Skocz do zawartości

Ubezpieczenie budowy?


Recommended Posts

No własnie z tym ubezpieczeniem domu w trakcie budowy jest ciekawie.
W związku z refinansowaniem kredytu nowy bank zażyczył sobie ubezpieczenia. Udaliśmy się wiec do agenta, który obsługuje nas od lat(biuro,mieszkania,auta....) i mówimy o co chodzi.No i cóż się dowiedzieliśmy.
Owszem można ubezpieczyć dom w trakcie budowy od tego i owego,ale takie ubezpieczenie jest droższe,niż ubezpieczenie samego domu.A na pytanie co w takim razie zrobić otrzymaliśmy ciekawa i trochę zaskakująca odpowiedz.
Jeżeli będziemy mieli protokół odbioru inst.gazowej lub kominiarskiej,to możemy już ubezpieczyć jako dom.Z uwagi,ze gazu nie mamy walimy wiec do kominiarza,mówimy co i jak.Klient przyjeżdża na budowę , ogląda ,sprawdza co trzeba i na drugi dzień dostajemy protokół odbioru kominiarskiego płacąc 150 PLN.
No a wczoraj własnie załatwiliśmy ubezpieczenie domu.
Link do komentarza
Cytat

No własnie z tym ubezpieczeniem domu w trakcie budowy jest ciekawie.
W związku z refinansowaniem kredytu nowy bank zażyczył sobie ubezpieczenia. Udaliśmy się wiec do agenta, który obsługuje nas od lat(biuro,mieszkania,auta....) i mówimy o co chodzi.No i cóż się dowiedzieliśmy.
Owszem można ubezpieczyć dom w trakcie budowy od tego i owego,ale takie ubezpieczenie jest droższe,niż ubezpieczenie samego domu.A na pytanie co w takim razie zrobić otrzymaliśmy ciekawa i trochę zaskakująca odpowiedz.
Jeżeli będziemy mieli protokół odbioru inst.gazowej lub kominiarskiej,to możemy już ubezpieczyć jako dom.Z uwagi,ze gazu nie mamy walimy wiec do kominiarza,mówimy co i jak.Klient przyjeżdża na budowę , ogląda ,sprawdza co trzeba i na drugi dzień dostajemy protokół odbioru kominiarskiego płacąc 150 PLN.
No a wczoraj własnie załatwiliśmy ubezpieczenie domu.


To co piszesz w pierwszej części jest prawdą bo sam ubezpieczałem w trakcie budowy.
Ale co do drugiej części to nie chce mi się wierzyć aby firma ( ten agent co u niego byłeś) działał na szkodę firmy a tym samy na szkodę Twoją.
Można ubezpieczyć dom nie mający odbioru jako dom a nie budowa ale warunek dom musi być skończony.
Tak bynajmniej mój agent ubezpieczeniowy twierdzi i tak też ja mam, dom nie odebrany ale skończony a ubezpieczenie jako nie budowa tylko dom mieszkalny.
Link do komentarza
Na początku, chciałem wszystkim Wam podziękować za odpowiedzi icon_smile.gif

U mnie budowa jeszcze nie ruszyła, więc kwestie "ukończony - nie ukończony" można wyeliminować. Co może obejmować takie ubezpieczenie? Ktoś spotkał się z tym, że niestety musiał ze swojego prawa wynikającego z tego ubezpieczenia skorzystać? Jak wyglądała procedura zgłaszania "szkody"? I czy mieliście jakieś trudności z wypłatą odszkodowania? Chodzi oczywiście również o wskazanie konkretnego ubezpieczyciela. Sorry, że zasypuje pytaniami, ale po prostu robię research przed rozpoczęciem i wszystkie tego typu informacje byłyby pomocne.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...