Skocz do zawartości

podlogowka


Recommended Posts

Witam.temat ogrzewanie podlogowe z grzejnika .jak zrobic by najlpiej fukncjonowalo ,zeby temperatura podlogowki nie wplywala na grzejnik i odwrotnie.instalacja wykonana na miedzi,jeden grzejnik w pomieszczeniu ktory ma grzac normalnie jak do tej pory ,fukcja podlogowki ma dawac konfort chodzenia po plytkach ktore zostana polozone tuz po ukonczeniu remontu podlogi,na dzien dziejszy jestem na etapie robiebia chudziaka 10cm pozniej styropian 2 x 5 cm na zakladke folia ekraniuzyjaca ,podlogowka wylewka 6cm i plytki .pomieszczenie ma 6m/kw.ogrzewanie z pieca weglowego/zbiornik wyrownawczy.w zalaczniku rysunek nakreslajacy temat.dziekuje sliczne z gory .

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Tylko jedno pomieszczenie wchodzi w grę tak?
Na powrocie z grzejnika zawór RTL do podłogówki na wejściu a powrót z podłogówki wpinasz się dalej jako powrót z c.o. i po sprawie.
I co do instalacji c.o. to rozumiem, że pompka posiadasz.
Link do komentarza
Cytat

Tylko jedno pomieszczenie wchodzi w grę tak?
Na powrocie z grzejnika zawór RTL do podłogówki na wejściu a powrót z podłogówki wpinasz się dalej jako powrót z c.o. i po sprawie.
I co do instalacji c.o. to rozumiem, że pompka posiadasz.



Witaj.dzieki za zainteresowanie.tak tylko to jedno 6m/kw(przedpokoj),pompka c.o jak najbardziej jest.czyli zebysmy sie dobzre zrozumieli na powrocie zawor rtl prosty czy tam katowy podlogowka i wpiecie w powrot rurki c.o.tak?i to wystarczy ?a np kwestia odpowietrzenia podlogowki ?podkreslajac ze jest zbiornik wyrownawczy i dobija sie wode w sezonie zimowym minimum ten jeden raz ,czy ten odpowietrznik automatyczny na grzejniku zdola odpowietrzyc podlogowke ?
Link do komentarza
Cytat

Witaj.dzieki za zainteresowanie.tak tylko to jedno 6m/kw(przedpokoj),pompka c.o jak najbardziej jest.czyli zebysmy sie dobzre zrozumieli na powrocie zawor rtl prosty czy tam katowy podlogowka i wpiecie w powrot rurki c.o.tak?i to wystarczy ?a np kwestia odpowietrzenia podlogowki ?podkreslajac ze jest zbiornik wyrownawczy i dobija sie wode w sezonie zimowym minimum ten jeden raz ,czy ten odpowietrznik automatyczny na grzejniku zdola odpowietrzyc podlogowke ?




a spojrzeć na ten zalacznik mozesz?

Cytat

a spojrzeć na ten zalacznik mozesz?


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
W zasadzie jeden i drugi rysunek przedstawia to samo. W drugim zapomniano dorysować głowicę termostatyczną.
Tak możesz zrobić będzie działało.

Cytat

Witaj.dzieki za zainteresowanie.tak tylko to jedno 6m/kw(przedpokoj),pompka c.o jak najbardziej jest.czyli zebysmy sie dobzre zrozumieli na powrocie zawor rtl prosty czy tam katowy podlogowka i wpiecie w powrot rurki c.o.tak?i to wystarczy ?a np kwestia odpowietrzenia podlogowki ?podkreslajac ze jest zbiornik wyrownawczy i dobija sie wode w sezonie zimowym minimum ten jeden raz ,czy ten odpowietrznik automatyczny na grzejniku zdola odpowietrzyc podlogowke ?


Sorry, źle napisałem że wpinasz się z powrotem w powrót, powinno być w zasilanie tak jak na tych rysunkach.
Zawór jaki będzie pasował ,kątowy czy prosty nie ma znaczenia.
Z odpowietrzaniem nie ma problemu, nie widzę powodu dodawania kolejnego odpowietrznika. No chyba ,że przy piecu nie masz żadnego to wtedy należało by dodać.













Link do komentarza
Cytat

Witam.temat ogrzewanie podlogowe z grzejnika .jak zrobic by najlpiej fukncjonowalo ,zeby temperatura podlogowki nie wplywala na grzejnik i odwrotnie.instalacja wykonana na miedzi,jeden grzejnik w pomieszczeniu ktory ma grzac normalnie jak do tej pory ,fukcja podlogowki ma dawac konfort chodzenia po plytkach ktore zostana polozone tuz po ukonczeniu remontu podlogi,na dzien dziejszy jestem na etapie robiebia chudziaka 10cm pozniej styropian 2 x 5 cm na zakladke folia ekraniuzyjaca ,podlogowka wylewka 6cm i plytki .pomieszczenie ma 6m/kw.ogrzewanie z pieca weglowego/zbiornik wyrownawczy.w zalaczniku rysunek nakreslajacy temat.dziekuje sliczne z gory .


Na moje ,to wodne ogrzewanie podpada, za mało styropianu pod płytą, na te 6 m2 to pod same płytki rozwinąć maty grzewcze elektryczne ,sterowane czasowe , w godzinach użytkowania . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Znam osoby które maja 10 cm styro i podłogówkę wodną oczywiście i se chwalą i to na wiele większej powierzchni aniżeli u kmkm. icon_smile.gif
A na to jedno malutkie pomieszczenie to jakiś wielkich strat nie będzie, zresztą jeszcze może dać XPS-a.
Link do komentarza
Cytat

Znam osoby które maja 10 cm styro i podłogówkę wodną oczywiście i se chwalą i to na wiele większej powierzchni aniżeli u kmkm. icon_smile.gif
A na to jedno malutkie pomieszczenie to jakiś wielkich strat nie będzie, zresztą jeszcze może dać XPS-a.


A po co powielać błędy,jak"kmkm"dopiero buduje. XPS podniesie koszty budowy dodatkowo . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A po co powielać błędy,jak"kmkm"dopiero buduje. XPS podniesie koszty budowy dodatkowo .


Eeeeee, mi się wydaje , że On robi mały remont, bynajmniej takie odniosłem wrażenie czytając jego post tematowy. icon_biggrin.gif
Przy remoncie na wysokość jesteśmy skazani jakby od górnie, tym bardziej że ma on już chudą wylaną.
Link do komentarza
Cytat

Bo by nie grzało jak byś podłączył do powrotu zasilanie i powrót z podłogówki, ot cała prawda icon_biggrin.gif




logiczne wytlumaczenie icon_smile.gif))

jednak mnie to dreczy dlacze?icon_smile.gif bo jak by powrot wpial do powrotu co i szlo by to w strone miece dalej tam by sie mieszalo z ciepla woda i spowrotem z zasilenia co od pieca szlo icon_smile.gifa jak wpinasz powrot podlogowki w zasilanie co to znow to idzie na grzejnik obok i tam to miesza z ciepla woda?na trojniku co z wpiecem powrotu z podlogowki ?dobrze rozumuje?
Link do komentarza
Cytat

logiczne wytlumaczenie icon_smile.gif))

jednak mnie to dreczy dlacze?icon_smile.gif bo jak by powrot wpial do powrotu co i szlo by to w strone miece dalej tam by sie mieszalo z ciepla woda i spowrotem z zasilenia co od pieca szlo icon_smile.gifa jak wpinasz powrot podlogowki w zasilanie co to znow to idzie na grzejnik obok i tam to miesza z ciepla woda?na trojniku co z wpiecem powrotu z podlogowki ?dobrze rozumuje?





tutaj czytajac te fora to mozna zglupnac icon_smile.gif jedni pisza ze z powrotu c.o kawalek rurki zawor rtl rozwiniecie petli i wpiecie w zasilanie c.o .inni znow pisza ze z powrotu od razu rozwijac podlogowke i na koncu petli przed wpieciem sie w zasilanie c.o zastosowac rtl.

ile glow tyle tysiecy upodoban
Horacy
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

tutaj czytajac te fora to mozna zglupnac icon_smile.gif jedni pisza ze z powrotu c.o kawalek rurki zawor rtl rozwiniecie petli i wpiecie w zasilanie c.o .inni znow pisza ze z powrotu od razu rozwijac podlogowke i na koncu petli przed wpieciem sie w zasilanie c.o zastosowac rtl.

ile glow tyle tysiecy upodoban
Horacy



RTL ma byc zawsze na końcu pętli ogrzewania podlogowego i nastawa temp bedzie np 30 C.
Jak temp nazwijmy to posadzki bedzie mniejsza to sie otworzy jak większa to sie zamknie.
Gdybys go dał na zasilaniu pętli gdzie masz temp czynnika np 60 C to wiecznie by był zamknięty

Drugie
Czy początek swoje Podłogówki wpiac do powrotu za grzejnikiem łazienkowych czy na zasilanie przed grzejnikiem.

Wszytsko kwestia temp . Zasilania jak masz 70C i wyżej to zeby beton sie nie rozszerzył pod wpływem temp i nie rozwalilo płytek i fug to lepiej wpiac zamiast do zasilania to za odbiornik (grzejnik) który schłodzi wodę i na Podłogowka bedzie mniejsza temp. Nie powinno sie przekaczac 55 C jako zasilanie pętli .

Moja siostra ma w bloku bezpośrednio pętle wpieto do zasilania przed grzejnikiem temp Proj byla 70/50 + jest krzywa grzewcza i hula juz 7 rok bez problemów
Link do komentarza
Cytat

Zasilania jak masz 70C i wyżej to zeby beton sie nie rozszerzył pod wpływem temp i nie rozwalilo płytek i fug to lepiej wpiac zamiast do zasilania to za odbiornik (grzejnik) który schłodzi wodę i na Podłogowka bedzie mniejsza temp. Nie powinno sie przekaczac 55 C jako zasilanie pętli .

Moja siostra ma w bloku bezpośrednio pętle wpieto do zasilania przed grzejnikiem temp Proj byla 70/50 + jest krzywa grzewcza i hula juz 7 rok bez problemów


icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
Za pisanie takich herezji powinni odbierać prawo do emerytury.
Link do komentarza
witam icon_smile.gif dawno mnie tutaj nie bylo ,podlogowke wykonalem ,rozwinalem co 10cm ,wszystko dobrze sie sprawuje ,rtl steruje podlogowka jak nalezy:)

Cytat

witam icon_smile.gif dawno mnie tutaj nie bylo ,podlogowke wykonalem ,rozwinalem co 10cm ,wszystko dobrze sie sprawuje ,rtl steruje podlogowka jak nalezy:)


DSC01446.jpg

Link do komentarza
dzieki:) zdecydowalem sie na dodanie zaworow gdyz w sezonie letnim czasami sie w piecu przepala w chlodniejsze wieczory co nie koniecznie musi grzac podloge,dodatkowo postanowilem wlozyc odpowietrznik w najwiekszym punkcie podlogowki ,co spisalo sie swietnie podczas dobijania wody pozamykalem wszystkie zawory grzejnikowe ,a odpowietrzenie przy podlogowce spisalo sie swietnie od razu odpowietrzajac cala podlogowke za pierwszym razem :)fakt faktem mozna bylo oszczedniej,ale jak sie robi u siebie to lepiej dmuchac na zimno icon_smile.gif))
Link do komentarza
Cytat

dzieki:) zdecydowalem sie na dodanie zaworow gdyz w sezonie letnim czasami sie w piecu przepala w chlodniejsze wieczory co nie koniecznie musi grzac podloge,dodatkowo postanowilem wlozyc odpowietrznik w najwiekszym punkcie podlogowki ,co spisalo sie swietnie podczas dobijania wody pozamykalem wszystkie zawory grzejnikowe ,a odpowietrzenie przy podlogowce spisalo sie swietnie od razu odpowietrzajac cala podlogowke za pierwszym razem :)fakt faktem mozna bylo oszczedniej,ale jak sie robi u siebie to lepiej dmuchac na zimno icon_smile.gif))


Ale zauważyłeś różnicę pomiędzy tymi zdjęciami ?
Link do komentarza
na stanie w sklepie mieli co mieli wiec kompletowałem z tego co bylo :)najwazniejsze ze dziala ,oszczednosci mozna bylo tez szukac - zawor motylkowy(do ktorych nie ejstem przekonany) lub Rtl innego producenta,zawor z srubunkiem jest drozszy od zwyklego wiec suma sumaru jak nawet wydalem 10zl wiecej to pokrywa to moje zadowolenie ze dziala ,z ludzmi ktorzy szukaja oszczednosci i znajduja je a ogolnie i tak im sie to nie spisuje z roznych technicznych powodow.inny uzytkownik znow zawita i wypisze producentow zawor ktore sa tansze od zastosowanych u mnie etc...nie o to w tym tutaj chodzi moim zdaniem lecz o to by technicznie dzialalo jak nalezy:)
Link do komentarza
Cytat

na stanie w sklepie mieli co mieli wiec kompletowałem z tego co bylo :)najwazniejsze ze dziala ,oszczednosci mozna bylo tez szukac - zawor motylkowy(do ktorych nie ejstem przekonany) lub Rtl innego producenta,zawor z srubunkiem jest drozszy od zwyklego wiec suma sumaru jak nawet wydalem 10zl wiecej to pokrywa to moje zadowolenie ze dziala ,z ludzmi ktorzy szukaja oszczednosci i znajduja je a ogolnie i tak im sie to nie spisuje z roznych technicznych powodow.inny uzytkownik znow zawita i wypisze producentow zawor ktore sa tansze od zastosowanych u mnie etc...nie o to w tym tutaj chodzi moim zdaniem lecz o to by technicznie dzialalo jak nalezy:)


Tak działa to najważniejsze,wyczuliłem tylko Cię że można oszczędzać ,a czasami bywa tak że wszystkie kształtki się nie mieszczą wtedy trzeba pogłówkować,są zawory kulowe bez śrubunka z gwintem zewnętrznym w takiej samej cenie jak z gwintem wewnętrznym, tylko mniej popularne.
Link do komentarza
Cytat

Ja takiej temperatury to na grzejnikach jeszcze nie miałem a co dopiero podłogowka .



Nie wszyscy maja tak jak ty dobrze dobrane odbiorniki i efektywne źródło .
Instalacja z mpecu często ma takie temp w domkach to inna sprawa .
W wytycznych producentów do podłogowek znajdziesz takie zapisy.
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
Za pisanie takich herezji powinni odbierać prawo do emerytury.



To jesli ja juz masz bo widzę ze spisów masz sporo i czas spędzasz na darmowym doradztwie to ustosunkuj sie merytorycznie .
Dziadku nie wszytsko jest takie jak było 40 lat temu za twoich czasów

Jesli jesteś niespelnionym doradzca to zacznij na tym zarabiać załóż bloga wtedy za konkrety cie bedą wszyscy szanować .

Zastanawiam sie co cie motywuje ze tracić swój czas na udzielanie sie na forum w takim rozmiarze.
Pustka, samotność, niespełnienie czy możliwość dowalenia komuś bo i tak jestem anonimowy. A co
Link do komentarza
Cytat

Nie wszyscy maja tak jak ty dobrze dobrane odbiorniki i efektywne źródło .
Instalacja z mpecu często ma takie temp w domkach to inna sprawa .
W wytycznych producentów do podłogowek znajdziesz takie zapisy.


Grzejniki pomińmy bo po nich się nie chodzi ,przy takiej temperaturze to będzie niezły dyskomfort dla użytkownika podłogówki. icon_confused.gif
Link do komentarza
Cytat

Szkoda czasu na pierdoly bo nie chodzi mi o to czyje bedzie na wierzchu

Bez emocji pisałem wiec nie martw sie o zylke.

Zaduma mnie tylko ogarnia


Jeśli Cię zaduma ogarnęła to jest szansa że sam dojdziesz to tego że wcześniej głupoty wypisywałeś.


Cytat

To jesli ja juz masz bo widzę ze spisów masz sporo i czas spędzasz na darmowym doradztwie to ustosunkuj sie merytorycznie .
Dziadku nie wszytsko jest takie jak było 40 lat temu za twoich czasów


No właśnie. Temperatury jakie przytaczasz przy zasilaniu ogrzewania płaszczyznowego są mniej więcej z przed takiego czasu i mają się nijak do współczesnych rozwiązań.
Więc tak jakby, to nie ja zatrzymałem się w rozwoju.
A merytorycznie to się można ustosunkowywać do odmiennego zdania/ innego spojrzenia na sprawę, a nie do herezji.
Możesz się oczywiście dalej sam przed sobą upierać że takie temperatury na zasilaniu podłogówki są prawidłowe... tego Ci nikt nie zabroni, tyle że policz sobie jaki strumień ciepła taka podłoga wyemituje do pomieszczenia przy prawidłowym odcięciu tego strumienia/izolacji od strony gruntu vel ośrodka/pomieszczenia którego grzać nie chcemy.
Dyskomfort gwarantowany.

Cytat

Jesli jesteś niespelnionym doradzca to zacznij na tym zarabiać załóż bloga wtedy za konkrety cie bedą wszyscy szanować .

Zastanawiam sie co cie motywuje ze tracić swój czas na udzielanie sie na forum w takim rozmiarze.
Pustka, samotność, niespełnienie czy możliwość dowalenia komuś bo i tak jestem anonimowy. A co


Jeśli Ci odpowiem to co zrobisz z tą wiedzą? Będziesz szczęśliwszy?
Jeśli tak to OK.
Filantropia np na ten przykład icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

To jesli ja juz masz bo widzę ze spisów masz sporo i czas spędzasz na darmowym doradztwie to ustosunkuj sie merytorycznie .
Dziadku nie wszytsko jest takie jak było 40 lat temu za twoich czasów

Jesli jesteś niespelnionym doradzca to zacznij na tym zarabiać załóż bloga wtedy za konkrety cie bedą wszyscy szanować .

Zastanawiam sie co cie motywuje ze tracić swój czas na udzielanie sie na forum w takim rozmiarze.
Pustka, samotność, niespełnienie czy możliwość dowalenia komuś bo i tak jestem anonimowy. A co


Kolego , wyznacznikiem dobrych porad nie jest ilość postów na kącie tylko mądrość wypowiedzi.
A po mojemu to naucz się pisać ,bo piszesz jak murzyn z Afryki (bez urazy dla Murzynów) ani gramatycznie ani składnie, wtedy będą Cię szanować
Link do komentarza
Cytat

Kolego , wyznacznikiem dobrych porad nie jest ilość postów na kącie tylko mądrość wypowiedzi.
A po mojemu to naucz się pisać ,bo piszesz jak murzyn z Afryki (bez urazy dla Murzynów) ani gramatycznie ani składnie, wtedy będą Cię szanować



Najmądrzejsi proszę o info co z tego co napisałem jest nie prawdziwe.
Przypominam ze temat dotyczył połączenia pętli ogrzewania podlogowego z grzejnikami a nie samej Podłogówki.

Bicie piany o temp jest słabe bo 70 C w bloku na grzejniki i podłączenie Podłogówki o ktorej pisałem to herezja?

Gość miał problem i zarazem pytanie dlaczego RTLa nie dać na zasilanie.
Pokażcie w których waszych postach jest odpowiedz ?

Co do języka to kolejna zagrywka jak sie nie ma nic do powiedzenia. Szkoda czasu na pierdoły
Typowe zagranie zeby poczuć sie lepiej jak ktoś pisze prawdę
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Najmądrzejsi proszę o info co z tego co napisałem jest nie prawdziwe.
Przypominam ze temat dotyczył połączenia pętli ogrzewania podlogowego z grzejnikami a nie samej Podłogówki.

Bicie piany o temp jest słabe bo 70 C w bloku na grzejniki i podłączenie Podłogówki o ktorej pisałem to herezja?

Gość miał problem i zarazem pytanie dlaczego RTLa nie dać na zasilanie.
Pokażcie w których waszych postach jest odpowiedz ?

Co do języka to kolejna zagrywka jak sie nie ma nic do powiedzenia. Szkoda czasu na pierdoły
Typowe zagranie zeby poczuć sie lepiej jak ktoś pisze prawdę


Puknij się w czoło i Twoje szczęście, że tu Admin nie jest uczulony na składnie zdań i gramatykę jak na innych forach.
Nikt nie jest nieomylny jak również i doskonały i przyznać się do popełnionego błędu, honoru nie splami. Ja sam pisałem na początku bez polskich liter bo ich nie miałem na kompie, ale jak już się "ich" dorobiłem to piszę nimi.
Link do komentarza
Cytat

Puknij się w czoło i Twoje szczęście, że tu Admin nie jest uczulony na składnie zdań i gramatykę jak na innych forach.
Nikt nie jest nieomylny jak również i doskonały i przyznać się do popełnionego błędu, honoru nie splami. Ja sam pisałem na początku bez polskich liter bo ich nie miałem na kompie, ale jak już się "ich" dorobiłem to piszę nimi.



Z tabletu sie właśnie tak pisze, ale tragedii nie ma. Prosiłem o ustosunkowanie sie merytoryczne a ty znów ze literki i bicie piany.

Bedzie w końcu jakiś konkret ?
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość mhtyl
Cytat

witam icon_smile.gif dawno mnie tutaj nie bylo ,podlogowke wykonalem ,rozwinalem co 10cm ,wszystko dobrze sie sprawuje ,rtl steruje podlogowka jak nalezy:)




Cytat

Minęło już trochę czasu,wiec może napiszesz czy ostatecznie udało się wykonać tą instalację czy też zdecydowałeś sie na usługi fachowej firmy? Jeżeli wątek jest aktualny to czekamy na Twoją odpowiedź na forum.


A może z łaski swojej poczytałbyś cały temat i nie zaśmiecał pytaniami na które odpowiedź już dawno padła!
Link do komentarza
Witam, planuje zrobic remont łazienki i zastosowac ogrzewanie podlogowei grzejnik drabinkowy; powierzchnia ok 6m2, ogrzewanie co grzejniki czlonowe ok 200 czlonow, piec na paliwo stale, pompka przy piecu, temp. zailania bedzie 40-60st max.

Moje pytanie czy bedzie prawidlowo grzala podlogowka jak wykonam to tak jak na schemacie.

Tym zaworem recznym chce dlawic przeplyw w przypadku gdyby pompka nie wymusila obieg na podlogowke

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam, planuje zrobic remont łazienki i zastosowac ogrzewanie podlogowei grzejnik drabinkowy; powierzchnia ok 6m2, ogrzewanie co grzejniki czlonowe ok 200 czlonow, piec na paliwo stale, pompka przy piecu, temp. zailania bedzie 40-60st max.

Moje pytanie czy bedzie prawidlowo grzala podlogowka jak wykonam to tak jak na schemacie.

Tym zaworem recznym chce dlawic przeplyw w przypadku gdyby pompka nie wymusila obieg na podlogowke


Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
nie zdesperowany:) chce tylko rzeby miec mozliwosc regulacji tej podlopgowki, bo drabinka moze mi caly czas grzac a podloga zeby nie popekala tym bardziej ze podlaczenie zasilania podlogowki bedzie dosc blisko kotla jest. a nie chce tez pchac sie w koszty zeby ogrzac jakies 4,5 m2 nawet odliczajac powierzchnie pod wanna

ale dzieki za ten schemat pomysle nad nim, rozwazam tez czy nie dac pompki dla samej podlogowki i zaworu trojdroznego rozdzielajacego z termostatem




nie zdesperowany:) chce tylko rzeby miec mozliwosc regulacji tej podlopgowki, bo drabinka moze mi caly czas grzac a podloga zeby nie popekala tym bardziej ze podlaczenie zasilania podlogowki bedzie dosc blisko kotla jest. a nie chce tez pchac sie w koszty zeby ogrzac jakies 4,5 m2 nawet odliczajac powierzchnie pod wanna

ale dzieki za ten schemat pomysle nad nim, rozwazam tez czy nie dac pompki dla samej podlogowki i zaworu trojdroznego mieszajacego z termostatem




podobnie jak na tym schemacie tylko bez kotla oczywiscie i tego grzejnika w tym miejscu, a drabinke podlaczyc rownolegle do instalacji, niezaleznie od podlogowki

DSC01446.jpg

Edytowano przez waldd1111 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

ale dzieki za ten schemat pomysle nad nim, rozwazam tez czy nie dac pompki dla samej podlogowki i zaworu trojdroznego rozdzielajacego z termostatem


icon_eek.gif Pompka na 4 m2 ? chyba naprawdę za dużo się naczytałeś teorii. I po co zawór trzy-drożny, daj RTL i też będzie dobrze fungowało a będzie o wiele taniej.
Nic Ci nie popęka, nie bój żaby icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...