Skocz do zawartości

kominek podpięty do używanego komina


Recommended Posts

Mam domek jednorodzinny. Domek jest parterowy i składa się z dwóch mieszkań. W jednym mieszkają rodzice a w drugim my. Rodzice używają piecokuchni a ja do tego samego komina chcę podłączyć kominek ten Wkład kominkowy panoramiczny z płaszczem wodnym 15 kW . Zarówno wkład jak i sklep są pewne i sprawdzone. Komin jest dwu wlotowy ale stary i nie remontowany. Czy mogę to zrobić czy jednak lepiej kominek podpiąć do drugiego komina. Czy potrzebuję na te działania ekspertyzę i projekt.
Link do komentarza
Cytat

Ze względów bezpieczeństwa nie wolno podpinać do jednego komina dwóch pieców. Spokojnie możesz podpiąć się do drugiego komina .


Niewątpliwie masz rację odnośnie wpięcia KOMINKA z płaszczem wodnym do osobnego przewodu kominowego. Jednak Ja tak stanowczo bym nie radził gdyż obydwaj nie wiemy czy akurat ten drugi jak to nazwała autorka postu komin nie jest przewodem wentylacyjnym. W karcie technicznej wymienionego wkładu średnica czopucha wynosi 200 mm tak więc wymiary kanału murowanego muszą wynosić minimum 14x27 cm. Dlatego też radziłbym najpierw wezwać kominiarza aby ocenił czy istniejący kanał nadaje się do wpięcia wkładu. Radził bym również aby zapoznać się z obowiązującymi przepisami Prawa Budowlanego ( Dz. U. 2002 Nr 75 , poz 690 par. 132 ) 1. kubatura pomieszczenia musi odpowiadać wskaźnikowi 4mszć/ kW nominalnej mocy cieplnej kominka 2. spełniających wymagania dotyczące wentylacji o których mowa w par.150 ust. 9 3. przewody kominowe spełniają warunki określone w par.140 ust 1i2 oraz par 145 ust. 1 4.w pomieszczeniu musi być możliwy dopływ powietrza do paleniska kominka w ilości co najmniej 10 mszć/h na 1kW nominalnej mocy cieplnej kominka dla kominków o obudowie zamkniętej.
Link do komentarza
No wiesz ,bazuje na tym co napisała autorka tematu, a napisała ,że ten drugi to komin icon_biggrin.gif ale zobaczymy co napisze dalej być może zwrócisz jej uwagę swoim postem i dopisze coś nowego.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość mhtyl
Cytat

Mam domek jednorodzinny. Domek jest parterowy i składa się z dwóch mieszkań. W jednym mieszkają rodzice a w drugim my. Rodzice używają piecokuchni a ja do tego samego komina chcę podłączyć kominek ten Wkład kominkowy panoramiczny z płaszczem wodnym 15 kW . Zarówno wkład jak i sklep są pewne i sprawdzone. Komin jest dwu wlotowy ale stary i nie remontowany. Czy mogę to zrobić czy jednak lepiej kominek podpiąć do drugiego komina. Czy potrzebuję na te działania ekspertyzę i projekt.




Cytat

Przecież jest dwuwlotowy...


Ja to zrozumiałem, że ma oddzielne kanały...


Tylko zwróć uwagę, że alicja pisze bardzo nie precyzyjnie. bo pisze raz o kominie jednym a raz o drugim a w między nimi o komin ie dwuwlotowym? jak już to wg mnie o dwu oddzielnych kanałach spalinowych.
Ale pytanie który komin jest który icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Tylko zwróć uwagę, że alicja pisze bardzo nie precyzyjnie. bo pisze raz o kominie jednym a raz o drugim a w między nimi o komin ie dwuwlotowym? jak już to wg mnie o dwu oddzielnych kanałach spalinowych.
Ale pytanie który komin jest który icon_biggrin.gif


Dlatego "czarny facet " niech przejrzy jej kanały na miejscu . icon_smile.gif Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...