Skocz do zawartości

jak odizolować słupy n wykuszu


Recommended Posts

Folia w płynie nie nadaje się do tego celu.
Oczywiście można nawiercić i dać odpowiednią chemię, ale jaką to Ci nie podpowiem bo nie stosowałem, ale jest tu taki jeden fachowiec od tych spraw co zapewne udzieli pomocnej rady. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam!Mam problem z podciąganiem wilgoci przez słupy wylane z betonu, znajdujące się na wykuszu po między oknami,słupy nie posiadają izolacji poziomej ani pionowej, czy zastosowanie izolacji w płynie przez nawiercanie i wpuszczanie jej coś pomoże?Może jakiś inny sposób?


To wykonawcę za czuprynę przyprowadź,niech naprawia bubel .
Link do komentarza
Cytat

Mieszkam już pięć lat a wykonawca wzruszył ramionami.

Niech nie wzrusza tylko się bierze za robotę, nie wykonanie izolacji poziomej w słupie się nie przedawnia .

Uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wygasają po upływie roku, a gdy chodzi o wady budynku ? po upływie lat trzech, licząc od dnia, kiedy rzecz została wydana (art. 568 § 1 k.c.). Jeśli od odbioru budynku (lub jego części) upłynęło więcej niż trzy lata, można się odwołać do ogólnych przepisów dotyczących odpowiedzialności kontraktowej (art. 471 k.c.). Zgodnie z nimi wykonawca jest obowiązany do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania (również przez pracowników i podwykonawców)

Odpowiedzialność kontraktowa, wymusza inne podejście do kwestii przedawnienia.

"Zobowiązanie do naprawienia szkody nie powstaje wcześniej niż sama szkoda. Ta zaś może powstać w momencie wykonania zobowiązania, jak i w terminie późniejszym.

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/sn-prze...owstania-szkody Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Folia w płynie nie nadaje się do tego celu.
Oczywiście można nawiercić i dać odpowiednią chemię, ale jaką to Ci nie podpowiem bo nie stosowałem, ale jest tu taki jeden fachowiec od tych spraw co zapewne udzieli pomocnej rady. icon_biggrin.gif


zaocznie ????


to ja powróżyć mogę - kurcze gdzie jest moja kryształowa kula ???
ktoś podprowadził czyli już nawet wróżyć się nie da.

do pytającego kolego mylenie objawów z przyczynami jest najczęstszym błędem
nie leczę objawów - szukam przyczyn .
Link do komentarza
Cytat

Szukam sposobu na odizolowanie tych słupków a nie na zmuszeniu firmy która mi budowała.


Jednym z wielu, najtańszym dla Ciebie sposobem jest dowiedzenie się jak to zrobić i z taką wiedzą udać się do wykonawcy słupów i podpierając się wiedzą dotyczącą uprawnień z tytułu rękojmi za wady fizyczne, wskazaną przez animus'a wymóc na nim wykonanie tej izolacji icon_rolleyes.gif

Jakie wymiary, jaki przekrój mają te słupy i jak daleko od ściany są zlokalizowane.
Link do komentarza
Czy od strony zewnętrznej też widać skutki penetracji wody?
Ściana jest ocieplona? jaka jest grubość ocieplenia, czym wykończona ściana na zewnątrz?
Czy te ślady wody są tylko przy słupach, na ścianach nic nie widać?

Strasznie skąpisz informacji icon_confused.gif Edytowano przez stach (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Są dwa słupy na wykuszu,tynk gipsowy.

Ten drugi też tak wygląda

Od strony zewnętrznej jest ocieplenie,styropian 12+sitka i klej,nic tam nie widać.Ta wilgoć jest tylko na słupach.

Od wewnątrz tylko jest.


Słupy nie murowane z cegły ,wylane z betonu .
Beton jest materiałem ,słabo podciągającym wilgoć kapilarnie.

Wykonawca przyznał się że pod nimi nie ma żadnej izolacji poziomej ?

A ten styropian na zewnątrz na słupach jak jest zamocowany ,możne tam są mostki termiczne.

Drzwi są zlicowane z murem czy wystawione na zewnątrz wpuszczone w izolację styropian.

Czy pomiędzy płytą tarasu a slupami jest izolacja cieplna styropianowa ,czy płyta styka się z betonowymi slupami ? Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Już zaatakowany wodą jest panel przy słupie icon_eek.gif
Jak to było stawiane icon_redface.gif - ściany mają dobrą izolację poziomą, a słupy stoją na gruncie??? Płyta fundamentowa była wylana, czy wylewane tylko fundamenty, z pominiętymi miejscami na słupki w wykuszu, a potem "dokleili" te słupki bez dokładnego zaizolowania od ziemi, wypełnili ziemią pod chudziaka (dalej nie dbając o izolację), położyli styropian, wylali jastrych... A woda ma czas i powolutku, znajdując szczelinki wędruje do góry i już się pokazała...
Dobrze kombinuję?

laskolak'u, czy byłeś przy powstawaniu fundamentu, jak po kolei powstawał fundament w tym miejscu?

Zaizolowanie przez injekcję na poziomie podłogi nie zahamuje migracji wody - woda nie będzie szła na słup, ale pozostanie na poziomie podłogi...

Strasznie ciekawy jestem, co dzieje się pod panelami icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

wykonawca twierdzi że nie dał izolacji ponieważ były za cienkie te słupki




icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

Cytat

Beton jest materiałem ,słabo podciągającym wilgoć kapilarnie.



Woda miała pięć lat na "podciąganie" icon_confused.gif
Link do komentarza
Cytat

wykonawca twierdzi że nie dał izolacji ponieważ były za cienkie te słupki


Dam zdjęcie przykładowe ,widzi Pan ten wystający styropian pomiędzy budynkiem a płytą tarasu ?


chodzi o to czy ta płyta dotyka do słupów czy styropian elewacji parteru styka się ze styropianem poniżej ,a może go w ogóle niema tam .

A spadek (spływanie wody) z tej płyty tarasu jest w kierunku od słupów czy jest tak że woda stoi . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

tak za wykuszem jest taras,okna są zlicowane z murem.



znaczy ogólnie nie mam dobrych wiadomości
55%
masz skopany taras i wprowadził wodę do budynku
aby naprawić taras trzeba go rozorać aby w przyszłości takich numerów nie odwalał.
teraz część 2
ta spodoba Ci się jeszcze mniej
znam tylko 1 szybki i skuteczny sposób na pozbycie się wilgoci z pod posadzki - zgadnij icon_smile.gif
od wykusza do końca zawilgocenia
wiadomość dobra ?
jako że nie jest to w przedziale oddziaływania wód gruntowych tylko opadowych i nie podlega wyłączeniu z odpowiedzialności .
tylko trzeba to dobrze opisać
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif



Woda miała pięć lat na "podciąganie" icon_confused.gif





Stasiu ale gipsem , gipsem nie betonem .
beton stoi suchy jak stał
bo skoro gips słabszy od niego to on bohater wody nie przyjmie
zrób warstwę nieprzepuszczalną a nim zamiast gipsu to wtedy dopiero zacznie ciągnąć jak wściekły icon_smile.gif

Cytat

Jak pamiętam to fundament był wylany tak jak idzie wykusz,ściany widziałem jak były odizolowane a słupy doklejone do fundamentu,był zrobiony szalunek i zalane od góry.




no to kolego przekopuj archiwum fotograficzne z czasów budowy i wklejaj
bo uwierz mi pamięć płata figle i czasami pamiętamy to czego ogóle nie ma
Link do komentarza
Cytat

Jak pamiętam to fundament był wylany tak jak idzie wykusz,ściany widziałem jak były odizolowane a słupy doklejone do fundamentu,był zrobiony szalunek i zalane od góry.


Trzeba będzie zrobić zdjęcia od zewnątrz .
Są pewne sugestie ale nadal za mało danych .
Może trzeba będzie wyciąć kawałek izolacji styropianowej przy słupie ,żeby podejrzeć twórczość wykonawcy .
Proszę jeszcze coś o tarasie a jest on może zadaszony ? Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

wykuszu zmieniłem na okna do samej podłogi.



I przez to ktoś - projektant?, kierbud?, Ty? - zadecydował o powiększeniu (ponad rozmiar wylanego fundamentu) wymiarów słupka pomiędzu oknami wykusza?

Czy może słupy mają wymiar z wstępnego projektu? Czy są murowane z porotermu, czy też innych pustaków (z tego, z czego stawiałeś dom), czy też wylewany z zimnego betonu?
Link do komentarza
icon_smile.gif
Cytat

Czy są murowane z porotermu, czy też innych pustaków (z tego, z czego stawiałeś dom), czy też wylewany z zimnego betonu?



Cytat

Jak pamiętam to fundament był wylany tak jak idzie wykusz,ściany widziałem jak były odizolowane a słupy doklejone do fundamentu,był zrobiony szalunek i zalane od góry.



Link do komentarza
Projektów domu ROMA jest kilka - niekoniecznie to ten sam.

Cytat

masz skopany taras i wprowadził wodę do budynku
aby naprawić taras trzeba go rozorać aby w przyszłości takich numerów nie odwalał.



Ale wtedy (teoretycznie) powinna być "woda" na całej długości (także pod oknami).

A może to "tylko" kondensacja ?

Ps. Ciekawe jak to wygląda od zewnątrz pod ociepleniem.
Link do komentarza
Cytat

Projektów domu ROMA jest kilka - niekoniecznie to ten sam.



Ale wtedy (teoretycznie) powinna być "woda" na całej długości (także pod oknami).

A może to "tylko" kondensacja ?

Ps. Ciekawe jak to wygląda od zewnątrz pod ociepleniem.




Rysiu wszystko jest zależne od ilości tej wody
s gips ciągnie ją z natury bo tak ma
kondensacji tu nie podejrzewam
Link do komentarza
Cytat

od jednej płaszczyzny zewnętrznej .


Od dwóch - bo w przekroju ten słupek to pięciokąt icon_mrgreen.gif
Tylko jak obrobione są glify zewntrzne przy oknach icon_question.gif icon_rolleyes.gif

A tak w ogóle poczekajmy na zdjęcia icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Tam jest jakiś spad ?
Jak tak - w którą stronę?
Woda po opadach stoi ?

Szponiasty - Ty mi wytłumacz, taki paradoks:
stoi sobie w wodzie słup betonowy (od lat) i powyżej lustra wody jest (w zasadzie) suchy.
Stoją sobie zapory wodne - nie ociekają wodą.

A tu już 2 przypadek podciągania kapilarnego betonu icon_eek.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...