Skocz do zawartości

Umywalka do łazienki


Recommended Posts

Witam
Chce urządzić łazienkę w stylu nowoczesnym, głowniowe czerń i biel, jednak po rozmowie z mężem doszłam do wniosku że byłoby to zbyt surowe i ponure. Dlatego przydałoby się ją czymś ożywić. Nie wybraliśmy jeszcze umywalki i dlatego zastanawiałam się nad czymś kolorowym, widziałam gdzieś aranżacje z turkusem który całkiem nieźle się komponował z tymi kolorami. Znalazłam taką umywalkę. I tu proszę o poradę czy pasowałaby ona do białego stołu tak 120 cm nad nim mam takie duże lustro bez ramy. Będę wdzięczna za podpowiedzi icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

A dla mnie się podoba!
Wnętrze magiczne, z możliwością stworzenia klimatu światłem. Trochę jakby być w zatoce syren. Coś się gdzieś mieni, gdzieś błyszczy... Bardzo zmysłowa sprawa taka umywalka. Ekscytująca wręcz, powiedziałbym. Serio.


sie wszystko zgadza, ale...
taka umywalka pasuje do srodziemnomorskich klimatow; kamien, drewno, piasek... a nie do czarnych i bialych kafli, o!
Link do komentarza
Cytat

sie wszystko zgadza, ale...
taka umywalka pasuje do srodziemnomorskich klimatow; kamien, drewno, piasek... a nie do czarnych i bialych kafli, o!


Aaaa, nieee, no oczywiście. Zapomniałem / przeoczyłem. Masz rację Solange.

Aleolae, wywal te kafle, one są do kitu. Umywalka jest OK.
Link do komentarza
Cytat

A dla mnie się podoba!
Wnętrze magiczne, z możliwością stworzenia klimatu światłem. Trochę jakby być w zatoce syren. Coś się gdzieś mieni, gdzieś błyszczy... Bardzo zmysłowa sprawa taka umywalka. Ekscytująca wręcz, powiedziałbym. Serio.



Super! A jeszcze jak się dołoży konieczność codziennego szorowania tych wszystkich grudek - kosteczek na dnie, bo inaczej po dwóch dniach będzie smród, to w powiązaniu ze światłem zapewni to ekscytację pełną, wszystkie nasze zmysły będą bezustannie atakowane huraganowym wiatrem niepowtarzalnych bodźców wzrokowo - węchowo - dotykowych, a szum wody ukoi nawet nasze uszy... chyba nawet wibrator stanie się zbędny...
Link do komentarza
Cytat

Chyba jednak nablatowa, czyli stawiana na jakiś wczesniej przygotowany blat.



To jest nadblatowa:

DSC01446.jpg


"Mocowana" i uszczelniana silikonem.

Różnica jest w wykończeniu strony zewnętrznej miski - tamta "szkliwo" ma tylko od strony wewnętrznej. (obie robione ręcznie z tej samej pracowni)

dopisałem:

Cena też "artystyczna 1.500 - 2.000zł icon_cool.gif Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

I tu proszę o poradę czy pasowałaby ona do białego stołu tak 120 cm nad nim mam takie duże lustro bez ramy.


-aleolae-Masz miejsce na blat 120 cm. to może kup umywalkę z blatem np. Roca Kalahari długość 100cm, taka jak ta:
http://galeria.roca.pl/aranzacja-kalahari-evol-340.html
albo bardziej na bogato, Hatria Grandangolo:
http://www.bagnoidea.com/news_hatria-crea-...rapezoidali.php
tę pierwszą sam posiadam i wygląda cacy.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Fajne ta umywalki z galerii Roca. Są duże i to jest pewna zaleta, można na niej sporo przyborów postawić bez przewracania. Wydaje mi się, że w takiej umywalce też można łatwiej coś umyć nie chlapiąc dookoła. Ja bym chętnie zainwestował w taką umywalkę, tylko muszę znaleźć idealny wymiar dla siebie. I chyba warto postawić na wysokiej jakości ceramikę, żeby szybko jakieś rysy nie powstały. Edytowano przez rower (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Niekoniecznie czarno biała łazienka będzie ponura. W zestawieniu z turkusową umywalką może to wyglądać dziwnie, jako zupełnie oderwany element nie komponujący się z resztą. Lepiej wmontować standardową prostokątną umywalkę, będzie bardziej funkcjonalna. Jeśli chcemy rozweselić taką łazienkę możemy wprowadzić kolorowe np ostry pomarańcz lub turku dywaniki, mydelniczkę,kubki oraz świece. Takimi elementami ocieplimy surową przestrzeń.Dodatkowym plusem możliwość zmiany elementów dekoracyjnych na inne kolory.
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem jak komuś mogą się podobać takie szafki i ławki byle jakie i to prostokątne icon_smile.gif Ani to ładne, ani nowoczesne.. Takie jest moje zdanie.



Absolutnie się z Tobą nie zgodzą. Prostokąt jest modny teraz w stylistyce łazienkowej. A modny nie dlatego, że ktoś sobie tak wymyślił tylko projektanci doszli do wniosku, że w prostokątnych pomieszczeniach łatwiej jest funkcjonalnie zaaranżować ceramikę łazienkową właśnie w takim kształcie. Poza tym sprzątanie jest o niebo łatwiejsze jak nie ma wielu obłych kształtów, szczególnie tyczy się to kompaktu. Mnie się podoba prostokątna ceramika taka jak na zdjęciach, ale to co zaproponował Edek też ma przemyślany projekt. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
zgadza się kto co lubi ;) osobiście też mi się nie podoba tym bardziej że na pewnie za cenę tej umywalki by kupił kilka innych bardzo ładnych ;) a jeżeli chodzi o tęsknotę za starymi rzeczami to są czasami cudeńka jednak to już trzeba całą łazienkę w takim stylu zrobić żeby to się zgrywało ;)
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Jak dla mnie taki nadblatowe to najgorsza rzecz jaka została wymyślona...



Wypadałoby swoją odpowiedź uzasadnić. icon_smile.gif W nablatowej można schować wszystkie te rury i syfony i samo to jest zaletą. Poza tym można urządzić ciekawy szereg mebli, a jeden z nich może mieć na sobie umywalkę. Mnie się takie rozwiązania podobają.

Taka Roca np.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Możesz zaproponować coś swojego, bo w zasadzie nie wiemy co Tobie się podoba, a co nie.


To pedałuj do postu #22 i się dowiesz. icon_biggrin.gif

A jak nachlapiesz to Ci woda wlezie pod ten nocnik i jak ją usuniesz, będzie robił się syf i smród.
Taki nocnik to bardzo mało funkcjonalny pomysł, chyba że tylko łapki płuczesz delikatniuśko jak wielebny po komunii, czy przed, czort go tam znajet. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ta turkusowa umywalka... jest brzydka i niepraktyczna. Weź to doczyść... wyobraź sobie, że zmywasz w niej z twarzy maseczkę z glinki... a potem ślady po glince widzisz jeszcze przez tydzień w tych rowkach. Masakra. Umywalka musi być absolutnie gładka w środku, żeby nic nie zostawało, a jakikolwiek osad czy zachlapanie mogło po prostu spłynąć.

Poza tym ja bym została przy klasyce... umywalka nablatowa to póki co jeszcze coś ciekawego w Polsce, więc już to wygląda interesująco dla wszystkich gości. Nie musi mieć wyszukanego koloru czy faktury. Do białych mebli poszukaj czarnej w ramach kontrastu, albo postaw białą - duży wybór, mniej szukania. Ale turkusowa?! I z fakturą w środku.... ech.
Link do komentarza
Cytat

Do białych mebli poszukaj czarnej w ramach kontrastu,......


Czarna umywalka to dopiero głupi pomysł.
Ale widziałem takie które potocznie są zwane czarnymi, choć tak naprawdę to grafit i mat z jakiegoś bazaltu, chyba.
Nie widać na niej żadnych osadów z wody i mydła i wygląda dobrze, ale głęboka szkliwiona czerń to katastrofa.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Tak, a jak chcesz gębę umyć to wchodzisz pod prysznic czy do wanny ?. icon_wink.gif
Ja tam nawet przy myciu rąk nachlapię jak taś, taś - mam chyba duże ręce, czy jakoś tak.


nie no takie umywalki są może i ładne ale nie wiem jak to się ma do praktyki..... generalnie ja mam nablatową, wąską nie jakąś tam wymyślną...raczej taką normalną i w sumie jest ok ;)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

nie no takie umywalki są może i ładne ale nie wiem jak to się ma do praktyki..... generalnie ja mam nablatową, wąską nie jakąś tam wymyślną...raczej taką normalną i w sumie jest ok ;)


hmm wlasnie jestem w trakcie urządzania łazienki, poszukuję umywalki, niewielkiej ale ceramicznej. wszystkie małe są albo do wc albo są z plastiku.... albo kosztują wiele. a ja tak nie chce:)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...