Skocz do zawartości

Umywalka do łazienki


Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Roca się ceni że szkoda gadać, za takie korytko prawie 6 stów. Do tego potrafi robić krzywe umywalki, pełne wszelkiego rodzaju błędów. Jak ktoś zainteresowany to służę informacją opartą na osobistym posiadaniu takiego cuda.



Nie masz racji. Faktem jest, że Roca ma drogie produkty, ale obok nich produkuje również takie w przystępnych cenach. Dwa - podejrzewam, że nie korzystałeś z takiej umywalki - one są dość wysokie i woda nie rozlewa się poza skraje. Przy normalnym ciśnieniu wody wszystko gra.
Link do komentarza
Cytat

Dwa - podejrzewam, że nie korzystałeś z takiej umywalki - one są dość wysokie i woda nie rozlewa się poza skraje. Przy normalnym ciśnieniu wody wszystko gra.


Jak nie korzystał jak korzystał i korzysta dalej. przecież napisał.
Cytat

Jak ktoś zainteresowany to służę informacją opartą na osobistym posiadaniu takiego cuda.



I tu nie chodzi o chlapanie/rozlewanie wody poza obrzeża umywalki wywołanej poprzez baterię tylko poprzez domownika.
A ciśnienie normalne to jakie?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Taka półeczka z drewna wygląda świetnie, ale jak z jej trwałością? Ja ogólnie preferuje sprawdzone rozwiązania od znanych producentów. W sumie najlepiej jest kupować przez internet, co z tego co zauważyłem to za te same produkty można zapłacić mniej.

Coś takiego wygląda świetnie:
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...

Ta z półką z drewna teakowego to umywalka Luxum, drewno teakowe to przeżyje łazienkę. Można sobie taką nawet na wymiar zamówić. Jeżeli chodzi o umywalki z cienkim rantem to są bardzo modne, ale Roca to chyba nie ma takich. To raczej domena lepszych włoskich, hiszpańskich producentów, a z Polski  takie luksusowe to robią myBath i znów Luxum.

Edytowano przez Architektka
literówka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...

Ostatnio przerabiałem podobny temat, bo jestem na etapie remontu/urządzania dwóch łazienek i zdecydowałem się na konsolę i umywalkę nablatową. Ważne, aby wylewka od baterii nie była za nisko, ani za wysoko względem rantu umywalki, sama Roca zaleca by była to wysokość ok. 15cm i taką też zrobiłem u siebie i woda nie chlapie poza umywalkę, korzysta się bardzo komfortowo. Zdecydowałem się na konsolę podwieszaną marki Koło (szafkę podwieszoną dorobił stolarz), umywalka Koło, a bateria podtynkowa Roca.

IMG_1259.JPG

Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...

Hej , ktoś tu napisał,że biel i czerń w łazience może sprawić ,ze łazienka będzie ponura . szczerze? to wszystko zależy jak my tą łazienkę zaaranżujemy. Ja mam własnie w ten sposób łazienkę urządzoną, Czarną kabinę prysznicową, białe płytki naścianach( ale one nie są całkiem gładkie tylko z takim bardzo delikatnym wzorem - pamiętam ,ze drogie były) na podłodzeczarny polerowany gres - i to akurat przeklinam do dziś. widać na nim każdy kurze , brud  i wgl. , wc mam białe , umywalka biała , ale szafka czarna.Co do armatury czyli jaką umywalke wybrać czy wc to też zależy jakim budżetem dysponujemy itd. Dla mnie bardzo sprawdzona jest firma Armatura Kraków . Teściowa ma od nich rzeczy w łazience takie jak zestaw podtynkowy oraz grzejnik w kuchni, a my z mężem umywalke, baterię umywalkowe oraz kompakt wc ;)

Link do komentarza

Każdy ma swoje gusta. Ja wolę postawić na klasykę we wnętrzu, choć zawsze można wkraść trochę koloru tu i ówdzie. Ale czy na pewno współgra to z luksusem? Mi się z luksusem kojarzą łazienki w czerni - bieli z dodatkiem złota, drewna i szkła, ewentualnie jasnych odcieni. Z drugiej strony taka ceramika np. wytwarzana ręcznie też robi fajne wrażenie. Ewentualnie na wymiar, z kompozytów. Ale tutaj mamy do czynienia już z  materiałami luksusowymi. Ważne jest aby wszystko było do nas dopasowane i spełniało nasze wnętrzarskie oczekiwania. Ja sama wykonywałam umywalkę na wymiar - klasyczna, biała, prosta struktura. I z takiej też jestem najbardziej zadowolona. Zresztą - jak tu doczyścić taką ozdobną umywalkę? :icon_lol:

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 4.10.2018 o 18:20, Architekt 1980 napisał:

Nie każdy wie, że są umywalki robione na wymiar z Corianu, albo innych dobrych kompozytów.

Jedną z najlepszych marek na świecie gdzie można zamówić takie umywalki jest włoska manufaktura Antonio Lupi.

W Polsce mamy manufakturę Luxum.

Piękne umywalki, warto w necie pogrzebać.

20160220_121833.jpg

Jak się sprawują takie umywalki?

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dnia 2.02.2019 o 13:52, Janos napisał:

Jak się sprawują takie umywalki?

Umywalki z odpływem liniowym, w satynowym wykończeniu są bardzo proste do utrzymania w czystości. Możemy czyścić je powszechnie dostępnymi środkami, np. cilit bang, lub CIF (tylko w wersji bez granulek!) Odpływ liniowy można przeczyścić w prosty sposób, używając patyczka higienicznego.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesiące temu...

 

Dnia 19.03.2018 o 21:19, tatiana.emilia napisał:

Hej , ktoś tu napisał,że biel i czerń w łazience może sprawić ,ze łazienka będzie ponura . szczerze? to wszystko zależy jak my tą łazienkę zaaranżujemy. Ja mam własnie w ten sposób łazienkę urządzoną, Czarną kabinę prysznicową, białe płytki naścianach( ale one nie są całkiem gładkie tylko z takim bardzo delikatnym wzorem - pamiętam ,ze drogie były) na podłodzeczarny polerowany gres - i to akurat przeklinam do dziś. widać na nim każdy kurze , brud  i wgl. , wc mam białe , umywalka biała , ale szafka czarna.Co do armatury czyli jaką umywalke wybrać czy wc to też zależy jakim budżetem dysponujemy itd. Dla mnie bardzo sprawdzona jest firma Armatura Kraków . Teściowa ma od nich rzeczy w łazience takie jak zestaw podtynkowy oraz grzejnik w kuchni, a my z mężem umywalke, baterię umywalkowe oraz kompakt wc ;)

Również uważam, że wiele zależy od sposobu aranżacji, ale także i wiele zależy od gustu. Niektórzy preferują klasyczne klimaty, niektórzy wolą styl glamour, a jeszcze inni wybiorą nietypowe, nowoczesne a może i industrialne rozwiązania. 

 

Co do samej czerni w łazience - ja bym był gotowy rozważyć takie aranżacje jak te poniżej:

Chyba, źle nie jest? 

bia-o-czarna-azienka-z-heksagonaln-cian-

parady-martynika-i-torton-2_090943906718

black_glamour-qn2moq2lpwmxmsvzppeyqw_115

 

 

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...