Skocz do zawartości

Sprzedaż działki


8szymon8

Recommended Posts

Na początek witam wszystkich ;)

Jako że jesteś Świeżakiem na forum proszę o wyrozumiałość ;)

A teraz od rzeczy. Sytuacja wygląda następująco. Moi przyszli teściowie są w posiadaniu ziemi o powierzchni około 2500 m2. Ramka niebieska.

Chcą nam dać ramkę żółtą (B), sobie zachować zieloną (A), a sprzedać czerwoną ( C ). Ziemia jeszcze nie jest podzielona.
I oto pytanie jakie mam - być może ktoś z Was mi pomoże nim skonsultowałbym się z geodetą.
1. Czy warto wystawić do sprzedaży ( C ) jeżeli nie jest jeszcze wydzielona? (Czy poczekać aż znajdzie się kupiec i później załatwiać kwestie geodezyjne).
2. Na czarno zaznaczyłem drogę która dobiegałaby do obydwóch posesji. I zastanawiam się kto miałby być jej właścicielem i ponosić koszta?

Dzięki za wszelkie porady icon_smile.gif
Pozdrawiam. Zapewne przyszły "Budowlaniec" :P
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Na początek witam wszystkich ;)

Jako że jesteś Świeżakiem na forum proszę o wyrozumiałość ;)

A teraz od rzeczy. Sytuacja wygląda następująco. Moi przyszli teściowie są w posiadaniu ziemi o powierzchni około 2500 m2. Ramka niebieska.

Chcą nam dać ramkę żółtą (B), sobie zachować zieloną (A), a sprzedać czerwoną ( C ). Ziemia jeszcze nie jest podzielona.
I oto pytanie jakie mam - być może ktoś z Was mi pomoże nim skonsultowałbym się z geodetą.
1. Czy warto wystawić do sprzedaży ( C ) jeżeli nie jest jeszcze wydzielona? (Czy poczekać aż znajdzie się kupiec i później załatwiać kwestie geodezyjne).
2. Na czarno zaznaczyłem drogę która dobiegałaby do obydwóch posesji. I zastanawiam się kto miałby być jej właścicielem i ponosić koszta?

Dzięki za wszelkie porady icon_smile.gif
Pozdrawiam. Zapewne przyszły "Budowlaniec" :P


Nasza działka tak była dzielona. I tak załatw najpierw papierologię. Niech geodeta zrobi Ci wstępny projekt podziału działki. Z takim projektem zdobądź warunki zabudowy dla każdej z nowo wydzielonych działek. Jeśli będą pozytywne i działki będą budowlane to albo dziel i się buduj, albo czekaj aż znajdziesz nabywcę na działkę, podpisz umowę przedwstępną i dziel. Może okazać się, że działka C nie dostanie pozwolenia na budowę i Ty się wybudujesz na działce B a zostanie wam pole w odrębnej działce......
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...