Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe, czy grzejniki?


mpb

Recommended Posts

Cytat

No dlatego chyba zrobię opcję z zaworami - na lato do zasobnika z CWU, a na zimę przełączę na CO icon_biggrin.gificon_smile.gif


Tylko po co komplikować? Zima tak czy siak, jak będziesz palił w c.o. to samoistnie i cwu będzie, a latem to tylko na potrzeby cwu.
Link do komentarza
Cytat

No dlatego chyba zrobię opcję z zaworami - na lato do zasobnika z CWU, a na zimę przełączę na CO icon_biggrin.gificon_smile.gif


Wsadź w grzejnik grzałkę elektryczną z termostatem.
Zimą zasilanie będzie z obiegu podłogówki,
a latem kiedy będziesz potrzebował włączasz grzałkę i dosłownie po chwili masz ciepły grzejnik.
Takie rozwiązanie znacznie mniej komplikuje układ. Edytowano przez Jani_63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Tylko grzałka będzie ciągnęła prąd, a jeżeli ma zamiar latem palić w piecu aby mieć cwu to grzanie tego grzejnika ma "gratis".
Co innego gdyby nie palił w piecu to rozwiązanie miało by sens.
Link do komentarza
A to już, mam na myśli pompę ciepła do CWU, może być bez sensu.

Cytat

Tylko grzałka będzie ciągnęła prąd...
Co innego gdyby nie palił w piecu to rozwiązanie miało by sens.


A to już będzie zależało od tego na jakim etapie tworzenia jest obecna instalacja, od odległości od zasobnika zarówno w poziomie jak i w pionie i od zaizolowania podejścia.
Taka "cyrkulacja" potrafi rozładować zasobnik mgnieniu oka.
Link do komentarza
Instalacji nie ma w ogóle. Czekam na okna i jak fundusze pozwolą to zacznę instalacje. Dlatego teraz chcę to wszystko przemyśleć i posłuchać dobrych rad.
Na pewno podłogówka bedzie w całym domu i do tego kondensat.

Myślę jeszcze o jakimś alternatywnym źródle ciepła, bo nie mam kominka i dlatego mając drugą kotłownię z kominem mogę wrzucić kocioł na jakieś paliwo stałe. Nie jakieś "cudo" z podajnikiem, ale coś w czym będe mógł spalić drewno z ogrodu i papiery, bo tego zawsze jest pełno w domu, więc będzie mozna przepalic w tym kotle.
Niestety koszty PC są dużo za wysokie. Jedyna PC to ewentualnie zamiast solarów ta powietrzna do CWU (ale to na pewno nie od razu).
Link do komentarza
Rozprowadzenie instalacji dla mnie to dopiero wiosna, ale planowałam zrobienie grzejnika do suszenia ręczników elektrycznego... Jakiegoś ze sterowaniem, żeby sam się wyłączał po jakimś czasie...
Ale chętnie poczytam jak zrobić to inaczej - ekonomiczniej icon_smile.gif Tylko podłączenie do CWU - gdzie woda grzeje się do mycia, oznacza, że akurat wtedy kiedy grzejnik będzie potrzebny, bo ręczniki będą mokre, będzie on już chłodny :(
Link do komentarza
Cytat

Tylko podłączenie do CWU - gdzie woda grzeje się do mycia, oznacza, że akurat wtedy kiedy grzejnik będzie potrzebny, bo ręczniki będą mokre, będzie on już chłodny :(


Jak będzie mało potrzebny? Te ręczniki z dnia poprzedniego mają wyschnąć, a z bieżącej kąpieli na drugi dzień i cykl się zamyka icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Ogrzewanie ścienne na pewno jest zdrowsze, podłogowe zaburza obieg ciepła w organizmie. Osobiście polecam podłogowe w łazience, bo jest to bardzo komfortowe, a w pozostałych pomieszczeniach ścienne


Kolejny otłuczony w teorię który nie ma podłogówki.
Zapewne masz za sobą na potwierdzenie swoich teorii jakieś wyniki czy badania lekarskie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Ogrzewanie ścienne na pewno jest zdrowsze, podłogowe zaburza obieg ciepła w organizmie. Osobiście polecam podłogowe w łazience, bo jest to bardzo komfortowe, a w pozostałych pomieszczeniach ścienne




Ogrzewanie pomieszczeń daje tym wyższy komfort cieplny, im mniejsza jest różnica temperatur poszczególnych przegród budowlanych (ścian, sufitu, podłogi), a ich średnia wartość niewiele odbiega od temperatury powietrza w pomieszczeniu.
Połączenie podłogówki z ogrzewaniem ściennym ( duża powierzchnia grzewcza = niższa jej temperatura) jest najbardziej komfortowym cieplnie rozwiązaniem. Z kosztami jest już gorzej.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Ogrzewanie ścienne na pewno jest zdrowsze, podłogowe zaburza obieg ciepła w organizmie. Osobiście polecam podłogowe w łazience, bo jest to bardzo komfortowe, a w pozostałych pomieszczeniach ścienne




Mam podłogówkę w całym domu od kilku lat i nie zauważyłem żadnych zaburzeń ani problemów. Nikomu z mojej rodziny nie puchną nogi i nie jest chory na serce jak niektórzy straszą. Za to za gaz płacę tyle, że znajomi pytają się czy czasem nie mam ustawionej temperatury wewnątrz na 12 stopni.

Podłoga nie jest ciepła jak to Ci, którzy nie posiadają podłogówki sądzą, w części pomieszczeń mam płytki, w części panele. Nie zamienię się na żadne inne ogrzewanie. ;)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość arturo72
Cytat

Do ogrzewania podłogowego polecam styropian izolacyjny KNAUF Therm EXPERT FLOOR HEATING EPS 200 λ 31 lub KNAUF Therm EXPERT FLOOR HEATING EPS 100 λ 35. Oba rodzaje posiadają wypustki dla łatwego prowadzenia rur, a ponadto stanowią doskonała warstwę izolacyjna w podłodze.


Oj tam oj tam ;)
Na zwykłym styro o tej samej lambdzie za niższą cenę inwestorzy mają to samo ;)
Zejdziecie z ceną to wybiorą Knaufa ale nie nabiorą się na marketingową papkę.

Ja mam rury bezpośrednio na betonie ale EPS200 był u Knaufa za drogi to wybrałem Genderkę i tym sposobem straciliscie klienta ;)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Zdecydowanie w pomieszczeniach typu łazienka ogrzewanie podłogowe. Elektryczne, choć droższe z uwagi na cenę prądu ma tą cenną zaletę że występuje na żądanie.


A czemu ma być jedynie na żądanie komfortowo i tylko w łazienkach a nie cały czas i nie w całym domu ?
Elektrycznie nie znaczy drogo bo prąd do grzania jest w podobnej cenie co gaz ziemny.
A sadzę,ze mylisz pojęcia bo ogrzewanie prądem to nie tylko maty i kable grzewcze ale i wodna podłogówka grzana prąde i która to wodna podłogówka powinna być w całym domu jeśli mówimy o komforcie życia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...