Skocz do zawartości

Fundamenty w garażu nowego bloku


Recommended Posts

Witam
Chcę kupić mieszkanie w nowym bloku 10 piętrowym, zastanawia mnie czemu ściany zewnętrze w garażu na poziomie -2 są chropowate i jakby czymś natryskowo pokryte. Oglądałem parę już inwestycji ale pierwszy raz widzę coś takiego. czy to nie jest jakieś maskowanie problemu ?
Tak jest na wszystkich zewnętrznych ścianach garażu.


http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=013aea2b76091c1b


http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=013aea2b76091c1b
Link do komentarza
Gość mhtyl
Na Twoim miejscu skupił bym się na dobrych oględzinach mieszkania, a nie garażu.
Garaż ma taką strukturę bo wykonawca poszedł na skróty, i zamiast gładkich ścian zostawił "nie dokończone".
Link do komentarza
Cytat

Na Twoim miejscu skupił bym się na dobrych oględzinach mieszkania, a nie garażu.
Garaż ma taką strukturę bo wykonawca poszedł na skróty, i zamiast gładkich ścian zostawił "nie dokończone".


ale miejsce postojowe wykup na - 1
lub sprawdź czy obiekt ma opłacone ubezpieczenie na okoliczność zniszczenia samochodu przez utopienie
Link do komentarza
Cytat

ale miejsce postojowe wykup na - 1
lub sprawdź czy obiekt ma opłacone ubezpieczenie na okoliczność zniszczenia samochodu przez utopienie


Zostały tylko miejsca na -2.
Ale tak na poważnie to nie chodzi o samochód tylko o trwałość całego budynku, czy postoji byz pęknięć conajmniej 50 lat.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Zostały tylko miejsca na -2.
Ale tak na poważnie to nie chodzi o samochód tylko o trwałość całego budynku, czy postoji byz pęknięć conajmniej 50 lat.


Kolego rozwaliłeś tym pytaniem icon_lol.gif
Po tynkach i po dwóch fotkach ma ktoś stwierdzić czy budynek wytrzyma czy nie icon_biggrin.gif
Różni magicy byli i zadawali dziwne pytania , ale Twoje jest na prawdę the best icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Kolego rozwaliłeś tym pytaniem icon_lol.gif
Po tynkach i po dwóch fotkach ma ktoś stwierdzić czy budynek wytrzyma czy nie icon_biggrin.gif
Różni magicy byli i zadawali dziwne pytania , ale Twoje jest na prawdę the best icon_smile.gif


Rozumiem że te zdjęcia nic nie mówią.
Moje pytanie tylko brzmi czy te ściany są ok i tak ma być bo to fachowa robota i niema co się obawiać ?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Rozumiem że te zdjęcia nic nie mówią.
Moje pytanie tylko brzmi czy te ściany są ok i tak ma być bo to fachowa robota i niema co się obawiać ?


Ale bez projektu nic nie można powiedzieć konkretnego, o ile było to robione zgodnie z projektem (raczej tak bo dzisiaj mało kto łakomił by się na oszczędności biorąc na siebie odpowiedzialność za kilkadziesiąt rodzin), jak dla mnie nie ma o co się bać.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

zrób zdjęcia aparatem z lampą
powiedzą więcej
choć zdecydowane nie wszystko

mhtyl z tymi oszczędnościami to raczej byłbym ostrożny


Nie wątpię , że deweloperzy oszczędzają, ale na wykończeniówce, na konstrukcji to chyba , że jakiś idiota by się odważył "odchudzać" konstrukcję bloku gdzie będzie mieszkać sporo ludzi.
Za komuny budowali materiału nie żałowali , znaczy się jak to było mówione "syp piach, lej wodę materiału nie żałuj" icon_lol.gif , a bloki stoją do dziś.
Link do komentarza
Cytat

Nie wątpię , że deweloperzy oszczędzają, ale na wykończeniówce, na konstrukcji to chyba , że jakiś idiota by się odważył "odchudzać" konstrukcję bloku gdzie będzie mieszkać sporo ludzi.
Za komuny budowali materiału nie żałowali , znaczy się jak to było mówione "syp piach, lej wodę materiału nie żałuj" icon_lol.gif , a bloki stoją do dziś.


nie zawsze materiały są odchudzone
czasami czas
na wykonanie jest odchudzony do - 40%
znaczy nic zaplanowane
bez ładu składu i do D
ale to już moje osobiste zdanie o deweloperach .
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

nie zawsze materiały są odchudzone
czasami czas
na wykonanie jest odchudzony do - 40%
znaczy nic zaplanowane
bez ładu składu i do D
ale to już moje osobiste zdanie o deweloperach .


Co do skracania czasu technologicznego to i inwestorzy indywidualni skracają i domki jakoś się kupy trzymają. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
bo podejrzenie oczywiście już zaposiadłem teraz brakuje mi tylko tego uzasadnienia icon_biggrin.gif

-1 jest jednobarwne
znaczy suche i nieciekawe
- 2 jest obiektem mojego zainteresowania




a przy okazji nie jest to jakaś piana ????
na zdjęciu 3
pod lustrem
widoczne są 2 gwoździe
w beton to takich gwoździ i w ten sposób się nie wbije - proste jak ze sklepu z art metalowymi Edytowano przez MTW Orle (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

a przy okazji nie jest to jakaś piana ????
na zdjęciu 3
pod lustrem
widoczne są 2 gwoździe
w beton to takich gwoździ i w ten sposób się nie wbije - proste jak ze sklepu z art metalowymi



Nie dotykałem tej ściany, mi to wyglądało jakby ktoś z automatu rozbryzgał tynk cementowy i nie wygładził.
Na -1 nie rzuciło mi się to tak w oczy, dopiero na -2 zacząłem się zastanawiać bo było bardziej szare ale też nie wszędzie, a może i ciemniej było.
Link do komentarza
pianę też się bryzga - i się nie gładzi se rośnie
co do konstrukcji weź sobie na miejscu
jakiegoś inspektora - niech obejrzy i się wypowie
przy okazji odbiór mieszkania zrobi jeżeli już wybrałeś
a tym kolorkom na -2 chętnie bym się przyjrzał bliżej
przy okazji możesz wrzucić bezpośrednio na mojego maila
zdjęcia z aparatu z lampą bez kompresji
o ile będzie Ci się chciało
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...