Skocz do zawartości

Otwór drzwiowy w ścianie.


Recommended Posts

Mam problem z otworami na drzwi które są za duże. Montażysta nakazał mi je zmniejszyć do odpowiednich rozmiarów.
Ściany mam z bloczków gipsowych i chciałbym te otwory pomniejszyć za pomocą betonu komórkowego. Czym najlepiej połączyć bloczek gipsowy z betonem komórkowym żeby to się trzymało? Klejem gipsowym, zaprawą murarską czy może jakimś cementem?
Link do komentarza
Cytat

Mam problem z otworami na drzwi które są za duże. Montażysta nakazał mi je zmniejszyć do odpowiednich rozmiarów.
Ściany mam z bloczków gipsowych i chciałbym te otwory pomniejszyć za pomocą betonu komórkowego. Czym najlepiej połączyć bloczek gipsowy z betonem komórkowym żeby to się trzymało? Klejem gipsowym, zaprawą murarską czy może jakimś cementem?


Drzwie wewnętrzne? O ile za duże są te otwory? Jaka jest grubość ściany? Z której strony chcesz zmniejszać - od strony zawiasów, czy strony z zamkiem? Dlaczego chcesz koniecznie użyć betonu komórkowego?
Link do komentarza
Cytat

Drzwie wewnętrzne? O ile za duże są te otwory? Jaka jest grubość ściany? Z której strony chcesz zmniejszać - od strony zawiasów, czy strony z zamkiem? Dlaczego chcesz koniecznie użyć betonu komórkowego?



Drzwi wewnętrzne. Otwory za duże na szerokość i wysokość drzwi od 2 do 5cm .Grubość ściany to 8 cm z bloczków gipsowych. Nie wiem od której strony zmniejszać. Bo nie mam dostępu do bloczków gipsowych więc pomyślałem o BK.
Link do komentarza
Cytat

Drzwi wewnętrzne. Otwory za duże na szerokość i wysokość drzwi od 2 do 5cm .Grubość ściany to 8 cm z bloczków gipsowych. Nie wiem od której strony zmniejszać. Bo nie mam dostępu do bloczków gipsowych więc pomyślałem o BK.



Myślałem, że chodzi o jakieś większe różnice icon_lol.gif
Ja zastosowałbym płytę gipsowo-kartonową, klejoną, tak jak podpowiada coolibeer klejem Knauf Gipsowa masa klejąca - płyta + klej da nam te 2cm, dla pewności na stronie, gdzie będzie zamek z klamką, ta strona z zawiasami niech przylega do bloczków gipsowych. Te 5 cm uzyskasz przez naklejenie płyty po obu stronach otworu na nieco grubszej warstwie kleju. Od góry też możesz nakleić pas płyty g/k.
Ościeżnicę monter i tak ustali klinami (niektórzy używają baloników powietrzem pompowanych icon_biggrin.gif ), podklei pianą i zamocuje kotwami lub kołkami.
Link do komentarza
Cytat

Przy niewielkim zwężeniu ościeża (do ok. 5 cm na stronę) lepiej przyklejać warstwowo paski płyty g-k lub g-w mocowane klejem gipsowym. Do klejenia bloczków z betonu komórkowego można również użyć kleju gipsowego.



Ja na wszelki wypadek, oprócz kleju, dałem jeszcze po dwa dybelki na jeden kawałek. Żeby rowno zastygło. Paski ok. 10 cm.
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

Paski ok. 10 cm.


icon_eek.gif dlaczego 10 cm, jak ściana ma grubość ok. 8 cm... icon_eek.gif
Dybelki to już nadmiar ostrożności, klej płytę utrzyma, a ościeżnicę i tak trzeba mocować kotwami lub dyblami icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif dlaczego 10 cm, jak ściana ma grubość ok. 8 cm... icon_eek.gif
Dybelki to już nadmiar ostrożności, klej płytę utrzyma, a ościeżnicę i tak trzeba mocować kotwami lub dyblami icon_lol.gif



10 cm musiałem przesunąć drzwi. Nie ten wymiar, o którym pomyślałeś.
A dybelki... jak by się miało paski regularne, toby trzymały się same, ale moje były jakieś takie bez kantów... icon_redface.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...