Skocz do zawartości

Gres polerowany Castorama


Recommended Posts

Gość stach
Cytat

Witam Formowiczów icon_smile.gif

Mam pytanie kupiliśmy gres polerowany 50x50 Balleno ivory wyczyściliśmy go z tego magicznego wosku mleczkiem z Tesco za 4zł butelka icon_smile.gif ale nie impregnowaliśmy i moje pytanie czy to robić ? Jeżeli się tego nie zrobi co się stanie ...



Mimo, że powierzchnia błyszczy jak lustro, to na całej płytce jest mnóstwo miniaturowych porów. Po ułożeniu płytek na ich powierzchni pozostają resztki kleju, po zafugowaniu - szczególnie kontrastową masą - i po myciu, do tych porów NIEODWRACALNIE dostają się resztki kleju i barwnika fugi icon_rolleyes.gif
Pory rozmieszcone są przypadkowo, często nierównomiernie na całej powierzchni, przy brzegach płytek najwięcej wnika tych "śmieci" i powstają nieusuwalne mazaje, posadzka wygląda fatalnie.
Preparat impregnujący zamyka te pory i powoduje, że nie występuje zabrudzenie płytek icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Mimo, że powierzchnia błyszczy jak lustro, to na całej płytce jest mnóstwo miniaturowych porów. Po ułożeniu płytek na ich powierzchni pozostają resztki kleju, po zafugowaniu - szczególnie kontrastową masą - i po myciu, do tych porów NIEODWRACALNIE dostają się resztki kleju i barwnika fugi icon_rolleyes.gif
Pory rozmieszcone są przypadkowo, często nierównomiernie na całej powierzchni, przy brzegach płytek najwięcej wnika tych "śmieci" i powstają nieusuwalne mazaje, posadzka wygląda fatalnie.
Preparat impregnujący zamyka te pory i powoduje, że nie występuje zabrudzenie płytek icon_lol.gif



posadzka jest już ułożona zafugowana i nic się nie stało żadnych plam odbarwień itp. Zrobiłem test z kawą ketchupem , herbata itd leżały na kaflach 2 dni zero plam czyli na moje jest ok
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

posadzka jest już ułożona zafugowana i nic się nie stało żadnych plam odbarwień itp. Zrobiłem test z kawą ketchupem , herbata itd leżały na kaflach 2 dni zero plam czyli na moje jest ok



Widocznie mleczko za 4 zł z Tesco nie wymyło tego "magicznego wosku" z porów i na szczęście wyszło na to, że jest OK icon_lol.gif

Inni nie mieli takiego szczęścia i znam przypadki, że wręcz zdecydowali się na wymianę części (tej najbardziej widocznej) a i w jednym przypadku - całej podłogi icon_rolleyes.gif
No ale właśnie oni mogli sobie na to pozwolić bez ryzyka bankructwa icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Mam w kuchni od roku gres polerowany 60x60 beżowy z casto i jestem pełen podziwu! nie wiem jak to zrobiłeś (oby się nie okazało, że twoja próba kawowa przebiegła pomyślnie ze względu na nie usunięte zabezpieczenie producenta co za jakiś czas przyprawi cię o myśli samobójcze) ale ja przeszedłem przez wielu producentów chemii włącznie z bardzo skutecznym w innych przypadkach środkiem MAPEI i ... nic! Nikt nie mógł mi pomóc dopier po jakimś czasie na opakowaniu płytek znalazłem informację jakim środkiem należy to zrobić. Nie pamiętam nazwy mam w piwnicy opakowanie w razie potrzeby. W każdym razie jest to środek na bazie nafty, a nie tak jak inne jakimś tłustym specyfiku który rozpływał się jak tłuszcz po rosole.
Potem kupiłem drogi jak cholera wynalazek mapei ,który to jednak nie zabezpiecza powierzchniowo tylko wnika głęboko raz na wieki wieków amen. Dziś niestety widzę, że można było chiński specyfik zabezpieczający oczyścić lepiej, ale da się wytrzymać.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
Gres po dwu latach używania sprawuje się rewelacyjnie zabezpieczenie go środkiem o którym wspomniałem spowodowało, że nic się do niego nie przylepia. Do fugowania użyłem litokol starlike który jest fugą epoksydową o wydłużonym czasie wiązania co daje amatorom takim jak ja czas na spokojne położenie. Wszystko leży na ogrzewaniu podłogowym i wygląda zaje....e. Gres przetrzymal ciężkie czasy bo robiłem od podstaw następne pomieszczenia i mimo tego, że się pilnowaliśmy nawzajem icon_smile.gif to jednak zawsze coś się naniosło.
Ogólnie spoko pozdrawiam Edytowano przez pablooki (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...