Skocz do zawartości

Remont części starego domu


Recommended Posts

Dzień Dobry wszystkim
Jestem młodym człowiekiem kończącym studia, który dostał możliwość wyremontowania sobie dwóch pomieszczeń, dołączenia trzeciego i zrobienia sobie tym samym miejsca do życia.

Jest to połowa starszego domu z czerwonej cegły, pokój ma około 16 m2, kuchnia 12 m2 + jeżeli przebić się przez ścianę (dodać drzwi o ile jest to możliwe) to łazienka około 9 m2. Wymienić trzeba wszystko: okna, zerwać podłogę i wylać nową, ściany pomalować itp. no wszystko o czym można tylko pomyśleć.

Jednak obecnie nie mam pomysłu jak to ogrzać, niestety budynek nie ma podpiętego gazu, a nie ma miejsca na postawienie centralnego pieca. Co prawda w kuchni jest do wyburzenia stary piec kaflowy, ale nie bardzo wiem co na jego miejscu mogło by się znaleźć, aby to miało sens.

Sporo już czytałem w sieci o tym jakie ogrzewanie zastosować, ale co nowy pomysł wydaje się gorszy.Tak więc co radzicie i swoją drogą czy można w takim domu wykuć dodatkowe wejście? Czy trzeba to oceniać po obecnym stanie budynku? Dodatkowo jeżeli szukać kogoś do tego to kogo? Budowlańca, czy specjalisty jakiegoś?

Link do komentarza
Cytat

Jednak obecnie nie mam pomysłu jak to ogrzać



Informacja z targów łódzkich icon_smile.gif

Grzejnik VERME
Stoisko 138: Business & Art
Producent: Termo-Eko s.c.
Opis: Grzejnik elektryczny, konwektorowy, energooszczędny, wykonany z aluminium i szkła. Opatentowany przez polskiego konstruktora i produkowany w Polsce. Innowacyjna technologia, wysoka jakość materiałów, nowoczesny desing.
I nie idź w gaz niepotrzebnie przy "mieszkaniu".
Do gotowania - płyta indukcyjna
Do grzania CiepłejWodyUżytkowej - bojler elektryczny max 140l. Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Informacja z targów łódzkich icon_smile.gif

Grzejnik VERME
Stoisko 138: Business & Art
Producent: Termo-Eko s.c.
Opis: Grzejnik elektryczny, konwektorowy, energooszczędny, wykonany z aluminium i szkła. Opatentowany przez polskiego konstruktora i produkowany w Polsce. Innowacyjna technologia, wysoka jakość materiałów, nowoczesny desing.
I nie idź w gaz niepotrzebnie przy "mieszkaniu".
Do gotowania - płyta indukcyjna
Do grzania CWU - bojler elektryczny max 140l.




Wygląda świetnie, jak cena ;) i to jest jedno pomieszczenie, do każdego mam wstawić grzejnik elektryczny? :/ Edytowano przez kamiles (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ceny ci nie powiem bo sam nie wiem - ale zawsze możesz znaleźć też inne - podałem linka bo to polski producent.
Ale tu masz zakres cenowy pozostałych
W linku do producenta masz modele i ile ogrzeją m2 ( przy ocieplonym budynku)
Nogen 2810 do salonu jeden Nogen 284 do łazienki a w kuchni bym nie dawał ( o ile lubisz gotować icon_smile.gif ) do tego taryfa nocna i idzie przeżyć icon_smile.gif w łazience bym zamonotwał płaski CWU ( link wyżej )

Z pewnością wyjdzie ci to taniej i mniej stresu niż robienie CO lub co gorsza instalacji gazowej.


A tak a propo - pomyśl o ociepleniu domu.
Tak na oko to z 40 tys zł ten remont będzie cię kosztował.
Link do komentarza
Cytat

Albo klima konwektory z powietrzną pompą ciepła.



Dzięki za wskazanie jakiejś drogi, a co jest bardziej energooszczędne? Nie pali się, obecnie zrywam dopiero wieczorami stare podłogi drewniane, ale jestem ciekaw, nie chce władować się potem w jakieś kolosalne opłaty.

Swoją droga ile kosztują "konwektory z powietrzną pompą ciepła"? po wpisaniu w Google "konwektory z powietrzną pompą ciepła" dostaje samą ściemę :/ Edytowano przez kamiles (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Co prawda w kuchni jest do wyburzenia stary piec kaflowy, ale nie bardzo wiem co na jego miejscu mogło by się znaleźć, aby to miało sens.



Przede wszystkim nie napisałeś gdzie to jest. Miasto, wieś, dom wolnostojący, mieszkanie w bloku... Trudno radzić, bo rozwiązania są inne w różnych sytuacjach. Ja na przykład w miejscu pieca kaflowego postawiłbym nowy piec kaflowy. A może nie warto? Nie wiem, bo nie wiem gdzie to jest. Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Przede wszystkim nie napisałeś gdzie to jest. Miasto, wieś, dom wolnostojący, mieszkanie w bloku... Trudno radzić, bo rozwiązania są inne w różnych sytuacjach. Ja na przykład w miejscu pieca kaflowego postawiłbym nowy piec kaflowy. A może nie warto? Nie wiem, bo nie wiem gdzie to jest.



Jest to teren gminny, czyli tak właściwie wiejski, działka jest ogrodzona
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Jeżeli za bardzo nie orientujesz się jak poprawnie wyremontować dom na własną rękę, a nie masz nikogo w rodzinie kto użyczyłby Ci pomocy, proponuję skorzystanie z usług firmy budowlanej. Zanim jednak zdecydujesz się na kogoś konkretnego porównaj ceny oraz przejrzyj opinie w internecie lub wśród znajomych. Obecnie na rynku znajduje się wiele firm, które partaczą robotę, czy też oszukują swoich klientów.
Link do komentarza
Cytat

Jest to połowa starszego domu z czerwonej cegły, pokój ma około 16 m2, kuchnia 12 m2 + jeżeli przebić się przez ścianę (dodać drzwi o ile jest to możliwe) to łazienka około 9 m2. Wymienić trzeba wszystko: okna, zerwać podłogę i wylać nową, ściany pomalować itp. no wszystko o czym można tylko pomyśleć.


A jak stary konkretnie jest ten dom?
Uważaj żebyś się nie uwikłał w konserwatora zabytków.
Pomyśl też o wentylacji.
Ja od środka żadnego styropianu bym nie dawał.
ps.
Dodatkowe wejście - oj nie wiem czy obędzie się bez pozwolenia na budowę. Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
    • Dalej nie bardzo rozumiem sens dawania OSB. Jak to "będzie wszystko w powietrzu"? Nie będzie oparcia na ścianach bocznych? Ja zwyczajnie pytam bo jakoś nie mogę skojarzyć takiego systemu, chyba takiego nie widziałem.   Zakładając jednak, że OSB jest niezbędna, to oczywiście, że należy przykręcać płyty g/k, a nie przyklejać. Klei się w sytuacji gdy nie ma do czego przykręcać. Bo kołkowania nie daje się tak gęsto jak wkręty, no i kołki tylko w miejscu "placków". Inaczej, gdyby kołkować puste przestrzenie, to wkręty kołków naciągną i zdeformują płaszczyznę płyty, a wtedy powierzchnia by falowała. Na płycie OSB falowanie nie grozi.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...