Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich icon_smile.gif

Jeszcze daleko do rozpoczecia budowy a do zbrojenia stropu jeszcze dalej, ale nurtuje mnie jak powinnien byc dobrze ten oto strop.

W poz p1 gdzie bedzie zbrojenie jednokierunkowe co drugi pret bedzie odginany do gory przy scianach nosnych zewnetrznych jak rowniez przy nosnej srodkowej. Dodatkowo pret ktory idzie dolem bedzie dozbrojony na srodkowej scianie dodatkowo.

Poprawcie mnie jesli sie myle:)

A co w poz p1 przy scianach nosnych zewnetrznych, czy tez dozbrajac????

a na styku poz p1 i poz p2 jak to zazbroic????

Czy pozycja p2 nie jest za rzadko zaprojektowana???? Edytowano przez demoralites (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich

Jeszcze daleko do rozpoczecia budowy a do zbrojenia stropu jeszcze dalej, ale nurtuje mnie jak powinnien byc dobrze ten oto strop.

W poz p1 gdzie bedzie zbrojenie jednokierunkowe co drugi pret bedzie odginany do gory przy scianach nosnych zewnetrznych jak rowniez przy nosnej srodkowej. Dodatkowo pret ktory idzie dolem bedzie dozbrojony na srodkowej scianie dodatkowo.

Poprawcie mnie jesli sie myle:)

A co w poz p1 przy scianach nosnych zewnetrznych, czy tez dozbrajac????

a na styku poz p1 i poz p2 jak to zazbroic????

Czy pozycja p2 nie jest za rzadko zaprojektowana????

[attachment=18569:st2_001.jpg]
[attachment=18570:s6_001.jpg]
[attachment=18571:s4_001.jpg]
[attachment=18572:s3_001.jpg]


Rozumiem że Ty będziesz robił zbrojnie tego stropu (zbroił) i nie do końca rozumiesz jak projektant w tym projekcie je zaprojektował. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

potrafi ktos pomoc, czy potraficie tylko glupie docinki wstawiac???



Nikt nie chce Ci ubliżyć czy w inny sposób szydzić z tego co piszesz. Wydaje mi się, że nikt na forum (co było już wcześniej wspomniane) nie może wręcz Ci doradzić dokładnie co masz zrobić ze względu na to, że podałeś fragment dokumentacji. Obliczenia konstrukcji dokonuje osoba projektująca budynek i skoro masz takie średnice zbrojenia oraz taką gęstość siatki to znaczy, że tak powinno być.
Nie wiemy również gdzie stawiasz budynek, czy były robione istotne zmiany adaptacyjne projektu do jakiś ciężkich warunków stawiania domu (np. na ostrym zboczu). Za dużo niewiadomych oraz nie każdy z obecnych tutaj może legitymować się tytułem "inżyniera z uprawnieniami konstruktora".
Link do komentarza
Dzieki Theme:)

moze to ja faktycznie zle skonstruowalem zapytanie. chodzilo mi o to jak odczytac to zbrojenie. poz p2 to wiadomo jest rozrysowana. poz p1 tez wiadomo , a te przerywane linie nad sciana nosna to zbrojenie gorne???? i w tym miejscu co drugi pret ze zbrojenia dolnego bedzie odginany czy bedzie dawany dodatkowy gora?????
chodzi mi rowniez o styk poz p1 z poz p2 tam tez sa takie linie jak tam to bedzie wygladalo

tu jest wszystko rozrysowane i nie ma problemu icon_smile.gif Edytowano przez demoralites (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Demoralites - ja również nie zaliczam się do grupy ludzi posiadającej stosowne uprawnienia abym mógł cokolwiek zaopiniować. Nie chcę po prostu Ci źle doradzić, co groziłoby katastrofą na budowie.
Nie chcę Cię też pozostawić z "pustymi rękoma" lub raczej z brakiem informacji. Przede wszystkim w razie wątpliwości zgłaszasz się do kierownika budowy, który MUSI trzymać piecze nad bezpieczeństwem podczas budowy oraz nad tym aby wszystko było wykonane zgodnie z założeniami. Pewne rzeczy na budowie możesz robić samodzielnie, bez fachowców i podwykonawców ale kierownik budowy tak czy siak musi być, a skoro mu płacisz to wypadałoby żeby dał z siebie coś więcej jak tylko pieczątkę w dzienniczku.
Wyższą instancją będzie zgłoszenie się do projektanta - on odpowiada nieomal głową w razie problemów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...