Skocz do zawartości

Kino domowe do salonu


Recommended Posts

Cytat

Jak i gdzie znaleźć dobre kino domowe żeby mi odpowiadało i jak znaleźć kiedy pojęcia o takich rzeczach nie mam?


Tak, na tak zadane pytanie to tyko www.jasnowidz.pl icon_redface.gif

Ale może znajdziesz jakiegoś znajomego (tfu, gender icon_redface.gif ), który jest trochę kumaty, może ma jakieś tam kino i może podpowiedzieć jakieś rozwiązanie icon_confused.gif

Wiele firm oferuje dość dobre zestawy, w cenach od trzycyfrowych do pięcio, a nawet sześciocyfrowych icon_rolleyes.gif Te to już są na prawdę dobre icon_mrgreen.gif

Jakie masz preferencje - będziesz słuchać muzyki klasycznej, orkiestrowej, czy popu i disco...

Jakie masz warunki lokalowe, na co zwrócił uwagę coolibeer

Można dobrać kino do marki telewizora, żeby ładniej takie same logo wyglądało, można kupić cały komplet kina z nowym wielkim telewizorem, można pomyśleć o "kombajnie" z projektorem...

Zajrzyj na konto bankowe, na co możesz się szarpnąć i dopiero wtedy można pomyśleć.

Sam mam zestaw Samsunga, który kosztował ok. 2000 zł i na moje potrzeby jest on wystarczający icon_lol.gif Edytowano przez stach (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Samsung HT-F6550



Moim zdaniem zupełnie porządny zestaw na początek icon_lol.gif
Mam nieco starszy zestaw, bez blurey'a, ale właściwie nie bardzo ten odtwarzacz wykorzystasz, póki co płyty blurey, a jeszcze 3D są drogie, wypożyczyć nie bardzo jest gdzie... U mnie po przeprowadzce nie miałem jak ustawić kolumien z głośnikami i musiałem je, po zdemontowaniu podstaw, powiesić na ścianie.
Przy filmach w TV, w których istotna jest muzyka przełączam audio na kino domowe (poprzez HDMI) i mam piękny dźwięk icon_lol.gif
Jeśli przez jakiś czas użytkowania tego zestawu znajdziesz jakieś wady, możesz sprzedać go, dołożysz troszkę i kupisz coś lepszego i bardziej dopasowanego do twoich upodobań icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

I Wy tego Samsung HT-F6550 nazywacie porządnym kinem domowym?


Nie "WY" tylko JA icon_redface.gif

A wobec sposobu zadania pytania, uważam, że to "zupełnie porządny zestaw na początek" dla laika nie bardzo wiedzącego, czego oczekiwać od kina domowego icon_confused.gif
Link do komentarza
Cytat

Ok. JA bym dołożył 400 zł i kupił YAMAHA (amplituner+zestaw głośników+blueRay)

No ale każdy kupi to co mu pasuje



Jeśli wie, co może mu pasować icon_confused.gif

Ty masz jakieś tam doświadczenie, jakieś rozeznanie i wiesz czego oczekiwać po zestawie kina icon_lol.gif

Niektórym YAMAHA kojarzy się tylko z szybkim motorem i co, motor do salonu icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

icon_smile.gif

Naprawdę warto.



Mnie na starość wystarczy ten szmajsung, którego modelu Ci nie podam, bo ze śmiechu parskniesz i zachlapiesz monitor icon_rolleyes.gif

Zresztą po leczeniu przez "fachowca" laryngologa (nomen omen o nazwisku Rzeźnik, niech Mu ziemia lekką będzie icon_rolleyes.gif ) zapalenia ucha środkowego, mam w lewym uchu na wyższych i wysokich częstotliwościach niedosłuch 65 i 70 % icon_rolleyes.gif , tak, że to stereo i kwadro to słyszę "intuicynie" icon_mrgreen.gif

Ale ostatnio oglądałem na TVP HD w Strefie 3D życie w rafie koralowej i innego dnia reportaż o łowcach huraganów w Stanach i dźwięki zarejestrowane w tych filmach świetnie odbierało się przestrzennie icon_lol.gif
Link do komentarza
Nie no nie mam nic do Samsunga bo sam mam Kino domowe "w blokach" Panasonica podobne do Szajsunga a mam również drugie w Cz-wie jedno z pierwszych jakie było w sprzedaży AIVA. Tylko teraz jak komuś coś polecam i kupuję to uderzam właśnie w firmy takie jak Onkyo, Yamaha i czasami Pioneer bo czasem modele które są drogie można nieźle wyciągnąć w promocyjnej niskiej cenie. Edytowano przez coolibeer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Kino domowe najlepiej jak jest największe:D Jeśli pójdziesz do mediamarktu to na pewno Ci doradzą. Ja mam LG, i jestem bardzo zadowolony.



Też mam kino LG wraz z odtwarzaczem. Do filmów, muzyki jest wystarczające i fajnie wygląda. Mam w systemie 5.1. Dobre kino domowe LG można teraz dostać poniżej 1000. Z takich na wypasie to ponad 1000 z aramidowymi głośnikami.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Stach ma rację. Z resztą Szajsung robi dobry sprzęt icon_smile.gif

Większość osób napalając się na kino domowe kupuje to, kóre ma duuuużo głośników, a później ni jak nie potrafią tego poprawnie rozstawić. Dlatego ja, przecząc jak zwykle wszelkim standardom, kupiłem sprzęt Yamahy i zamiast plątaniny kabli mam jeden długi soundbar pod telewizorem + w zestawie tubę basową. Efekt przyzwoity, śmiem twierdzić, że nawet lepszy niż w przypadku rozstawienia głośników przez laika. W soundbarze jest z tego co pamiętam 5 głośniczków odpowiednio pod kątem ustawionych i na moje ucho dźwięk jest zadowalający.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Jak i gdzie znaleźć dobre kino domowe żeby mi odpowiadało i jak znaleźć kiedy pojęcia o takich rzeczach nie mam?


Lucynka zdecydowanie udaj się do sklepu, tam dostaniesz wszystkie info pod nos... a tak szczerze to jeżeli masz zamiar oglądać na porządnym telewizorze to z tej samej firmy w normalnej cenie kino domowe i gitarka
Link do komentarza
Cytat

Lucynka zdecydowanie udaj się do sklepu, tam dostaniesz wszystkie info pod nos... a tak szczerze to jeżeli masz zamiar oglądać na porządnym telewizorze to z tej samej firmy w normalnej cenie kino domowe i gitarka



Ze sklepami trzeba uważać, bo czasem trafia się "sprytny" sprzedawca, który widząc osobę niezbyt obeznaną w sprzęcie, wciśnie to co na magazynie kurzy się od wielu miesięcy.
Dlatego lepiej odwiedzić kilka sklepów i zajrzeć na jakieś specjalistyczne forum.
Link do komentarza
Oczywiście, zresztą sprzęt należy wybierać już w domu i najlepiej jeżeli mamy kogoś pod ręką, kto zna się i doradzi.
jeżeli ktoś chce mieć dźwięk lepszy niż dają telewizyjne głośniki, to przecież niekoniecznie musi kupować kino domowe.
A sklepy często są dobre również do doradzenia, bo często przecież ów sprzęt możemy kupić taniej w sieci.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Cytat

I Wy tego Samsung HT-F6550 nazywacie porządnym kinem domowym?



Rozwalają mnie takie teksty. Kiedy szukałem mojego pierwszego zestawu kina domowego napisałem na jakimś forum tematycznym o poradę. Oczywiście na początku znalazło się kilku oszołomów, którzy mi napisali, że za kwotę 1500 zeta (9 lat temu) to nie ma mowy o kinie domowym. Oczywiście propozycje jakie od nich otrzymałem oscylowały w granicach 20-25 tyś. !!! Śmieszą mnie tacy ludzie.

Najlepiej wybrać to co się komuś podoba w rozsądnej cenie. Przede wszystkim nie dajmy się ogłupić przez snobów.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w temacie kina domowego firmy Yamaha? Widziałem ostatnio promocję - za 3000 można już kupić fajny zestaw



Myślę, że do potrzeb domu jak najbardziej taki zestaw będzie optymalny. No i weź pod uwagę to co napisał "bobiczek"

Cytat

Żadne pozłacane kabelki, pozłacane wtyki ble,ble....odtwarzacz też zawsze podobnie odtworzy, nie ma to tamto
Zasada jest zawsze od lat sprawdzona - głośniki przednie!
Głośniki!!!!

Inwestycja w kino domowe powinna wyglądać tak - 50% głośniki centralne!
Cała reszta kina domowego w tych pozostałych 50%



Oto tak naprawdę recepta. Dobre pudła są podstawą.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ciekawe jak użytkuje się taki sprzęt;) chętnie bym przetestowała, choć wydaje mi się, że projektor to lepsze rozwiązanie. Mogę polecić Optoma HD26, naprawdę fajne urządzenie, polecane przez specjalistów. Decydując się na ten model można cieszyć się z wyjątkowej rozdzielczości Full HD 1080p oraz wciągających wizualizacji 3D. W http://www.morele.net/projektor-optoma-hd2...e01gc0e-665591/ można go dostać za niecałe 3000zł.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ciekawe jak użytkuje się taki sprzęt;) chętnie bym przetestowała, choć wydaje mi się, że projektor to lepsze rozwiązanie. Mogę polecić Optoma HD26, naprawdę fajne urządzenie, polecane przez specjalistów. Decydując się na ten model można cieszyć się z wyjątkowej rozdzielczości Full HD 1080p oraz wciągających wizualizacji 3D. W http://www.morele.net/projektor-optoma-hd2...e01gc0e-665591/ można go dostać za niecałe 3000zł.



Owszem projektor to może i dobre rozwiązanie, ale tylko wtedy jeśli masz w mieszkaniu na niego miejse. Jak masz mało m2 w salonie to nie ma takiej opcji, zeby projektor sie spisywał
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...