Skocz do zawartości

podlogowka


Recommended Posts

trochę poczytałem, obawiam się tego rtl zaworu niektórzy na forum piszą ze początek spirali jest gorący tylko a dalej podłoga zimna, co jeszcze, wujek ma tak wykonane na rtl tez mala łazienka i właśnie tak ma i jestem trochę skołowany.
nie wiem czy dobrze myślę, ten zawór rtl on działa na zasadzie przymykania przepływu czyli jak dopłynie do niego na końcu "ślimaka" woda o wyższej temp niż on ma zadane to on przymyka przepływ jak spadnie temp to otworzy, czy tak?
możne inny jest powód tej gorącej częściowo podłogi tego nie zaprzeczam, i zgadzam się ze to by było najtańsze rozwiązanie z tym rtl
A pompkę chcę dać jak najmniejszej mocy, cyrkulacyjną kilku watową i sterować ją tym samym sterownikiem od pompki obiegowej przy kotle, jesli nie zda to egzaminu zamontuje ją pod osobny sterownik.
Prosze jeszcze jakies sugestie, porady, będe wdzieczny
Link do komentarza
Mam jeszcze jedno pytanie mianowicie czy zawór rtl może byc zamontowany w innym pomieszczeniu niz jest ogrzewane, planuje przewody przeprowadzić przez ścianę za która mam kotłownie bo z stamtąd będzie zasilana podłogówka, oczywiście zaraz przy ścianie dać rtl na powrocie, wszystko miałbym na wierzchu i możliwość przerobienia instalacji na pompke zawsze jest, i w łazience nie musiałbym zabudowywać tego rtl.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...