Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
solange63

Eurofala

Recommended Posts

A ja mam propozycję.

Skoro masz wiedzę o tym, że produkt ten jest niebezpieczny dla życia lub zdrowia wielu osób, to Twoim obowiązkiem jest zawiadomienie o tym prokuratury - pod groźbą odsiadki do 3 lat (art.240 k.k.)

Irbis raczej idzie złą drogą. Nie ma sensu podważać czegoś, tylko dla samej zasady podważenia. W ten sposób można się przyczepić do wszystkiego - również do gontu

Cytat

A ja mam propozycję. Skoro masz wiedzę o tym, że produkt ten jest niebezpieczny dla życia lub zdrowia wielu osób, to Twoim obowiązkiem jest zawiadomienie o tym prokuratury - pod groźbą odsiadki do 3 lat (art.240 k.k.)

Widzę, że chcesz mnie zagadać, ale wcześniej odpowiedz na pytanie czy za bezpieczeństwo produktu ma odpowiadać użytkownik? Czy osiągający korzyści z jego sprzedaży producent? I co to ma znaczyć, że on nie badał produktu, a opiera się na deklaracji dostawcy surowców? I na wszelki wypadek aby odbiorca sprawdził to we własnym zakresie!?
Czy nie uważasz że takie sformułowania są na tyle mętne, że tak naprawdę nic z nich nie wynika?!

Edit: Ja po prostu tego nie "łykam", ale każdy ma prawo do swojego wyboru

Cytat

Jak zejdzie kolor (z naciskiem jak) to pomalujesz.
Mech jak ma porastać, to porośnie nawet na "gładkiej" dachówce (powaga), no ale na dachówce, to zwiekszy ciężar i dach tym bardziej nie odfrunie ( icon_redface.gif ).

Różnica miedzy nimi, to w zasadzie tylko materiał - jedne są bardziej kruche, drugie bardziej "plastyczne" - dla dachu to wsio rybka.

To jest tylko moje zdanie, a ptaszki ćwierkają, żem porąbanym jest icon_cool.gif

Malowanie to dodatkowa farba + robocizna ,czyli ukryte koszty na raty .

Cytat

do ostatecznego krycia zostalo minimum kilka miesiecy, wiec jeszcze wszystko moze sie stac.

jednak musze sie zdecydowac co do wiazarow; czy maja byc liczone na lekkie czy ciezkie pokrycie.

sprawdzilam wujaszku dachowki, ktore podawales i niestety 80 zl za m2, dachowki podstawowej to stanowczo za duzo. Jesli dachowka, to roben monza, creaton balance lub inne do okolo 35 zl za m2. do tego dochodzi cena robocizny, ktorej jeszcze nie kalkulowalam.

Bierz solidne wiązary pod tym dachem będzie twoja cała rodzina ,a drewno - konstrukcja z wiekiem słabnie tak jak człowiek .
Jeżeli nadal jest problem ze spadkiem to projektant może troszkę zwiększyć kąt dachu ,w materiale niewiele się to zwiększy .Weź dachówki nie słuchaj laików . icon_lol.gif Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

Panie Irbis, mącisz i siejesz zamęt.
Piana początkowo była bita o to, że niby ten wyrób jest bezprawnie wprowadzony do obrotu.
Pokazałem, że nie jest, a Pan zamiast powiedzieć : "sory Gregory" - dopierdzielasz się Pan do ustawodawstwa unijnego, krajowego a może i "wszechgalaktycznego".

I w ramach edukacji - w ciągu 24 m-cy od zakupu, bezdyskusyjnie odpowiada za wyrób sprzedawca. Po tym terminie "ostateczny" producent. I to jest jedyny łańcuszek "prawny" co do odpowiedzialności za ewentualne wady towaru.

Jak w TV jest wadliwy zasilacz produkowany przez firmę X (przez co produkt stał się niebezpieczny), to odpowiada za to producent Y który wprowadzał towar (ten odbiornik TV) na rynek - również za to, że nie sprawdził jakości i parametrów zamontowanej części lub komponentów.

Jak mi zwieje z dachu słomę, bo Pan użyłeś do wiązania drutu z wadą, to (końcowy produkt procesu trawiennego) obchodzi mnie ten producent - to Pan będziesz ścigany aż Ci pozostaną same skarpetki, albo kiedy uznam, że poprawiłeś Pan to co spierdzieliłeś.
Tak stanowi prawo polskie, unijne i naturalne.

I to byłoby na tyle w temacie pitu, pitu.

dopisałem: Pan, Panie, itp. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)

Cytat

Irbis, mącisz i siejesz zamęt.

Hmm... może zachęcam do myślenia...?

Cytat

Piana początkowo była bita o to, że niby ten wyrób jest bezprawnie wprowadzony do obrotu.
Pokazałem, że nie jest, a Ty zamiast powiedzieć : "sory Gregory" - dopierdzielasz się do ustawodawstwa unijnego, krajowego a może i "wszechgalaktycznego".

Pisałem dokładnie, że nie zauważyłem na stronie producenta certyfikatów ani CE, ani B, które mimo wszystko wzbudzają większe zaufanie. Deklaracja producenta też wydaje mi się mętna...

Cytat

I w ramach edukacji - w ciągu 24 m-cy od zakupu, bezdyskusyjnie odpowiada za wyrób sprzedawca. Po tym terminie "ostateczny" producent. I to jest jedyny łańcuszek "prawny" co do odpowiedzialności za ewentualne wady towaru.

Teoretycznie masz rację...

Cytat

Jak w TV jest wadliwy zasilacz produkowany przez firmę X (przez co produkt stał się niebezpieczny), to odpowiada za to producent Y który wprowadzał towar (ten odbiornik TV) na rynek - również za to, że nie sprawdził jakości i parametrów zamontowanej części lub komponentów.

Idealistą być szczytny gest, ale nie uważasz, że głupi w naszych czasach?
Weźmy choćby przykład soli drogowej, przez ponad 10 lat sprzedawanej producentom spożywki jako sól kuchenną - tego były miliony ton i co się okazało na końcu - sól drogowa nie jest szkodliwa dla zdrowia, bo nikt nie zje na raz trzech łyżek soli, a tyle mogłoby wprowadzić ujemne skutki zdrowotne. Można przejść nad tym do porządku dziennego, ale można też powiedzieć, że dla decydentów interes kilku firm jest ważniejszy od zdrowia konsumentów, których karmiono rakotwórczymi składnikami tejże soli drogowej nie przez okres jednego obiadu, ale ponad dziesięciu lat. Auchan, czy Tesco nie poniósł prawdopodobnie żadnych konsekwencji, że o producentach przetworów mięsnych nie wspomnę - nawet nie ujawniono ich nazw bo to zagroziłoby ich pozycji na rynku!!! Jako ciekawostkę dodam, że kompetentne czynniki ponoć pięć lat wcześniej wiedziały o procederze, ale te interesy gospodarcze....

Cytat

Tak stanowi prawo polskie, unijne i naturalne.

icon_eek.gif Pitu, pitu - FINITO

Cytat

Przyznam że deklarację publikowaną przez jakąś hurtownię przeczytałem i pisze w niej to co cytujesz, ale... chciałem potwierdzić to oświadczenie zamieszczone w serwisie sprzedawcy i... z tego co wiem (dziwne, że taki "prawnik" jak Ty nie zwraca na to uwagi) materiał wbudowywany na terenie Polski obowiązkowo powinien posiadać bądź certyfikat europejski CE, bądź polski znak B.

Odświeżę trochę temat o eurofali.
18 lat temu przekładaliśmy w domu rodzinnym dach, bylą wcześniej dachówka ceglana a kładliśmy blachę trapezową z alucynku. W tym samym czasie sąsiad tez zmieniał dach z dachówki na eurofalę (byc może na ondulinę) i byłem dzisiaj w odwiedzinach u brata bo on on tam mieszka i sąsiad dach zmienia na blachodachówkę a u brata po 18 latach dach trzyma się w bardzo dobrej kondycji. Gdyby sąsiad wtedy położył blache z alucynku miałby do dzisiaj, ale szkoda było mu piniążków bo ta eurofala była dużo tańsza, a jak to mówią tanie mięso psy jedzą.
Tak więc uważam, że na czym można zaoszczędzić to można ale nie na pokryciu dachu bo jest to dość kosztowna inwestycja (szczególnie przy zmianie pokrycia) i poważna aby pchać się w byle co a potem pluć sobie w brodę, że można było wydać więcej ale mieć spokój na lata.

A u mnie na wsi stoi sobie chałupka, kryta papą ............... - jeszcze za Niemca icon_mrgreen.gif
I se stoi i nie cieknie. icon_idea.gif

Bo to tzw niemiecka precyzja icon_biggrin.gif
Mój rodzinny dom też jest budowany za niemca i dzisiaj ma prawie 120 lat i stoi jeszcze, sie nie sypie icon_smile.gif

Znalazłem coś co może okazać się strzałem w 10 icon_biggrin.gif W pierwszych planach chciałaś kryć blacha płaską, ale ze względu na koszty szukać innej alternatywy, i ta alternatywą może okazać się TO

A tak to cudo wyglada

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie no bez przesady, drenaż zawsze jest poniżej posadzki czyli zacznę ok 5-10 cm poniżej górnej powierzchni ławy. A od górnej powierzchni ławy do drzwi będzie jakieś 14 cm posadzki. Łącznie jakies 24cm drzwi będą powyżej drenażu. Tylko że teraz bardziej zastanawiam się nad tym by zrobić zdylatowane ławy schodkowe garażu i zejść z nimi do poziomu ław piwnicy, nawet nieco poniżej jakieś 20 cm (bo ławy piwnicy leżą na 12 cm podsypce + 8 cm chudziaka) czyli wylać ławy garażu na żywej glinie i w ten sposób odciąc dopływ wody pod garaż i nie dawać drenażu pod garażem tylko zaczac z tego miejsca.    Zresztą zanim w przyszłości zrobię drzwi to wykopie w tym miejscu ziemie/glinę i zobaczę jaka jest wilgotność. 
    • 买卖澳洲〔USA毕业证学位证〕Q微信790042814南澳大学毕业证书成绩单/留信网认证,真实学历认/证、录取通知书、雅思托福成绩单、在读证明University of South Australia q微信790042814办理毕业证成绩单|留信网认证|真实使馆及教育部学历认证|研究生保录项目|快速恢复身份(诚招代理)  ——————————————————————————————————  【新鑫教育留学服务中心】面向世界各国的留学生提供以下服务:  1.毕业证成绩单/留信网认证/使馆认证/教育部认证/雅思托福成绩单/学生卡。  2.留信网认证(留学生入职、提干、定岗、加薪、升职、评定等级是使用)  3.真实使馆认证(即留学回国人员证明,不成功不收费)   4.真实教育部学历学位认证(教育部留学服务中心、官网永久存档可查)  5.办理各国各大学文凭,从防伪到印刷,从水印到钢印烫金,与学校100%相同。  6.一对一专业服务,可全程监控跟踪进度。  ——————————————————————————————————  如果您处于以下几种情况: ◇在校期间,因各种原因未能顺利毕业,拿不到官方毕业证 ◇面对父母的压力,希望尽快拿到;  ◇不清楚认证流程以及材料该如何准备; ◇回国时间很长,忘记办理;  ◇回国马上就要找工作,给用人单位提供; ◇企事业单位必须要求办理的 ◇需要报考公务员、购买免税车、落转户口  ◇申请留学生创业基金  ——————————————————————————————————  本公司是留学创业和海归创业者们的桥梁。一次办理,终生受用,一步到位,高效服务。详情请在线咨询办理,欢迎有诚意办理的客户咨询!洽谈。  ◆招聘代理:本公司诚聘英国、加拿大、澳洲、新西兰、美国、法国、德国、新加坡各地代理人员,如果你有业余时间,有兴趣就请联系我们 ◆ 校园代理,报酬丰厚。真诚期待您的加盟。24小时服务 为您服务 专业服务,使命必赴!  敬告:面对网上有些不良个人中介,真实教育部认证故意虚假报价,毕业证、成绩单却报价很高,挖坑骗留学学生做和原版差异很大的毕业证和成绩单, 却不做认证,欺骗广大留学生,请多留心!办理时请视频看下对方的办公环境,办理实力,选择实体公司,以防被骗!  ——————————————————————————————————  咨询顾问q微信:790042814办理毕业证成绩单、教育部学历认证,留学回国证明
    • 买卖澳洲〔Canberra毕业证学位证〕Q微信790042814堪培拉大学毕业证书成绩单/留信网认证,真实学历认/证、录取通知书、雅思托福成绩单、在读证明University of Canberra q微信790042814办理毕业证成绩单|留信网认证|真实使馆及教育部学历认证|研究生保录项目|快速恢复身份(诚招代理)  ——————————————————————————————————  【新鑫教育留学服务中心】面向世界各国的留学生提供以下服务:  1.毕业证成绩单/留信网认证/使馆认证/教育部认证/雅思托福成绩单/学生卡。  2.留信网认证(留学生入职、提干、定岗、加薪、升职、评定等级是使用)  3.真实使馆认证(即留学回国人员证明,不成功不收费)   4.真实教育部学历学位认证(教育部留学服务中心、官网永久存档可查)  5.办理各国各大学文凭,从防伪到印刷,从水印到钢印烫金,与学校100%相同。  6.一对一专业服务,可全程监控跟踪进度。  ——————————————————————————————————  如果您处于以下几种情况: ◇在校期间,因各种原因未能顺利毕业,拿不到官方毕业证 ◇面对父母的压力,希望尽快拿到;  ◇不清楚认证流程以及材料该如何准备; ◇回国时间很长,忘记办理;  ◇回国马上就要找工作,给用人单位提供; ◇企事业单位必须要求办理的 ◇需要报考公务员、购买免税车、落转户口  ◇申请留学生创业基金  ——————————————————————————————————  本公司是留学创业和海归创业者们的桥梁。一次办理,终生受用,一步到位,高效服务。详情请在线咨询办理,欢迎有诚意办理的客户咨询!洽谈。  ◆招聘代理:本公司诚聘英国、加拿大、澳洲、新西兰、美国、法国、德国、新加坡各地代理人员,如果你有业余时间,有兴趣就请联系我们 ◆ 校园代理,报酬丰厚。真诚期待您的加盟。24小时服务 为您服务 专业服务,使命必赴!  敬告:面对网上有些不良个人中介,真实教育部认证故意虚假报价,毕业证、成绩单却报价很高,挖坑骗留学学生做和原版差异很大的毕业证和成绩单, 却不做认证,欺骗广大留学生,请多留心!办理时请视频看下对方的办公环境,办理实力,选择实体公司,以防被骗!  ——————————————————————————————————  咨询顾问q微信:790042814办理毕业证成绩单、教育部学历认证,留学回国证明
    • 买卖澳洲〔Curtin毕业证学位证〕Q微信790042814科廷大学毕业证书成绩单/留信网认证,真实学历认/证、录取通知书、雅思托福成绩单、在读证明Curtin University of Technology q微信790042814办理毕业证成绩单|留信网认证|真实使馆及教育部学历认证|研究生保录项目|快速恢复身份(诚招代理)  ——————————————————————————————————  【新鑫教育留学服务中心】面向世界各国的留学生提供以下服务:  1.毕业证成绩单/留信网认证/使馆认证/教育部认证/雅思托福成绩单/学生卡。  2.留信网认证(留学生入职、提干、定岗、加薪、升职、评定等级是使用)  3.真实使馆认证(即留学回国人员证明,不成功不收费)   4.真实教育部学历学位认证(教育部留学服务中心、官网永久存档可查)  5.办理各国各大学文凭,从防伪到印刷,从水印到钢印烫金,与学校100%相同。  6.一对一专业服务,可全程监控跟踪进度。  ——————————————————————————————————  如果您处于以下几种情况: ◇在校期间,因各种原因未能顺利毕业,拿不到官方毕业证 ◇面对父母的压力,希望尽快拿到;  ◇不清楚认证流程以及材料该如何准备; ◇回国时间很长,忘记办理;  ◇回国马上就要找工作,给用人单位提供; ◇企事业单位必须要求办理的 ◇需要报考公务员、购买免税车、落转户口  ◇申请留学生创业基金  ——————————————————————————————————  本公司是留学创业和海归创业者们的桥梁。一次办理,终生受用,一步到位,高效服务。详情请在线咨询办理,欢迎有诚意办理的客户咨询!洽谈。  ◆招聘代理:本公司诚聘英国、加拿大、澳洲、新西兰、美国、法国、德国、新加坡各地代理人员,如果你有业余时间,有兴趣就请联系我们 ◆ 校园代理,报酬丰厚。真诚期待您的加盟。24小时服务 为您服务 专业服务,使命必赴!  敬告:面对网上有些不良个人中介,真实教育部认证故意虚假报价,毕业证、成绩单却报价很高,挖坑骗留学学生做和原版差异很大的毕业证和成绩单, 却不做认证,欺骗广大留学生,请多留心!办理时请视频看下对方的办公环境,办理实力,选择实体公司,以防被骗!  ——————————————————————————————————  咨询顾问q微信:790042814办理毕业证成绩单、教育部学历认证,留学回国证明  
    • 买卖澳洲〔ECU毕业证学位证〕Q微信790042814埃迪斯科大学毕业证书成绩单/留信网认证,真实学历认/证、录取通知书、雅思托福成绩单、在读证明Edith Cowan University q微信790042814办理毕业证成绩单|留信网认证|真实使馆及教育部学历认证|研究生保录项目|快速恢复身份(诚招代理)  ——————————————————————————————————  【新鑫教育留学服务中心】面向世界各国的留学生提供以下服务:  1.毕业证成绩单/留信网认证/使馆认证/教育部认证/雅思托福成绩单/学生卡。  2.留信网认证(留学生入职、提干、定岗、加薪、升职、评定等级是使用)  3.真实使馆认证(即留学回国人员证明,不成功不收费)   4.真实教育部学历学位认证(教育部留学服务中心、官网永久存档可查)  5.办理各国各大学文凭,从防伪到印刷,从水印到钢印烫金,与学校100%相同。  6.一对一专业服务,可全程监控跟踪进度。  ——————————————————————————————————  如果您处于以下几种情况: ◇在校期间,因各种原因未能顺利毕业,拿不到官方毕业证 ◇面对父母的压力,希望尽快拿到;  ◇不清楚认证流程以及材料该如何准备; ◇回国时间很长,忘记办理;  ◇回国马上就要找工作,给用人单位提供; ◇企事业单位必须要求办理的 ◇需要报考公务员、购买免税车、落转户口  ◇申请留学生创业基金  ——————————————————————————————————  本公司是留学创业和海归创业者们的桥梁。一次办理,终生受用,一步到位,高效服务。详情请在线咨询办理,欢迎有诚意办理的客户咨询!洽谈。  ◆招聘代理:本公司诚聘英国、加拿大、澳洲、新西兰、美国、法国、德国、新加坡各地代理人员,如果你有业余时间,有兴趣就请联系我们 ◆ 校园代理,报酬丰厚。真诚期待您的加盟。24小时服务 为您服务 专业服务,使命必赴!  敬告:面对网上有些不良个人中介,真实教育部认证故意虚假报价,毕业证、成绩单却报价很高,挖坑骗留学学生做和原版差异很大的毕业证和成绩单, 却不做认证,欺骗广大留学生,请多留心!办理时请视频看下对方的办公环境,办理实力,选择实体公司,以防被骗!  ——————————————————————————————————  咨询顾问q微信:790042814办理毕业证成绩单、教育部学历认证,留学回国证明
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...