Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Z czego budować??


Recommended Posts

Gość mhtyl
Cytat

Hm..
Możecie polecić z jakiego materiału budujecie?
Coś co nie jest drogie, a w miare dobre?icon_smile.gif
Zależy mi na małych kosztach ale bez przesady nie chce jakiegoś bubla...


To może napisz co chcesz budować.
I jakie ściany znaczy się 1W, 2W czy 3W?
Projekt domku już masz?
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Jasne że chce się najtaniej tylko czasem początkowa oszczędność odbija się czkawką. Ja osobiście polecę Ci do budowy ścian beton komórkowy a czy go ocieplisz czy nie to już inna sprawa, ogólnie można tego materiału nie ocieplać i tutaj masz oszczędność a sam materiał rodzimej produkcji, bloczki Termalica dają nawet (zgodnie z info producenta )U na poziomie 0,173 W/m2K, co czasem przy ociepleniu innych materiałów jest lepszym wynikiem. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo na ogrzewaniu i w perspektywie czasu inwestycja sie oplaci.
Link to postu
Cytat

bloczki dają nawet (zgodnie z info producenta )U na poziomie 0,173 W/m2K, co czasem przy ociepleniu innych materiałów jest lepszym wynikiem.


Tyle że jest to wartość skończona dla rozwiązania 1W, a w przypadku ściany 2W ten wynik można, jak kto czuje taka potrzebę znacznie poprawić.
Ale jak pisze Draagon, w takim układzie każdy materiał będzie dobry, bo izolacja robi swoje - czyli izoluje, a materiał konstrukcyjny swoje - czyli....
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Tyle że jest to wartość skończona dla rozwiązania 1WU mnie na wsi jest człowiek, który ocieplił dom z jednowarstwowego pustaka ceramicznego 44... Wyliczył sobie, że schodząc z U=0,3 do U= 0,2 oszczędzi miliony złotych na ogrzewaniu. Można i tak icon_smile.gif Teoretycznie i praktycznie nie ma przecież żadnego przeciwwskazania do docieplenia ściany jednowarstwowej.
Link to postu
Gość mhtyl
Cytat

Teoretycznie i praktycznie nie ma przecież żadnego przeciwwskazania do docieplenia ściany jednowarstwowej.


Co za dużo to niezdrowo icon_biggrin.gif Taką nadgorliwością można więcej narobić szkód niż pożytku.
Link to postu
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Co za dużo to niezdrowo icon_biggrin.gif Taką nadgorliwością można więcej narobić szkód niż pożytku.Z reguły przy tak grubej ścianie docieplenie będzie miało tylko kilka cm, co przy określonych warunkach (wilgotność powietrza + temperatura) spowoduje wykraplanie się wody do docieplenia. Mowa oczywiście cały czas pustakach ceramicznych. Kłania się duża paroprzepuszczalność pustaków ceramicznych - co oczywiście nie jest wadą, ale trzeba mieć to na uwadze przy docieplaniu. Przy styropianie woda zostanie na granicy muru i będzie go dodatkowo wychładzać, co spowoduje spadek izolacyjności termicznej. Dlatego w sytuacji, kiedy chcemy dać mniejszą warstwę docieplenia - czyli np. na dość grubą ścianę - lepiej jest zrobić docieplenie z wełny. Styropian też oczywiście można, ale grubszą o kilka cm warstwę.
  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 miesiące temu...
Paroprzepuszczalność ceramiki to akurat zaleta, chociaż oczywiście nie ma co przeceniać tego parametru - od regulowania wilgotności powietrza w domu jest wentylacja, a nie ściana icon_smile.gif Niemniej jednak paroprzepuszczalność ceramiki poryzowanej to niezaprzeczalnie mocna strona tego materiału - choćby z perspektywy łatwości (czy raczej "trudności") w rozwijaniu się na tym materiale grzybów czy nawet wilgoci.
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Paroprzepuszczalność ceramiki to akurat zaleta, chociaż oczywiście nie ma co przeceniać tego parametru - od regulowania wilgotności powietrza w domu jest wentylacja, a nie ściana icon_smile.gif Niemniej jednak paroprzepuszczalność ceramiki poryzowanej to niezaprzeczalnie mocna strona tego materiału - choćby z perspektywy łatwości (czy raczej "trudności") w rozwijaniu się na tym materiale grzybów czy nawet wilgoci.Tak to wygląda w teorii, w praktyce trudno udowodnić, że materiał odpowiada za regulowanie wilgotności wnętrza. Nawet zakup hygrometru niewiele tu zmienia, bo zawsze można powiedzieć, że taki a nie inny wynik to zasługa wentylacji icon_smile.gif Ostatnio interesowałem się tym tematem, bo okazało się, że siostra w swoim domu ma mega problem z wilgotnością powietrza i wg "ekspertów" problemem jest mało przepuszczający wilgoć silikat i zbyt mała liczba okien. Teoria jakkolwiek dziwna, ale forsowana przez dwóch zapytanych o to projektantów domu. Przy ceramice problem byłby pewnie (teoretycznie...) mniej dokuczliwy.
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...