Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kwota za podłogówkę jest za wysoka tak jak za dużej mocy piec. Ale nie znając szczegółów kolegi instalacji trudno jednoznacznie powiedzieć, że drogo. Przy prostej i dobrze działającej instalacji c.o. przy takim domku za materiały nie powinieneś wydać więcej jak 10 000 tys, zakładając, że rury na podłogówkę będą z alupexu a nie z miedzi icon_biggrin.gif
Do kosztów-kosztorysu poleciłbym Ci doliczyć bojler nie 120 l tylko co najmniej 150 l i teraz pytanie czy z nagrzewnica czy z płaszczem wodnym. Ta druga opcja jest droższa od pierwszej, ale za to szybciej się woda nagrzewa.
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za porady, dlaczego już piszę o piecu a jeszcze nie wbiłem łopaty w ziemię....dlatego,że muszę już teraz uwzględnić w kosztorysie a później w umowie szczegółowej z firmą która będzie mi budowała dom (do stanu developerskiego) jaki piec,jakie okna ,jaka bram garażowa,jakie i z czego ocieplenie..itd.W kwestii pieca - tak też myślałem że na każde 1kW przypada 10m2 powierzchni - czyli taki piec 16kW w zupełności wystarczy???

Wracając do tematu - firma proponuje mi takie rozwiązania - dlatego radzę się Was,jak to bywa z tzw."autopsji" co najlepiej wybrać...ogrzewanie podłogowe - jaki koszt takie rozwiązania wchodzi w grę....znajomy ma też dom o pow. użytkowej 140m2 a w technologi szkieletowej (ja wybrałem murowaną) i wydał na ogrzewanie podłogowe razem z piecem prawie 40 tys. U mnie budżet będzie ograniczony do 300 tys na cały dom (bez wykończenia wnętrz w sensie kolor na ściany,panele,płytki,drzwi wewnętrzne itp.)dlatego już na tym etapie muszę się poradzić jaki piec lub metodę ogrzewania wybrać.


Jak już liczysz pieniądze ,to postawienie jednego komina systemowego + robocizna to około 8 tyś. do tego kociołek węglowy CICHEWICZ FUTURA DUAL to następne 8-9 tyś .
16-17 tyś trzeba wydać na kocioł węglowy. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jak już liczysz pieniądze ,to postawienie jednego komina systemowego + robocizna to około 8 tyś. do tego kociołek węglowy CICHEWICZ FUTURA DUAL to następne 8-9 tyś .
16-17 tyś trzeba wydać na kocioł węglowy.


Za komin systemowy trochę za dużo wyceniłeś. Nie wiem dokładnie jaki komin będzie, ale materiał komin wys 8 m) wraz z robocizną to max 5 tys.
Link do komentarza
Cytat

Za komin systemowy trochę za dużo wyceniłeś. Nie wiem dokładnie jaki komin będzie, ale materiał komin wys 8 m) wraz z robocizną to max 5 tys.


Jak przeanalizujesz całość od fundamentu aż po dach ,obróbki, czapa i inne wykończenia ,klinkierowe ponad dachem to zobaczysz ile się pomyliłem.
A co zdziwiło że źródła ciepła na paliwa stale w nowych domach powinno się kalkulować razem z kominem?
A kto tak liczy icon_lol.gif Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
nie tylko z kominem, ale także z kotłownią o wymaganych gabarytach. każdy m2 kotłowni kosztuje.
Jasne, że Pompe Ciepła czy kocioł gazowy (z zasobnikiem) też gdzieś trzeba upchnąć, ale mogą być spokojnie w pralni lub w pomieszczeniu gospodarczym (do kotła gazowego nie trzeba komina, można wyrzut przez ścianę zrobić) - w pomieszczeniu czystym. Przy kotle na paliwa stałe nie ma takiej możliwości
Link do komentarza
Cytat

Jak przeanalizujesz całość od fundamentu aż po dach ,obróbki, czapa i inne wykończenia ,klinkierowe ponad dachem to zobaczysz ile się pomyliłem.


No fakt, jak to wszystko zliczysz to by i się zgadzało.
Link do komentarza
Cytat

A co zdziwiło że źródła ciepła na paliwa stale w nowych domach powinno się kalkulować razem z kominem?
A kto tak liczy icon_lol.gif


Ja icon_biggrin.gif



Cytat

nie tylko z kominem, ale także z kotłownią o wymaganych gabarytach. każdy m2 kotłowni kosztuje.
Jasne, że Pompe Ciepła czy kocioł gazowy (z zasobnikiem) też gdzieś trzeba upchnąć, ale mogą być spokojnie w pralni lub w pomieszczeniu gospodarczym (do kotła gazowego nie trzeba komina, można wyrzut przez ścianę zrobić) - w pomieszczeniu czystym. Przy kotle na paliwa stałe nie ma takiej możliwości


Co więcej, często mając w/g projektu do dyspozycji tylko pom. gospodarcze, zyskujemy tym sposobem powierzchnie na prawdę gospodarczą pod pralnię, składzik, graciarnię.
Wtedy takie dylematy gdzie umieścić pralkę - w kuchni czy łazience, przestają istnieć. icon_smile.gif
Link do komentarza
jeszcze raz dzięki za poradę - czyli idę w tym tygodniu się podpytać ile za ogrzewanie podłogowe by mnie skasowali i jakie mogą mi zaproponować rozwiązania zamiast pieca na eko...czytałem trochę o rekuperatorze (chyba dobrze napisałem) - ale wtedy trzeba dołożyć na izolację domu więcej,począwszy od fundamentów aż po dach - zgadza się???
Link do komentarza
Cytat

jeszcze raz dzięki za poradę - czyli idę w tym tygodniu się podpytać ile za ogrzewanie podłogowe by mnie skasowali i jakie mogą mi zaproponować rozwiązania zamiast pieca na eko...czytałem trochę o rekuperatorze (chyba dobrze napisałem) - ale wtedy trzeba dołożyć na izolację domu więcej,począwszy od fundamentów aż po dach - zgadza się???



dziwi mnie trochę twoje podejście do kwestii ogrzewania - konkretnie to co napisałeś powyżej. Co w przypadku gdy zdecydujesz się na rozwiązanie, na temat którego firma nie ma żadnego fachowca, albo co gorsza ma fachowca, który który nie za bardzo czuje temat?

WM z rekuperatorem jest niezależne od grubości izolacji - jedno nie łączy się z drugim. A izolacji zawsze lepiej jest dać więcej niż minimum wynikające z norm.

Link do komentarza
Cytat

witam prosze o pomoc. Szukam solidnego, dobrego kotła z automatycznym podajnikiem na ekogroszek i miał, w którym
można by było również palić okresowo drewnem.Posiadam dom z poddaszem użytkowym ok 200m2 powierzchni użytkowej,
plus garaż i kotłownia ok 45m2.Dom z pustaków porotherm i 12cm ocieplenia styropianem
grafitowym. Poddasze docieplone 30cm wełny mineralnej, okna trzyszybowe, wentylacja naturalna. Kubatura 1071 m3.
jakiego kotła i jakiej mocy szukać? Sprawdziłam na podanej stronie http://cieplowlasciwie.pl/wynik/cbz
i wychodzi mi moc kotła 10kW, a instalator doradzał mi piec SAS o mocy 17kW.Dodam jeszcze że CWU tez ma być grzane tym kotłem.


Bierz kocioł na pellet powiem Ci, że nie będziesz żałować, okresowo drewnem też będziesz mógł palić
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam. Jestem na etapie eykonania ins grzewczej. Do ogrzania mam 106m2. Nowy dom parterowy z ytong 24 plus 15 styropian, poddasze nieużytkowe nieogrzewane. Strop drewniany ocieplony . Jaki wybrać piec na paliwa stale? Brak gazu. Zastanawiam się nad zakupem pieca zasypowego 15 kw i ogrzewanie ekogroszkiem i pelletem. W domu mam podłogówkę na ok 50 m2 a reszta to grzejniki. Co radzicie?



Ja mam 140 m2 nowy dom parter plus poddasze, też brak gazu i planuje kupić piec na ekogroszek. Wychodzi taniej niż ogrzewanie gazem, a porównywalnie jak zwykłym weglem. Myślę nad podajnikowym - wygodniejszy. Podłogówkę też mam mieć, ale tylko w salonie, kuchni i łazience, reszta grzejniki.
Link do komentarza
Cytat

Ja mam 140 m2 nowy dom parter plus poddasze, też brak gazu i planuje kupić piec na ekogroszek. Wychodzi taniej niż ogrzewanie gazem, a porównywalnie jak zwykłym weglem. Myślę nad podajnikowym - wygodniejszy. Podłogówkę też mam mieć, ale tylko w salonie, kuchni i łazience, reszta grzejniki.


I od razu skazujesz się na węgiel ? nie chcesz nawet próbować wyzwolić się od uciążliwego ogrzewania domu.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Kolego Konsultancie, to jest dział gdzie udzielamy porad a nie reklamujemy się.
Dużo racji jest w tym co piszesz i widać, że wiesz o czym piszesz ale polecać swoje usługi to możesz bez problemu w Słupie Ogłoszeniowym.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 9 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, konan napisał:

węgiel drożeje więc może warto rozejrzeć się np za pelletem. Opał który nie brudzi kotłowni. Ma przyjemny zapach. Można go zamówić np przez internet na epellety.pl wraz z dostawą do domu. 

Ten pellet to większy chłam niż węgiel, ale wybrałbym węgiel zamiast sprasowanych trocin.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 2.03.2014 o 18:11, bombel6622 napisał:

Witam. Jestem na etapie eykonania ins grzewczej. Do ogrzania mam 106m2. Nowy dom parterowy z ytong 24 plus 15 styropian, poddasze nieużytkowe nieogrzewane. Strop drewniany ocieplony . Jaki wybrać piec na paliwa stale? Brak gazu. Zastanawiam się nad zakupem pieca zasypowego 15 kw i ogrzewanie ekogroszkiem i pelletem. W domu mam podłogówkę na ok 50 m2 a reszta to grzejniki. Co radzicie?

żaden a już na pewno na  żadne paliwa stałe.

Link do komentarza
10 godzin temu, gawel napisał:

żaden a już na pewno na  żadne paliwa stałe.

Trochę za późno z poradą Piotr, bo bombel6622 w 2014 roku zastanawiał się co kupić. Dzisiaj już na pewno ma zakupionego i postawionego:icon_biggrin:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...