Skocz do zawartości

podciąganie kapilarne


Recommended Posts

Witam wszystkich Forumowiczów! Mam prośbę do osób, które trochę się na tym znają- czy na prezentowanym zdjęciu mokre mury w najniższym rzędzie wynikają- Waszym zdaniem z wadliwie wykonanej izolacji poziomej, czy nie doszukiwać się problemów?

Z góry dzięki za pomoc!

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich Forumowiczów! Mam prośbę do osób, które trochę się na tym znają- czy na prezentowanym zdjęciu mokre mury w najniższym rzędzie wynikają- Waszym zdaniem z wadliwie wykonanej izolacji poziomej, czy nie doszukiwać się problemów?

Z góry dzięki za pomoc!


Nawet jak górna warstwa muru wyschnie ,to pewności nie będzie skąd woda ,bo woda z opadów przedostała się jeszcze głębiej w pustaka i tam siedzi będzie sączyć się parę lat .Dlaczego ostatnia warstwa nie jest zabezpieczona ,przykryta przed opadami ?
Link do komentarza
Cytat

Nawet jak górna warstwa muru wyschnie ,to pewności nie będzie skąd woda ,bo woda z opadów przedostała się jeszcze głębiej w pustaka i tam siedzi będzie sączyć się parę lat .Dlaczego ostatnia warstwa nie jest zabezpieczona ,przykryta przed opadami ?



Ostatnia (najwyższej) jest świeżo zmurowana, więc nie dziwię się, ze ciemna i mokra. Ale dół powinien być niby suchy, a nie jest. Jak się przekonać, czy jest to kwestia zachlapania przy deszczu jak sugeruje joks, czy jednak problem z izolacją? Nie chcę kupić domu, który będzie mi podmakać i grzybieć :/
Link do komentarza
Cytat

Ostatnia (najwyższej) jest świeżo zmurowana, więc nie dziwię się, ze ciemna i mokra. Ale dół powinien być niby suchy, a nie jest. Jak się przekonać, czy jest to kwestia zachlapania przy deszczu jak sugeruje joks, czy jednak problem z izolacją? Nie chcę kupić domu, który będzie mi podmakać i grzybieć :/


Zrób z bliska zdjęcia izolacji poziomej i wklej daj sporo tych zdjęć .


Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

to zdjęcia...nie za dużo, ale coś. Jakaś izolacja jest- w sensie papa, ale jakości kiepskiej... ponoć są niskie wody gruntowe. Dolny rząd niby może być mokry, bo ściany stały otwarte i niezabezpieczone... Ale czy to wystarczy?


Wygląda dobrze ,zaniedbana budowa ,może wreszcie trafi na inwestora ,który dokończy ten dom.
A ściany nie są porysowane spękań nie ma?

trzeba odkopać tą ziemię od ścian . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wygląda dobrze ,zaniedbana budowa ,może wreszcie trafi na inwestora ,który dokończy ten dom.
A ściany nie są porysowane spękań nie ma?

trzeba odkopać tą ziemię od ścian .



spękań nie ma. Ściany parteru były wybudowane przeszło rok temu, ale bez stropu i tak to stało ostatni rok. Teraz dopiero jest wylany strop. Ściany są pociaprane zaprawą dość niechlujnie, ale nie wyglądają na popękane.

A co do mokrego dołu- martwić się czy nie? Podkreślam, papa na izolację jest beznadziejna i się rwie łatwo Ale jest! Więc może nie ma co się obawiać...?
Link do komentarza
Cytat

Podkreślam, papa na izolację jest beznadziejna i się rwie łatwo Ale jest! Więc może nie ma co się obawiać...?

Ciebie przeżyje ta izolacja ,ewentualne zewnętrzne ubytki ,trzeba naprawić powklejać ,dolne zawilgocenie to nie jest kapilarne podciąganie ,to z powodu opadów deszczu i niskich ścian fundamentowych , miłego budowania . icon_smile.gif Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ciebie przeżyje ta izolacja ,ewentualne zewnętrzne ubytki ,trzeba naprawić powklejać ,dolne zawilgocenie to nie jest kapilarne podciąganie ,to z powodu opadów deszczu i niskich ścian fundamentowych , miłego budowania . icon_smile.gif




to mnie (trochę) uspokoiliście! ;)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...