ma pełnego dostępu


Recommended Posts

sytuacja jest następująca. Sąsiada dom jest cofnięty w stosunku do mojego i ustawiony wyżej. Sąsiad zrobił sobie taras i nic by w tym nie było złego gdyby zrobił to prawidłowo. Nasypał ziemię na część mojej ściany (powyżej poziomu mojej podłogi), ułożył sobie kostkę i nie zaizolował mojej ściany. Dzięki temu mam rosnącego grzyba na ścianie w pokoju. Dodatkowo w tym narożniku od mojej strony jest rynna, która też przyczynia się do powstawania grzyba (ta cała część mojego podwórka jest zacieniona praktycznie przez cały czas i panują tam warunki sprzyjające wilgoci). Mój dom to stara kamienica (cegła i zaprawa wapienna).

Pytanie moje jest następujące: Jak wykonać izolację tego narożnika w przypadku gdy nie mam możliwości wejścia na działkę sąsiada?

p.s.
Sąsiad twierdzi, że u niego jest wszystko ok (też bym tak pewnie twierdził gdybym musiał rozkopać taras). W tej chwili nie biorę pod uwagę kwestii inspektora nadzoru czy innych rzeczy żeby pana zmusić do zaizolowania tej ściany ponieważ to trwa a ja chciałbym mieć to z głowy już niedługo. Chcę też powiedzieć, że sytuacja była już w momencie gdy kupiłem mieszkanie.

Proszę o pomoc.

sytuacja

DSC01446.jpg


Link do komentarza
Patrząc na zdjęcie nie wiem czy jest jakikolwiek sposób na wykonanie izolacji bez ingerencji w działkę sąsiada. Wydaje się jednak że możnaby zrobić jakiś rodzaj izolacji bez rozbierania tarasu, np. wbijając blachę pomiędzy mur twój i sąsiada.
Swoją drogą bezmyślne działanie sąsiada i chyba złośliwe bo to oczywiste że będzie zawilgocona ściana stykająca się z ziemią podciągającą wodę, to tak jakby wybudować fundament bez żadnej izolacji od gruntu.
Link do komentarza
Cytat

Patrząc na zdjęcie nie wiem czy jest jakikolwiek sposób na wykonanie izolacji bez ingerencji w działkę sąsiada. Wydaje się jednak że możnaby zrobić jakiś rodzaj izolacji bez rozbierania tarasu, np. wbijając blachę pomiędzy mur twój i sąsiada.
Swoją drogą bezmyślne działanie sąsiada i chyba złośliwe bo to oczywiste że będzie zawilgocona ściana stykająca się z ziemią podciągającą wodę, to tak jakby wybudować fundament bez żadnej izolacji od gruntu.



A jakiaś izolacja chemiczna? Gdzieś wyszukałem, że można nawiercać ścianę i wlać w otwory jakąś chemię która izoluje.
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

A jakiaś izolacja chemiczna? Gdzieś wyszukałem, że można nawiercać ścianę i wlać w otwory jakąś chemię która izoluje.


Można tak izolować, ale są to bardzo duże koszty - naprawdę duże icon_confused.gif
Jestem przekonany, że taniej i skuteczniej dałoby się to zrobić, nawet jeśli sam miałbyś sfinansować rozbiórkę tego tarasu, zaizolowanie ścian i odbudowę tarasu - przecież to tylko kostka na zagęszczoneym gruncie i suchym betonie - gdyby to był taras wylewany, z jakimiś tam płytkami, to sytuacja byłaby inna icon_rolleyes.gif
Pogadaj jeszcze z sąsiadem, ale nie próbuj zmusić go do zrobienia całej izolacji, zasugeruj, że wyłożysz na to nawet 2/3 kosztów - i tak Ci się to opłaci na przyszłość icon_confused.gif Weź piwo i pogadaj od serca, ale bardzo politycznie, nawet, jak qurwica będzie Cię trzęsła, bo na siłę to tylko jakieś sądy, inspektorzy budowlani, biegli icon_rolleyes.gif
Mam jeszcze pytanie jak powiązany jest z budynkiem ten mur rozgraniczający i czy nie jest on również "zaciągaczem" kapilarnym wody do Twojego mokrego kąta.
Link do komentarza
Praktycznie nie ma możliwości skutecznego uszczelnienia ściany bez odkopania jej od strony zewnętrznej. Osuszanie tzw. metodą iniekcji krystalicznej stosuje się tylko w celu utworzenia poziomej przepony, która zapobiega podciąganiu wilgoci od fundamentów a nie przy bocznym kontakcie ściany z gruntem.

Ewentualnie można spróbować nałożenia tynku wodoszczelnego od strony pomieszczenia, ale nie zabezpieczy to muru przed destrukcją a jedynie ograniczy napływ wilgoci do wnętrza.
Link do komentarza
Dziękuję za porady. Chyba będę musiał się dogadać w jakiś sposób z gościem. Ciężka przeprawa będzie bo facet kiedyś zrobił wycenę docieplenia mojej ściany od strony jego podwórka to mi szczęka opadła na ziemię. Nasz dom (kamienica) jest wyższy o piętro i strych od jego domku. Pan zażyczył sobie dwa razy więcej niż normalnie w tym okresie brały firmy za taką pracę, no i oczywiście nie ma takiej opcji żeby ktoś obcy wszedł na jego podwórko ( a i zapomniałem wspomnieć, że pan prowadzi firmę budowlaną). Jeżeli iniekcja krystaliczna jest droga i nie spełni oczekiwań to nie widzę innego sposobu jak zacisnąć zęby i "polubownie" załatwić sprawę z gościem.
Link do komentarza
Cytat

...... nie ma takiej opcji żeby ktoś obcy wszedł na jego podwórko .........



Ależ jest, można uzyskać decyzję administracyjną od starosty - zgodnie z PB art.47.2.


A skoro prowadzi firmę budowlaną, nie sądzę aby zignorował lub utrudniał coś, po otrzymaniu takiej decyzji "budowlanej" icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

Ależ jest, można uzyskać decyzję administracyjną od starosty - zgodnie z PB art.47.2.


A skoro prowadzi firmę budowlaną, nie sądzę aby zignorował lub utrudniał coś, po otrzymaniu takiej decyzji "budowlanej" icon_cool.gif



Patrz Pan jaki fajny przepis. W poniedziałek przejdę się do starosty i zapytam jak to jest. Dzięki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...