Skocz do zawartości

zabezpieczenie więźby


Gość

Recommended Posts

Gość Redakcja__
Więźbę dachową najlepiej wykonać z drewna impregnowanego ciśnieniowo i dodatkowo zabezpieczyć impregnatem miejsca, gdzie elementy były przycinane. Taki sposób jest szczególnie polecany przy budowie więźby nad poddaszem ocieplanym, gdyż elementy zostają zakryte i nie ma możliwości sprawdzenia, czy w czasie użytkowania nie zostały zaatakowane przez szkodniki lub grzyby. Natomiast więźbę odkrytą wystarczy pomalować solnym preparatem przeciw owadom.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
POLECAM USŁUGI FIRMY DACH_BUD WYKONUJĄCĄPOKRYCIA DACHU ORAZ ICH REMONTY BARDZO TANIO A ZARAZEM SOLIDNIE . REZERWACJE TERAZ NA SEZON 2005 NIOSĄ ZA SOBĄ UPUSTY. WYKONUJEMY DACHY NA TERENIE CAŁEGO KRAJU. KONTAKT : TEL.0880926689 , GADU GADU 3655657 , MEIL : DACH_BUD@vp.pl
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Jak maksymalnie dobrze zanezpieczyć więźbę dachową przy minimum kosztów?



ja kupiłem wieźbę na początku grudnia. w okolicach maja wykopie dół, wyłożę go folią i wleję impregnat. Następnie do tak wykonanej "wanienki" włożę wieźbę. Plusy: wiem co wlewa, o jakim stężeniu i na jak długo. Wieżba przed moczeniem przeschnie przez 6 m-cy. W tartaku oferują mokre drzewo. Jak to drzewo, bez wstępnego przeschnięcia ma wchłonąć impregnat. Toż to prawie roztwór nasycony.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...