Skocz do zawartości

Metalowe słupki ogrodzenia w ziemi


Recommended Posts

Kupiłem już działke ogrodzoną . Zrobione jest to porządnie tzn słupku zabetonowane na ok 1m siatka pokryta farbą i słupki tak samo. W tamtym roku dużo podniosłem działkę bo stałą woda i teraz słupki są przysypane ziemią. Nie tak jak wcześniej , że go ziemia nie dotykała bo był cement równo z ziemią.
Domyślam się , że zostawienie tego na parę lat zniszczy słupki, zaczną rdzewieć. Co teraz z tym zrobić?
Link do komentarza
Cytat

Tak , miałem. Czy o to pytałem ? czytaj ze zrozumieniem albo nie pisz wogólę.


Dlaczego z irytacją odpowiadasz,na informacje napisane przez Retrofooda.
Mógłbyś mieć kłopoty .
Chciał tylko sprawdzić czy znasz przepisy i nie zrobiłeś tego nieświadomie.

Co tu można poradzić odkop ,zalej betonem wyżej ,przedłóż,dospawaj słupki od góry do wysokości przed zasypaniem i naciągnij siatkę ponownie. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Co tu można poradzić odkop ,zalej betonem wyżej ,przedłóż,dospawaj słupki od góry do wysokości przed zasypaniem i naciągnij siatkę ponownie.



Najlepiej podprowadzić u sąsiadki plastikowe wiadra, oberżnąć im dno, ściągnać siatkę, wymyć fundament wokół słupka i nałoźyć na niego taką formę z wiaderka, zalewając ją betonem. Kiedy beton stężeje, to podwyższamy słupki przyspawanym kawałkiem u góry po czym zakładamy siatkę i spokojnym krokiem udajemy się na piwo.

Można zadzwonić po szwagra, żeby się nie nudzić zbytnio samemu.
Link do komentarza
bo już któryś raz pyta czy mam pozwolenie na podnoszenie. Czy pytanie było o tym? przy każdym pytaniu jak ktoś zadaje pytacie czy są pozwolenia?

A co ma do tego pozwolenia jeżeli chodzi rozwiązanie doraźne i stałe?

Zadałem też to pytanie na FM i tam nikt nie pyta o pozwolenia. Nie róbcie OT

Polecono mi aby pomalować część słupków masą izobud gr

Myślałem właśnie o dolaniu betonu ale czy mróz nie będzie go rozsadzał jeżeli będzie dolany do starego?
Link do komentarza
Doraźne, bo może być tak, że zaczniesz zalewać sąsiada, a wtedy może być tak:

Cytat

Zgodnie bowiem z wyrokiem Sądu Najwyższego z dnia 14.05.2002 r., sygn. akt V CKN 1021/2000, roszczenie z art. 144 w związku z art. 222 § 2 Kodeksu cywilnego pozwala na nałożenie na właściciela nieruchomości, z której pochodzą negatywne oddziaływania, nie tylko obowiązku całkowitego zaprzestania działań stanowiących źródło immisji, ale także nałożenia na niego takich obowiązków, które doprowadzą do przywrócenia zakłóceń do granic „przeciętnej miary”, a więc dozwolonego negatywnego oddziaływania na nieruchomości sąsiednie.

Link do komentarza
Cytat

pisałem już w innym temacie i tu. nie o to pytam , wiec nie potrzebnie mi wrzucasz jakieś linki. Nie bądźcie nadgorliwi. I nie strasz mnie.



A potem będziesz płakał: Przecież wiedzieliście, dlaczego nikt mnie nie uprzedził?

I tak na marginesie. Zewsząd płacz, przeklinanie, jeśli inni obok łamią prawo. Inni kierowcy to barany; politycy - oszuści, przedsiębiorcy - złodzieje, bo tylko wtedy kiedy JA łamię prawo, wtedy każdy kto o to zapyta to się wpieprza, co cię to obchodzi, od..ol się i podobne teksty z przekonaniem jaki to JA jestem sprytny, jaki JA jestem przedsiębiorczy, a inni to szmaty, k..wy i złodzieje.
Ech... szara, polska rzeczywistość...
Link do komentarza
Cytat

Dobra ja odpowiem bo wszyscy uciekli ta masa może być tylko musisz wiedzieć że beton jest chłonnym materiałem więc wilgoć i tak będzie podciągana z dołu ale ok słupki nie rozpadają się tak szybko



Jesteś z koziej... trąbka, a nie majster. Nawet nie wiesz kiedy i dlaczego stal w betonie nie koroduje specjalisto od kozich wymion.

Cytat

KONIEC TEMATU o podnoszeniu rozumiesz?



Więc spraw Boziu, żeby mu się już nie podnosiło, skoro tak chce.
Link do komentarza
Cytat

Nie doczytałeś co napisałem o podnoszeniu? Jest wszystko zgodnie z prawem. Coś sie uczepił jak rzep


Bo ja wiem

Cytat

Jak nawiozę ziemi to woda na działce stać nie będzie tylko ewentualni ze nią , za płotem bo tam już nie będę mógł nic zrobić.


Cytat

W tamtym roku dużo podniosłem działkę bo stałą woda i teraz słupki są przysypane ziemią.


Cytat

A co ma do tego pozwolenia jeżeli chodzi rozwiązanie doraźne i stałe?


Link do komentarza
Na jakiś czas i owszem - ale:

- babol icon_redface.gif
- podniosłeś teren,
- babol icon_redface.gif
- babol icon_redface.gif
- dopisałem tam będzie spadek i "kumulacja" wody

Biorąc pod uwagę możliwość dość dużej ilości (ewentualnie) wody samo malowanie musi być bardzo dobrze wykonane, ale różnice temperatur między powietrzem a gruntem, może powodować spękanie farby - dlatego jeśli malować, to jakimś preparatem elastycznym.

Ps. Rzeczony preparat nie jest stosowany przy zbrojeniach - może powoduje korozję metalu ? Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

I co z tym wykładem na temat tej stali w betonie?




Nie nudź! Tu nie szkoła! A jesli nie wierzysz, to kliknij sobie link w mojej stopce o uziomach fundamentowych, tam znajdziesz sposób ich wykonywania. I zastanów się dlaczego nie daje się w fundament bednarki ocynkowanej, tylko zwykłą, albo wykorzystuje się odpowiednie pręty zbrojeniowe. Zwykłą stal! A przecież tam jest nisko! Czasem wilgoć podchodzi!
I wymóg jest taki, żeby uziom był skuteczny tak długo, dopóki stoi dom, czyli dopóki nie rozwalą go ruscy, jak im się ciasno na Krymie zrobi.
Link do komentarza
Cytat

retrofood skoro nie pomagasz to po co wogóle piszesz w tym temacie? przecież nikt ci nie każe. nie marnuj klawiatury.



A co to jest w poprzednim poście? Rusz rzyć, przeczytaj i ty informacje z tego linku. Może skorzystasz, a na pewno nie bedziesz głupszy.

PS. Klawiaturę mam zamortyzowaną juz, więc mi nie szkoda.
Link do komentarza
Cytat

Jak widzę jesteś bajkopisarzem, moncisz ludziom w głowie tak dla jaj, nie umiesz sie wypowiedzieć to obrażasz



Mącisz, mącisz, a nie moncisz. I nie dla jaj, tylko żebyś zmądrzał. Dałem Ci linka, gdzie wszystko pisze, to nawet przeczytać nie umiesz, ale drzesz pysk że to ja się nie umiem wypowiadać... Oj, biedactwo...


Cytat

Poczekam jeszcze jak ktoś się wypowie sensownie na temat mas elastycznych



Nadlej betonu, lepiej na tym wyjdziesz.
Link do komentarza
Jeśli chodzi o mnie to nie widzę tu problemu, ziemia jest na słupkach od 0 do 10 cm .Odsyp na metr ze spadkiem posadz drzewka i spokój na lata możesz posmarować masą i nie przejmuj się. Choć nie wiem czy jest sens smarować masą, słupki są pomalowane czyli zakonserwowane .Stal rdzewieje jak ma dostęp woda i powietrze a tu zakładam że jest porządnie zrobione
Link do komentarza
Cytat

Nadlej betonu, lepiej na tym wyjdziesz.


Nadlej betonu i na styku z metalem pomaluj je Kauczukowym Preparatem - Baranek do zabezpieczenia podwozia samochodowego w sprayu.
http://www.motochemia.pl/baranek-do-konser...453g-p-281.html

Cytat

Dla jaj to kura z kogutem chodzi icon_biggrin.gif


Każdy facet znosi jaja ,po schodach . icon_smile.gif Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...