Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
MrTomo

blokada pokrętła w kuchence gazowej

Recommended Posts

Zablokowało mi się pokrętło w kuchence gazowej.
Iskrownik działa.
Nie chcę na siłę kręcić, by czegoś nie urwać, ale używam dość sporej siły i nic.

Co mogło się stać?

Cytat

Zablokowało mi się pokrętło w kuchence gazowej.
Iskrownik działa.
Nie chcę na siłę kręcić, by czegoś nie urwać, ale używam dość sporej siły i nic.

Co mogło się stać?

Zapiekło się ,tak czasami się robi jak używa się często piekarnika ,gorące powietrze dostaje się do wnętrza komory z zaworami i przepływa przez zawór rozgrzewając go nadmiernie .
To instalacja gazowa i lepiej jak ktoś z uprawnieniami będzie tam gmerać ,trzeba zdjąć palniki ,płytę ,od tyłu rozebrać zawór przesmarować sworzeń mosiężny,złożyć, sprawdzić szczelność, i założyć resztę . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gdyby napisał redaktor, to może tak.. ale redakcja, to - niekoniecznie...
    • Od kiedy pamiętam za forum odpowiada jedna osoba która prowadzi i dba o forum. Nie raz było o tym  pisane.
    • Gość Darekk
      Witam wszystkich. Jestem tu pierwszy raz i trafiłem bo szukałem informacji o programie czyste powietrze. Na wstępie napiszę, że jakieś pół roku temu wystąpiłem o dotację w porogamie czyste powietrze. Sporo słyszałem złego o tym programie ale ambitnie się przekonywałem, że dam radę. Niestety nie dałem. Przebrnąłem przez przygotowanie wniosku i stopniowo i cierpliwe dotaczałem wszelkie dokumenty. Za każdym razem pytałem czy to już wszystko po czym po twierdzącej odwiedzi spokojnie ( o naiwny) szedłem do domu. Po czym po kilku tygodniach znowu musiałem coś uzupełniać. Faktury, oświadczenia, podpisy kierownika budowy po czym nowe formularze i tak do zeszłego tygodnia. Okazuje się, że aby dostać dofinansowanie do pieca gazowego moje okna muszą mieć współczynnik U poniżej 0,9. Moje miły 1.0 i odpadłem. Pytałem w Oknoplaście (bo takie okna zanabyłem) za ile mi zaoferują takie z U poniżej 0,9. Takie okna to już są PASYWNE co w praktyce oznacza jakieś 30 000 PLN więcej (mam 12 okien w całym domu). Nasuwa się pytanie po co mam wydać 30 000 PLN jeśli dostanę dotację na piec tylko 10 000????? Komu się to opłaci? I czy to mnie skłoni do zakupu ekologicznego pieca czy jednak ekonomia zwycięży.... naturalnie inne pytania co do progów finansowania też są logiczne... bo kto z dochodem 600 pln na osobę zaczyna budować dom? Szkoda mi tylko czasu jaki zmarnowałem na to coś co zwie się "czyste powietrze". Swoją drogą ciekawe ile nowych domów dostało dotację z tego programu?
    • Nie doczekasz się, bo nie mają - wskutek dobrej zmiany - kasy na takie oszczędności, bo przecież najpierw trzeba COŚ zainwestować, żeby oszczędzać...    
    • Oczywiście tu nie ma co sie spierać o narzędzia, ale na wyrost było danie tytułu "Jak ciąć i szlifować silikaty" bo to brzmi jak tytuł poradnika na którym powinni się inni wzorować. Jak widzę  jesteś na tyle ogarnięty i kumaty w budowlance, że wiesz dobrze jakie są odpowiednie narzędzia do cięcia. Natomiast co do fotki coś poszło  nie tak bo wyświetlają  się same cyferki.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...