Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, od jakiegoś czasu obserwuję to forum a dzisiaj postanowiłem się zarejestrować i podzielić z wami moimi przemyśleniami, długo szukałem gdzie mogę wstawić ten temat postanowiłem tutaj, mam nadzieję, że nie będzie to źle odebrane a jeżeli to złe miejsce to proszę moderatorów o przeniesienie tego tematu.

Zacznę od początku, jestem dosyć początkujący i jak na razie zielony w takich wszystkich sprawach więc wierzę, że mnie tutaj nie wyśmiejecie a fachowcy którzy tutaj urzędują mi pomogą.
Otóż, planuję rozbudować dom, typowy kwadraciak o wymiarach 11x10x8, dach prosty. Planuję zrobić dobudówkę gdzieś około 9-10m na 5,5-6m, tam gdzie starcza mi działki, ogólnie ogród mam ogromny lecz jakaś część jest tylko dzierżawiona. Na początek chciałbym się zorientować jak to wszystko ma wyglądać po kolei, oglądałem już różne fora i strony internetowe żeby usłyszeć jakieś porady ale z nimi się niestety nie spotkałem, rozumiem, że na takich suchych faktach trudno będzie cokolwiek mi pomóc ale może jednak się troszkę uda, a w razie możliwości będę dopowiadał. Do końca tego roku chciałbym zrobić projekt a później na spokojnie jak już fundusze do końca pozwolą brać się za resztę, proszę mi powiedzieć co po kolei mam zrobić, najpierw do Gminy po wyrys? Później projektant? No właśnie, ze Śląska mógłby mi ktoś polecić takowego dobrego który zajmuje się takimi rzeczami ? Ile taki projekt może kosztować mniej więcej? Rozumiem, że zależy to od wielu czynników jednak orientacyjna cena może jakaś istnieje.

Ostatnio mój szwagier jest w trakcie budowy domu, obecnie wraz z dachówką cały stan surowy wyszedł go 76 tysięcy złotych (dom 106m) budował z porotermu Wienerberger 25, ostatnio kolega dobudował sobie do swojego domu również dobudówkę 10x8 i wyszło go to ok 50 tysięcy, pragnę zauważyć, że oboje wszystko robili sobie sami i z pomocą rodziny, ja będę podobnie robił, bo mamy do tego możliwości proszę o informację czy takie ceny są realne i jak po kolei mam się do tego wszystkiego zabrać, w razie pytań służę wiedzą, dziękuje z góry za odpowiedź icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Za dużo tych pytań na raz, zacznijmy od początku.
Abyś w ogóle myślał o rozbudowie, musisz zwrócić się do swojej gminy o wydanie warunków zabudowy, wtedy się dowiesz, czy to w ogóle jest możliwe. Czyli musisz przejść całą, zwyczajną procedurę związaną z budową.
A jak ona wygląda, to zapytaj szwagra, będzie dokładnie to samo.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Pracowałem osobiście swego czasu przez 5 lat w Urzędzie Miasta i popytałem dokładnie czy warunkami zabudowy jest wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, uzyskalem odpowiedź pozytywną, powiedziano mi, że bez tego nie dostane pozwolenia na żadną budowę itp. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...