Skocz do zawartości

punkty graniczne działki


Recommended Posts

Cytat

Kupiłam działkę od gminy, ale niestety nie mogę odnaleźć kilku punktów granicznych. Czy gmina jest zobowiązana do wskazania mi tych punktów? Czy koszt wznowienia muszę pokryć sama?


Punkty powinny być widoczne przed kupnem. To powinien zrobić właściciel gruntu, czyli w tym przypadku gmina.
I nic nie będziesz musiała wznawiać bo one na pewno są , tylko przykryte ziemią. Gdybyś miała przyrząd do wykrywania metali to łatwiej byś odnalazła (być może) bo pod kamień graniczny wkopywano rurkę lub pręt metalowy.
Link do komentarza
Cytat

Punkty powinny być widoczne przed kupnem. To powinien zrobić właściciel gruntu, czyli w tym przypadku gmina.



Raczej nie ma takiego "spontanicznego" obowiązku. Jest "obowiązek" ; widziały gały co brały.

Dlatego, kupujący, przed zakupem powinien sprawdzić stan granic.

W tym celu właściciel działki powinien okazać geodecie słupki graniczne, które określają zasięg prawa własności. Poza odnalezieniem graniczników, należy sprawdzić czy punkty nie zostały przesunięte.
Link do komentarza
Ktoś tu wyżej pisał że "punkty na pewno są". Punkty niekoniecznie muszą wiązać się z kamieniami w ziemi. U mnie nie było ani jednego, choć geodeta twierdził że powinny być. Potem okazało się co się stało gdy sąsiad powiedział "jak łoni z tej gminy mierzili, to powtykali takie patyki w zimia. Ale kto by tam pamiyntoł co się z niymi stało? Pewnie zgniły bo to drewniane były" icon_smile.gif

Poza tym kupując działkę ZAWSZE lepiej wziąć swojego geodetę. Znam przypadek, w którym facet kupił działkę a potem się okazało, że ta co ją kupił to była działka dobre 20m dalej, częściowo podmokła bo niżej. Sprzedający miał swojego "geodetę", który wszystko mu pokazał. Potem się okazało, że kamienie były poprzesuwane. Obstawiam że geodeta też był lewy.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ja mam takie pytanie. Mój uporczywy sąsiad zrobił sobie drogę przy granicy naszej posesji, zaraz za płotem. Obecnie jest bardzo sucho i każdy przejazd jego traktorów i innego sprzętu powoduje tumany kurzu. Wszystko idzie na nasz domu. Można to gdzieś zaskarżyć? Pomimo upomnień sąsiad nie zabezpieczył drogi.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ja mam takie pytanie. Mój uporczywy sąsiad zrobił sobie drogę przy granicy naszej posesji, zaraz za płotem.Pomimo upomnień sąsiad nie zabezpieczył drogi.


Jak nie zabezpieczył, jeżeli jest za płotem? icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...