Skocz do zawartości

Kanalizacja - Opinie i porady nt mojego projektu (foto)


Recommended Posts

Witam zrobiłem ostatnio kanalizacje w domu . Załączam do tematu 2 zdjęcia obecnej kanalizacji : (na fotkach nie ma jeszcze odpowiednich spadów)

http://www1.zippyshare.com/v/41656184/file.html
http://www1.zippyshare.com/v/52956416/file.html

Mieszkanie jest na 2 piętrze, licząc od wysokości szyn posadzka będzie miała 10cm wysokości 5cm styropian i 5 cm wylewka odległość pionu od podejścia do wanny (ta długa rura przy zamurowanym oknie) wynosi 1.5m
Po przeanalizowaniu później kilku tematów doszedłem do wniosku że to może być nieprawidłowy projekt i nasuwają mi się takie pytania :

-Czy pion kanalizacyjny powinien być przedłużony ponad dach żeby napowietrzyć instalację czy wystarczy zamontowanie napowietrzacza ???
(napowietrzacz byłby zlokalizowany na środku pomieszczenia w kratce która służyłaby również jako otwór rewizyjny)
-W którym miejscu i jakie zakończenie powinna mieć rura odpływowa wanny przy takiej konstrukcji jak jest teraz rura z kolankiem na końcu wystawala by po uwzględnieniu odpowiednich spadów 3cm ponad posadzke czy w takim przypadku nie było by problemu z zamontowaniem odplywu z syfonem do wanny ? ( rura obecnie znajduje się 20cm od zakladanego otworu odplywowego w wannie)

Dziękuję za wszystkie wasze informacje i pomocne rady .
Link do komentarza
Gość mhtyl
Chyba nie wiesz jak wygląda zawór napowietrzający, że chcesz go zamontować na środku pomieszczenia i w dodatku w posadzce.
Jeżeli masz taką możliwość to wypuść go ponad dach albo zamontuj zawór pod umywalką.
Co do podłączenia wanny to wystarczy jak rura będzie na równo z posadzką.
Rozumiem ,że wannę już masz, to w takim razie możesz rurę odpływowa podciągnąć pod sam syfon wanny, znaczy się dopasować tak aby wszystko pasowało.
Link do komentarza
Gość stach
Nie podobają mi się te trójniki "setki" - to, że one są pod kątem prostym icon_confused.gif .
Ten pionowy (67 albo 45 stopni!) skierowałbym w stronę odpływu z WC, tu dałbym leżący, pewnie poprzez kolano 30 albo 15 stopni, poziomo ułożone i przedłużone do WC. Do leżącego trójnika - też 67 stopni (może być redukcyjny na fi 50) - poprzez redukcję na fi 50 kolanami wyprowadziłbym w stronę wanny.
Ta druga gałązka fi 50 to do brodzika?
Link do komentarza
Więc tak po waszych poradach postanowiłem zrobić wywiewkę, ale nie będzie ta wywiewka wyprowadzona ponad dach tylko będzie wychodzić z ściany na zewnątrz i tam będzie zakończona rurką z daszkiem (na zdjęciu kolor czerwony) średnica wywiewki będzie Fi 50. Czy to tak może być ????

Link do zdjęcia: http://www42.zippyshare.com/v/19627692/file.html

I moje kolejne pytanie czy rury powinny być dokładnie zaizolowane na calej powierzchni czy wystarczy poprostu wpuścić piankę montażową w szczeliny ???
Czy rury wciskamy w kielichy do końca czy zostawiać jakiś minimalny luz ???
I ostatnie pytanie czy rury powinny być zamocowane na opaskach zaciskowych czy wystarczy to że będzie je trzymała pianka ???
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Więc tak po waszych poradach postanowiłem zrobić wywiewkę, ale nie będzie ta wywiewka wyprowadzona ponad dach tylko będzie wychodzić z ściany na zewnątrz i tam będzie zakończona rurką z daszkiem (na zdjęciu kolor czerwony) średnica wywiewki będzie Fi 50. Czy to tak może być ????

Link do zdjęcia: http://www42.zippyshare.com/v/19627692/file.html

I moje kolejne pytanie czy rury powinny być dokładnie zaizolowane na calej powierzchni czy wystarczy poprostu wpuścić piankę montażową w szczeliny ???
Czy rury wciskamy w kielichy do końca czy zostawiać jakiś minimalny luz ???
I ostatnie pytanie czy rury powinny być zamocowane na opaskach zaciskowych czy wystarczy to że będzie je trzymała pianka ???


A nie możesz dać odpowietrzenia na tym trójniku w środku co jest rozejście lewo na umywalkę i pralkę, a na prawo jakimś kolanem zakończone.
Wystawiając rurę odpowietrzającą poza mur pamiętaj aby miała jak najmniej załamań i była powyżej okien, bo w innym przypadku będziesz wąchał "swojskie zapachy" icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

stach o jakim trójniku z ostrym kątem mówisz ? Mógłbyś posłać jakiś link do zdjęcia takowego trójnika ?
Dziękuje za porady jakie otrzymuję icon_smile.gif .


Robiłeś kanalizację i jej nie znasz? Ten trójnik który łączy się z rura od kibla ,rura 110.
Link do komentarza
Cytat

-Czy pion kanalizacyjny powinien być przedłużony ponad dach żeby napowietrzyć instalację czy wystarczy zamontowanie napowietrzacza ???



najlepiej chyba ponad dach - i po problemie z zaworami
I pewniejsze i wygodne
Jeśli nic nie przeszkadza - ja wyprowadzałem dużo napowietrzenia kanalizy - ponad dach. Poświęciłem trzy przewody w kominach.
Miałem obrzydliwie smierdzące doświadczenia w domu teściów - nie chciałem tak mieć w trakcie kąpieli na parterze pod prysznicem jak oni.
Strasznie dbałem przy budowie o odpowietrzenie
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...