Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość mhtyl
Cytat

Biała fuga na posadzce u mnie w łazience to niewypał ....

Jest może sposób by ją przyciemnić?


Z całym szacunem i powagą ,kto daje białą fugę na podłogę icon_lol.gif
Czytałem kiedyś o chemii do fug, z tego co pamiętam to można było fugę odnowić-wyczyścić, zakonserwować utrwalić kolor ,ale o zmianie barwy to n ie słyszałem.
Z drugiej strony to mając białą fugę podejrzewam,że łatwiej będzie można zmienić kolor,bo biały podkład bardziej uwydatnia inne kolory.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam. Wydrapać białą i położyć inną.
Pozdrawiam


Ale ile z tym roboty to tylko ten wie kto już to robił icon_biggrin.gif współczuję tej osobie co będzie drapała tę fugę.
Link do komentarza
A takie coś?

ATLAS FUGERO - preparat do renowacji fug

opis produktu

Cytat

(renowacja fug, odświeżanie fug) jest preparatem przeznaczonym do renowacji mineralnych spoin okładzin ściennych i podłogowych, wykonanych z płytek ceramicznych (glazura, terakota, gres, klinkier, mozaika porcelanowa). Renowator ATLAS FUGERO służy przede wszystkim do odnawiania i ujednolicania kolorów spoin starych, przebarwionych, zabrudzonych lub wyblakłych, bądź takich, na których pojawiły się wykwity. Użycie renowatora zalecane jest również w przypadkach, gdy chcemy jedynie zmienić kolorystykę nowych lub starych spoin. ATLAS FUGERO (renowacja fug, odświeżanie fug) można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków.Kolory: biały, jasnoszary, jasnobeżowy



stosował może ktoś?
Link do komentarza
Tak moja intuicja techniczna podpowiada, że raczej to się nie sprawdzi bo masz białą fugę i biel jest bardzo ciężka do odświeżenia. Gdybyś znalazła preparat do zmiany koloru to już bardziej byłbym za tym aniżeli odnawiać - czyścić fugę .
Gdyby ta fuga była w kolorze innym niż biały to ten środek do renowacji miałby na pewno dobre oddziaływanie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Niby pisze w opisie że........



ale czyja wiem :bezradny:


Jeżeli taka uwaga jest w opisie to do zmiany koloru jakiś preparat musi być.
Jeżeli nie znajdziesz to wieczorem poszperam coś może wynajdę czegoś może się dowiem.
Link do komentarza
Cytat

ok ... dzięki

sąsiad mi radził by sadzą potraktować icon_confused.gif


Nie wiem, nie praktykowałem, ale sadzą to pamiętam że malowało się kiedyś dół domu (przyziemie) po to aby woda się nie wchodziła w mur.
Niech sąsiad u siebie pokaże jak to robi icon_lol.gif
Link do komentarza
A więc popytałem tu i tam i oto wyniki icon_biggrin.gif
Z Mapei do mycia preparat Keranet opakowanie 1 litr - 14 zł a potem odświeżacz koloru do fug cementowych Fuga Fresca opakowanie 160 g - 15 zł tym odświeżaczem nadajesz kolor jaki chcesz ,pod warunkiem ,że masz fugę cementową.
To podobno jeden z lepszych i wg tego co mówił fachowiec że sprawdzony.
A z innych preparatów to też podobno działa takie coś jak preparat firmy Inchem Fugaremix renowator fug opakowanie 100 ml - 16,90 zł wystarcza na 10-14 m2 powierzchni oraz do czyszczenia fug Oro Perfekt preparat w spryskiwaczu ręcznym takim co kupuje się do mycia szyb opakowanie 500 ml - 26,90 zł.
Tyle co mogłem to doradziłem icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Jeszcze dla jasności dodam, że gości ręczył za preparaty z Mapei bo jak twierdzi używał i chwalił sobie zaznaczył jedynie że koloru fugi nigdy nie zmieniał, ale twierdzi że powinno dać radę tym bardziej że to biała fuga.
Co do drugiej serii preparatów to było tak "no ludzie kupują więc chyba pomaga" icon_biggrin.gif

Cytat

Witam. Sam jestem ciekawy na ile to pomoże i jak będzie trwałe.
Pozdrawiam


Wiesz ,zawsze to łatwiejsze aniżeli rycie fugi icon_biggrin.gif a jak to nie pomoże to cóż, nikt nie zarzuci że się próbowało.
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za odp.
A kolor fugi wybrał mój mąż /chyba mało wyobraźni użył/



szczerze mówiąc to chyba wolałbym już usunąć tą białą fugę i dać nową. Są przecież specjalne narzędzia do usuwania fug - coś takiego na przykład: http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i-ogr...fug-1-6-mm.html

Choć wiadomo, ze wszystko zależy od powierzchni, jaka byłaby do zrobienia icon_smile.gif Ale jeśli to typowa polska łazienka to tej powierzchni nie ma za wiele icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

szczerze mówiąc to chyba wolałbym już usunąć tą białą fugę i dać nową. Są przecież specjalne narzędzia do usuwania fug - coś takiego na przykład: http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i-ogr...fug-1-6-mm.html

Choć wiadomo, ze wszystko zależy od powierzchni, jaka byłaby do zrobienia icon_smile.gif Ale jeśli to typowa polska łazienka to tej powierzchni nie ma za wiele icon_smile.gif


Wszystko ładnie pięknie tylko do tego freza trza dokupić jednostkę zasilająca icon_biggrin.gif szlifierkę a ona ,by najmniej tej firmy kosztuje koło 300 zł a po drugie trochę kurzu też się przy tym zrobi.
A łazienkę to stokrotka ma podobną do tej icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Wszystko ładnie pięknie tylko do tego freza trza dokupić jednostkę zasilająca icon_biggrin.gif szlifierkę a ona ,by najmniej tej firmy kosztuje koło 300 zł a po drugie trochę kurzu też się przy tym zrobi.



a nie zgodzę się tym razem
Są takie fajne nożyki-skrobaki za grosze - trzeba się zaopatrzyć ze 3 - 4 sztuki - i pieknie się skrobie bez kurzu.
Wiem bo przerabiałem na tarasie.
Głęboko do samego korzenia dłubie - tak że ja polecam ten sposób.
A i płytki sie nie uszkodzi nigdy jak na 100% szlifierką
Link do komentarza
Cytat

a nie zgodzę się tym razem
Są takie fajne nożyki-skrobaki za grosze - trzeba się zaopatrzyć ze 3 - 4 sztuki - i pieknie się skrobie bez kurzu.
Wiem bo przerabiałem na tarasie.
Głęboko do samego korzenia dłubie - tak że ja polecam ten sposób.
A i płytki sie nie uszkodzi nigdy jak na 100% szlifierką


Ale proszę ja , ja nie wymyśliłem tego sposobu icon_biggrin.gif ja tylko odpowiedziałem koledze tavish ,że to nie tanio będzie.
Też jestem za rozwiązaniem o którym piszesz, ja mam skrobak diamentowy, ale pomimo to nikomu nie życzę skrobania kilku metrów fug.Taki jak na fotce mam icon_smile.gif

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...

No i jak tam z wybielaniem fug?  znalazł się sposób ?  pytam bo sama mam ten problem :)    Dobierałam fugę Mapeia  w sklepie i okazało się, że wyszła ciemniejsza niż na wzorniku.....   chodzę, patrzę i...... nie mogę zaakceptować :(   zastanawiam się nad skrobakiem...... choć wolałabym coś łatwiejszego.

 

Link do komentarza

Witam,

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych do odświeżania fug.

Najczęściej spotykane są produkty na bazie kwasów (powodują rozpuszczenie zabrudzeń wraz z wierzchnią warstwą spoiny) lub różnego rodzaju kolorowanych farb, które nanoszone są  powłokowo na powierzchnię fugi pędzelkiem lub gąbką.

Te dwie metody odświeżania są najszybsze do wykonania i  najmniej kosztowne.

Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić czy uzyskany efekt będzie w danym przypadku satysfakcjonujący (np. czy preparat czyszczący nie odbarwi fugi lub  jak trwały będzie renowator).

Z tego względu dobrze jest wcześniej wykonać próbę w mało widocznym miejscu i wtedy podjąć decyzję.

Najpewniejszym rozwiązaniem (ale i najbardziej pracochłonnym) będzie wymiana fugi.

W tym przypadku należy szczególnie uważać, aby podczas usuwania starej spoiny nie uszkodzić płytek (przede wszystkim ich krawędzi).

 

Pozdrawiam

Jarosław Pacierz
Menadżer Produktu

 

Edytowano przez Eksperci Piotrowice II (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...