Skocz do zawartości

Instalacja elektryczna wewnętrzna i zewnętrzna - poradnik praktyczny


Recommended Posts

W przypadku instalacji elektrycznej najważniejsze jest podjęcie decyzji, czy chcemy mieć urządzenia elektryczne dużej mocy – przepływowy podgrzewacz wody, kuchnię elektryczną, piec akumulacyjny. Wymagają one dużego przydziału mocy i trzeba przede wszystkim sprawdzić w lokalnym zakładzie energetycznym, czy taki przydział dostaniemy.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/instalacje-elektryczne/a/18482-instalacja-elektryczna-wewnetrzna-i-zewnetrzna-poradnik-praktyczny

Link do komentarza
Gość dariusz1003
W swej karierze elektryka spotkałem inwestora który budował własny dom i zażyczył sobie wykonanie instalacji. W trakcie uzgodnień wyszło iż chce aby mu wykonać po jednym gniazdku w pokojach oraz tylko 2 gniazda w kuchni - dla lodówki i kuchenki.
W Końcu nie doszliśmy do porozumienie i nie podjąłem się wykonania tej instalacji.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
I tych parę zdanek, tych oczywistych oczywistości to ma być poradnik?! Śmiechu warte! "Wujek dobra rada" czyli w tym wypadku Jarosław Antkiewicz ewidentnie się nie wysilił - klepnął byle co, byle tylko zaliczyć kolejną "wierszówkę" i wziąć kasę. Wstyd! Nie należało w ogóle takiego czegoś publikować.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość elektryk
szanowni koledzy i koleżanki co do porad każdy robi instalacje pod siebie i tyle
ważne jest to żeby dobrze przemyśleć czego się oczekuje ważna jest kuchnia i instalacja zewnęczna bo one stwarzają najwięcej problemów i nie warto na nich oszczędzać wiem bo często to widzę tak samo łazienki
nie raz mam telefon z proźbą o ratunek o instalacja w kuchni,łazience czy na dworze nie działa dlaczego ;) proste bo ktoś zamiast połozyć kilka kabli kombinował i dał jeden łączony od gniazdka do gniazdka albo jeszcze ciekawiej gdzieś pod sófitem płytami i tego typu bajerami jak kafeli
czemu ludzie oszczędzają na tym co jest w sumie najtańsze kupują kafle za 200zł za m2 a oszczędzają na kablu który 100m kosztuje np 250 zł
to chore często łączą kable w ziemi taśmą izolacyjną idzie paść ze śmiechu jak widzę coś takiego i jeszcze niech mają 1 rużnicówkę na dom to już powodzenia życzę siedzą potem po ciemku i klną sami na siebie że oszczędzili na instalacji
albo co gorsze robił im ją budowlańcu a nie elektrycy
ja osobiście zawsze zastanawiam się czemu ludzie nie pytają o uprawnienia przecież to ich bezpieczeństwo
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...