Skocz do zawartości

Wypełnianie dokumentów


Recommended Posts

Witam,mam problem gdyż zaczęłam wypełniać dokumenty które będę składać w poszczególnych instytucjach ( kanalizacja,energetyka,mam też oświadczenie o prawie do dysponowania działką), działka jest zapisana na męża ale dom chcemy żeby był już na nas dwóch a w tych papierach napisane jest m.in tak " niniejszym zlecam wydanie warunków przyłączenia do sieci..... budynku mieszkalnego jednorodzinnego będącego własnością.... no właśnie kogo własnością??? czy jeżeli działka jest na męża to muszę tam wpisać tylko męża???
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam,mam problem gdyż zaczęłam wypełniać dokumenty które będę składać w poszczególnych instytucjach ( kanalizacja,energetyka,mam też oświadczenie o prawie do dysponowania działką), działka jest zapisana na męża ale dom chcemy żeby był już na nas dwóch a w tych papierach napisane jest m.in tak " niniejszym zlecam wydanie warunków przyłączenia do sieci..... budynku mieszkalnego jednorodzinnego będącego własnością.... no właśnie kogo własnością??? czy jeżeli działka jest na męża to muszę tam wpisać tylko męża???


Po co komplikować sobie życie icon_biggrin.gif jeżeli działka jest na męża to pisz na męża bo zapewne to On będzie załatwiał i podpisywał umowy.
W PnB będziecie razem wpisani. Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dla mnie załatwianie razem to jest "idziemy razem i załatwiamy" a według mnie Jedna osoba załatwia a druga wypełnia papiery icon_smile.gif


u nas jest to tak ze czytam jak i gdzie to trzaba zalatwiac i jakie papiery trzeba miec. Idziemy razem. Ja wypelniam ze wzgledu na pismo lekarskie meza :-) a on podpisuje. Chce miec troszke wiedzy na temat budowy choc minimum :-)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ja tylko zwracam uwagę na to, że działka jest co prawda jego, ale to co na niej postawicie będzie wasze - chyba, że jest rozdzielność majątkowa, albo budowa jest finansowana z majątku odrębnego któregoś z małżonków.


Działka jest na Niego, bo zapewne kupił ją jeszcze za kawalera albo była to darowizna od jego najbliższej rodziny.
Ale to nic nie zmienia bo co w małżeństwie to wspólne.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...