Skocz do zawartości

Błyszczący dach to problem


Recommended Posts

Cytat

A oglądałem o tym w TV.
Typowy przykład pieniactwa ze strony dwójki sąsiadów.
Innym nie przeszkadza.


To tzw zazdrość sąsiedzka. Tym dwóm sąsiadom musi się gorzej powodzić niż właścicielowi dachu icon_lol.gif
Przypomniał mi się jak w domu rodzinnym zmienialiśmy pokrycie na blachę aluocynk, jak była nowa to oślepiała jak lustro przy słońcu jak świeciło. Ale nikt , żaden sąsiad się nie użalał, wszyscy brali to na żarty, między innymi że samoloty będziemy oślepiać icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

juz bez przesady. nie wiem z czego mialby byc ten dach zeby az tak razic. chyba z luster. jeszcze nigdy nie spotkalem sie z tak blyszczaca dachowka albo blacha...


Z blachą można się spotkać dużo częściej, bo może być ocynkowana. Jak ułożyliśmy trapezówkę ocynkowaną na na dachu, to w kuchni nie można było wyglądać przez okno, bo dach oślepiał. Natomiast jak już jest malowana, to jeszcze nie widziałem takiej sytuacji.
Jak wybudowano Muzeum Guggenheima w Bilbao, to w okolicznych domach temperatura wzrastała do nawet 70 C. Musiano między innymi zmatowić blachę tytanową.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:GuggenheimBilbao.jpg
Co do dachówki, to sądzę, że trochę sama zmatowieje, jak ją ząb czasu nadgryzie. Oczywiście nie mówię tu o dziesięcioleciach.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Oglądałem też materiał o tym w tv. To jakaś paranoja. icon_biggrin.gif

Niektórzy się chyba naoglądali za dużo amerykańskich filmów, gdzie każdy każdego pozywa do sądu o najdrobniejsze rzeczy (typu - poślizgnąłem się i wpadłem do kałuży niszcząc ulubione spodnie, a ta kałuża była przed twoim domem, więc to twoja wina! trzeba było wyrównać chodnik, to by nie było kałuży!) ;)
Link do komentarza
Cytat

A niby to czemu by Cię to miało irytować?



posłuchajmy - może i są rzeczywiście jakieś w tej sprawie konkretne zarzuty.
Mnie sie wydaje nieprawdopodobne - ale z drugiej strony - nie mam takiej sytuacji aby mnie dach sąsiada denerwował.
Ale już pies po sąsiedzku tak - a też nie każdy jest w stanie zrozumieć dlaczego.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
We Wrocławiu była kiedyś głośna sprawa dachu plebanii pokrytego miedzią, która powodowała rzekomo zakłócenia w odbiorze sygnału TV icon_smile.gif Natomiast ja sam mam lekko świecącą dachówkę ceramiczną, ale nie wyobrażam sobie, żeby to mogło komuś przeszkadzać. Dachówki glazurowane świecą jeszcze mocniej, w mojej okolicy są domy z takim pokryciem i generalnie niczego to nie zmienia. Jest faktycznie spory połysk, ale na pewno nie taki, żeby kogoś oślepiać. Szybciej już zrobią to odbłyski z okien dachowych niż dachówki...
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
No cóż, na głupotę i zawiść ludzką nie ma lekarstwa. Sąsiadom tych państwa proponuję przeprowadzkę do puszczy. Wtedy w najgorszym wypadku pozwą żubry o zakłócanie ciszy nocnej.

A co do dachówek ceramicznych glazurowanych to nie ma mowy o żadnej immisji. W moim sąsiedztwie jest dach z glazurowanej dachówki i to podobno w "najgorszym" (w sensie najbardziej odbijającym światło) czarnym kolorze. Zero problemów, nikomu to absolutnie nie przeszkadza. Dziwne, że sąd w ogóle przyjął sprawę, skoro nadzór budowlany nie miał zastrzeżeń do budowy.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Hm. Czasem przejeżdżam koło domu, który ma elewację ozdobioną szkiełkami - całą elewację mnóstwem świecących szkiełek. Dom z lat 70-tych. Jak córa była mała, to mówiła na ten dom "dom ze złota" , tak dawał po oczach w pogodny słoneczny dzień icon_biggrin.gif
Nie słychać było o żadnym procesie icon_biggrin.gif

Tak się zastanawiam - co ma powiedzieć sąsiedztwo na przykład takiego domu z elewacją lustrzaną? icon_wink.gif

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...