Skocz do zawartości

budowa schodów zewnętrznych


Recommended Posts

Witam niezbyt udany, już wyjaśniam, szerokość podestu to 150 cm jest ok przy zamkniętych drzwiach a jak goście wejdą na podest to ich zwalisz tym bardziej że poręcz zabierze ci ok 15 /20 cm patrząc na przygotowane otwory. No i druga rzecz to wchodząc po schodach z prawej strony można oberwać drzwiami jak ktoś będzie otwierał akurat niby jest 50 cm odległości ale sięgając ręką do klamki może być ała
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

nosze okulary więc na zdjęciu domu dojrzałem że drzwi nie mają ościeżnicy na zewnątrz czyli muszą być na zewnątrz takie zboczenie zawodowe



Złota myśl icon_mrgreen.gif

Mam nadzieję, że pomyślisz jak te schody wykonać - fundament ( żeby mrozy nie wysadziły konstrukcji ), izolacja pozioma i od ściany domu, żeby płytki gresowe miały szansę utrzymać się dłużej niż 2, 3 zimy icon_rolleyes.gif
A te bloczki, to pewnie betonowe, a nie inne icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
witam dzięki za porady i sugestie fundament wykopałem na 85 centa w ziemi,doliczając jeszcze 8 centów na kostke to wychodzi 93 centa.myślę że wystarczy.grunt w ziemi to czysty piasek.a jeżeli chodzi oizolacje pionową to cóż macie na myśli?.powiem szczeże że sam o tym już myślałem żeby włożyc 2 cm. styropian,ale mam mały kicz z fundamentem domu właśnie w tym miejscu gdzie mają byc schody ,a mianowicie jest troche wybrzuszały jak to bywa kopanie fundamentu w piasku,troche się obrywało i zalali jak leciało.cóż z tym fantem zrobic?.a jeśli chodzi o barjerki to mam zamiar zamocowac je od strony boku,wiem że takowa możliwośc istnieje
Link do komentarza
Cytat

witam dzięki za porady i sugestie fundament wykopałem na 85 centa w ziemi,doliczając jeszcze 8 centów na kostke to wychodzi 93 centa.myślę że wystarczy.grunt w ziemi to czysty piasek.a jeżeli chodzi oizolacje pionową to cóż macie na myśli?.powiem szczeże że sam o tym już myślałem żeby włożyc 2 cm. styropian,ale mam mały kicz z fundamentem domu właśnie w tym miejscu gdzie mają byc schody ,a mianowicie jest troche wybrzuszały jak to bywa kopanie fundamentu w piasku,troche się obrywało i zalali jak leciało.cóż z tym fantem zrobic?.a jeśli chodzi o barjerki to mam zamiar zamocowac je od strony boku,wiem że takowa możliwośc istnieje


Ale styropian zostawiłeś na ścianach fundamentowych nie wycinałeś go ?
Link do komentarza
Cytat

fundament w ziemi lany był z gruchy,i jest troche nierówny,myśle że przykleic styropianu do takich faudów by się nie dało.
zbrojony fundament domu-TAK, schodów również

A masz tam piach, przecież mogłeś wstawić styropian pod kątem obsypać z obu stron ,połączyć z tym styropianem wyżej ,nic mu nie będzie ,do tego folia kubełkowa od zewnątrz .
Fundamenty się stykają czy są oddzielone ?
Link do komentarza
Cytat

sam dół fundamentów(chodzi o pion) między domem a schodami mam zamiar włożyc styropian 2 cm,żeby nie było spójności we fundamentach


2 cm to niewiele ,nie będzie ciągłości izolacji cieplnej dookoła budynku ,styropian powinien być wszędzie takiej samej grubości ,tylko takie izolowanie ma sens , dookoła budynku będzie mróz i on będzie testować ocieplenie zimą.
Schodów nie trzeba izolować cieplnie tylko przeciwwilgociowo , nie naruszamy (wycinamy) izolacji cieplnej budynku w miejscu budowy schodów .Schody mają być wolno stojące dobudowane do izolacji cieplnej budynku . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

sam dół fundamentów(chodzi o pion) między domem a schodami mam zamiar włożyc styropian 2 cm,żeby nie było spójności we fundamentach



Tak sobie czytam i widzę niespójności icon_rolleyes.gif

Napisz dokładnie jak wykonywany był, czy jak wykonywany ma być fundament pod schody (bo "zeznania" mi się nie zgadzają icon_redface.gif ), jak wykopany, jak zbrojony, jak izolowany...
Tyklko bez centów, bo u nas są grosze icon_redface.gif albo centymetry icon_confused.gif
Link do komentarza
Cytat

styropianu już włożyc się nie udało.zaczęło się walic.wiadomo ...piach


Niedobrze, icon_mad.gif fundament schodowy dotyka bezpośrednio do ściany fundamentowej lanej i w dodatku na niej też nie ma styropianu ,a trzeba było w trakcie zalewania tych ścian fundamentowych wstawić styropian od zewnętrznej strony ,poszło by mniej betonu i izolacja cieplna byłaby.
Link do komentarza
Cytat

Niedobrze, icon_mad.gif fundament schodowy dotyka bezpośrednio do ściany fundamentowej lanej i w dodatku na niej też nie ma styropianu ,a trzeba było w trakcie zalewania tych ścian fundamentowych wstawić styropian od zewnętrznej strony ,poszło by mniej betonu i izolacja cieplna byłaby.



Kolega ma całkowitą rację...
Dziwne,że wcześniej nie pomyślano o tym styropianie.Teoretycznie pracy troszkę więcej,a pieniędzy byśmy zachowali trochę więcej niż lanie na całej długości "czystego betonu".
No cóż następnym razem kolega pewnie nie popełni tego błędu. Edytowano przez Arek30 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 8 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
Jeśli wykonasz już schody przed wejściem do domu na pewno będzie trzeba jeszcze zamontować balustradę. Jeśli będzie to mała ilość mb polecam zakup elementów do samodzielnego montażu np. słupki + wypełnienie z poziomych prętów, wszystko wykonane z stali nierdzewnej lub np. balustradę szklaną konstrukcyjną, czyli również słupki wykonane są z stali nierdzewnej + wypełnienie z tafli szkła. Widzę również balkony na których pewnie trzeba będzie zamocować balustradę, więc jeśli zbierze się większa ilość mb można zamówić komplet wszystkich balustrad z montażem. Wtedy pracownicy przyjeżdżają na pomiar, wykonywany jest projekt i po produkcji całego materiału wracają aby je zamontować. Typów balustrad jest dużo w zależności od potrzeby i budżetu jak również walorów estetycznych.

http://eskat.com.pl/eskatt/wzory.html
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...