Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
aleolae

Umywalka do łazienki

65 postów w tym temacie
Jeśli już się decydować na umywalkę nablatową to w tym stylu to widzę ponieważ do takiego koloru wybierzemy co chcemy i wygląda to nowocześnie niż w tym turkusie. Blat pełni dodatkową funkcję gdyż możemy tam dać jakieś akcesoria a przy zwykłej umywalce mamy nie wykorzystaną przestrzeń.

DSC01446.jpg

Roca się ceni że szkoda gadać, za takie korytko prawie 6 stów. Do tego potrafi robić krzywe umywalki, pełne wszelkiego rodzaju błędów. Jak ktoś zainteresowany to służę informacją opartą na osobistym posiadaniu takiego cuda. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)

Poza tym umyć się w takiej miseczce - niemałe wyzwanie.
Wszystko wokół mokre (ściereczka i wycieranie gwarantowane po każdym użyciu) woda wokół miseczki ( stojąca woda oznacza syf i pleśń)
Jak dla mnie to nie reklama i dodatkowo spam, ale wręcz akcja dywersyjna konkurencji! icon_smile.gif

Cytat

Roca się ceni że szkoda gadać, za takie korytko prawie 6 stów. Do tego potrafi robić krzywe umywalki, pełne wszelkiego rodzaju błędów. Jak ktoś zainteresowany to służę informacją opartą na osobistym posiadaniu takiego cuda.

Nie masz racji. Faktem jest, że Roca ma drogie produkty, ale obok nich produkuje również takie w przystępnych cenach. Dwa - podejrzewam, że nie korzystałeś z takiej umywalki - one są dość wysokie i woda nie rozlewa się poza skraje. Przy normalnym ciśnieniu wody wszystko gra.

Cytat

Dwa - podejrzewam, że nie korzystałeś z takiej umywalki - one są dość wysokie i woda nie rozlewa się poza skraje. Przy normalnym ciśnieniu wody wszystko gra.

Jak nie korzystał jak korzystał i korzysta dalej. przecież napisał.
Cytat

Jak ktoś zainteresowany to służę informacją opartą na osobistym posiadaniu takiego cuda.

I tu nie chodzi o chlapanie/rozlewanie wody poza obrzeża umywalki wywołanej poprzez baterię tylko poprzez domownika.
A ciśnienie normalne to jakie?

Ano przepraszam, może się zapędziłem. W każdym razie ja jak korzystałem problemu nie miałem - może lepsza będzie do takiej umywalki bateria kaskadowa, ja korzystałem ze zwykłej. ;)

Normalne ciśnienie - ciśnienie jak to w bateriach, a nie jak z węża ogrodowego.

A co myślicie o poniższym rozwiązaniu, umywalka z odpływem liniowym i półką z drewna tekowego ???.
Na mnie zrobiła piorunujące wrażenie, szkoda że Mikołaj już rozdał prezenty bo zamówiłbym taką samą:-)

DSC01446.jpg

Taka półeczka z drewna wygląda świetnie, ale jak z jej trwałością? Ja ogólnie preferuje sprawdzone rozwiązania od znanych producentów. W sumie najlepiej jest kupować przez internet, co z tego co zauważyłem to za te same produkty można zapłacić mniej.

Coś takiego wygląda świetnie:

No właśnie Roca ma dużo takich umywalek. A ta na zdjęciu to przecież sporą przestrzeń pozostawia, jest wysoka, woda zbiera się powoli od środka do krawędzi, moim zdaniem, również z praktyki, to rozwiązanie wygodne.

A moim zdaniem lepszym akcentem będzie kolor czerwony :) Proponuję taką umywalkę + dodaj do łazienki jakieś czerwone dodatki typu dywanik, ręczniczki itd

cd23466ba1eeafb0med.jpg

My chyba pójdziemy w klasykę i wybierzemy coś takiego

621_0.jpg

Model: Dalia: https://deante.pl/pl/Umywalki

Zastanawiamy się też nad tymi z płaskimi krawędziami czyli coś takiego:

618_0.jpg

Tylko pytanie, czy nie będzie to ze stratą na powierzchnię zbiornika wody?

Ta z półką z drewna teakowego to umywalka Luxum, drewno teakowe to przeżyje łazienkę. Można sobie taką nawet na wymiar zamówić. Jeżeli chodzi o umywalki z cienkim rantem to są bardzo modne, ale Roca to chyba nie ma takich. To raczej domena lepszych włoskich, hiszpańskich producentów, a z Polski  takie luksusowe to robią myBath i znów Luxum.

Edytowano przez Architektka
literówka (zobacz historię edycji)

Ostatnio przerabiałem podobny temat, bo jestem na etapie remontu/urządzania dwóch łazienek i zdecydowałem się na konsolę i umywalkę nablatową. Ważne, aby wylewka od baterii nie była za nisko, ani za wysoko względem rantu umywalki, sama Roca zaleca by była to wysokość ok. 15cm i taką też zrobiłem u siebie i woda nie chlapie poza umywalkę, korzysta się bardzo komfortowo. Zdecydowałem się na konsolę podwieszaną marki Koło (szafkę podwieszoną dorobił stolarz), umywalka Koło, a bateria podtynkowa Roca.

IMG_1259.JPG

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować