Skocz do zawartości

Działka przy jeziorze


Marcin.Be

Recommended Posts

Witam serdecznie, planuję kupno działki pod zabudowę w okolicy jeziora Chomęcickiego pod Poznaniem. Zawsze Marzyłem o domu nad jeziorem. Zastanawiam się tylko czy przez sporą wilgoć budowa nie będzie zbyt utrudniona. Czy ktoś mieszkający w podobnych warunkach mógłby mi napisać o wadach i zaletach takiej lokalizacji? Może macie jakieś ciekawe doświadczenia, które ustrzegłyby mnie przed jakimiś błędami?
Link do komentarza
Gość stach
Ciekawe czemu MartynkaDom uznała post Marcina.Be za pomocną radę icon_eek.gif

Może dlatego, że ma działki nad jeziorem Chomęcickim pod Poznaniem i sprzedaje jedną z nich Marcinowi, równocześnie uznając, że to dobry pomysł Marcina i warto, żeby inni userzy skorzystali z tej pomocnej rady i wykupili pozostałe działki icon_confused.gif

A może nie do końca wie po co ten przycisk z plusem, sama ma podobną lokalizacyjną sytuację, tzn. ma nad jakimś jeziorem działkę, zamierza coś na niej postawić i ma podobne do Marcinowych wątpliwości co do postępów budowlanych... icon_rolleyes.gif i nacisnęła plus sygnalizując, że przyłącza się do pytania Marcina i też oczekuje na odpowiedzi doświadczonych już mieszkańców pobrzeży jezior icon_lol.gif...

Zatem - mieszkańcy domków nad jeziorami - piszcie icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Stachu! Sherlock Holmes wysiada a Rutkowski to tylko może za Tobą torbę i telefon nosić i drzwi samochodu otwierać! icon_biggrin.gif

Cytat

Witam serdecznie, planuję kupno działki pod zabudowę w okolicy jeziora Chomęcickiego pod Poznaniem. Zawsze Marzyłem o domu nad jeziorem. Zastanawiam się tylko czy przez sporą wilgoć budowa nie będzie zbyt utrudniona. Czy ktoś mieszkający w podobnych warunkach mógłby mi napisać o wadach i zaletach takiej lokalizacji? Może macie jakieś ciekawe doświadczenia, które ustrzegłyby mnie przed jakimiś błędami?



Użytkowniczka Baszka
Poszukaj jej dziennika - wnosi co nieco w temacie działki nad jeziorem
Link do komentarza
Cytat

Stachu! Sherlock Holmes wysiada a Rutkowski to tylko może za Tobą torbę i telefon nosić i drzwi samochodu otwierać! icon_biggrin.gif



Użytkowniczka Baszka
Poszukaj jej dziennika - wnosi co nieco w temacie działki nad jeziorem




Witam! Wiem mój krok był bez sensu to tylko pomyłka:) Tak czy inaczej też chcę kupić działkę w podobnej lokalizacji dlatego temat mnie zainteresował. Moja siostra ma dom nad jeziorem od 4 lat i nie narzeka specjalnie na wilgoć itp. Marcin.Be myślę że powinieneś popytać okolicznych mieszkańców jak im się stawiało dom i jak się żyje. Ja zamierzam tak zrobić. Masz może jakieś zdjęcia tej działki? Być może będzie można coś więcej powiedzieć po obejrzeniu.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Wilgoć i komary to i bez jeziora mogą występować. Co do pierwszego czynnika to to jak nie zrobi się porządnej izolacji to wilgoć na zawołanie ,co do drugiego czynnika to nie musi być w pobliżu zbiornika wodnego aby moskity dały się we znaki .
Link do komentarza
Cytat

Wilgoć i komary to i bez jeziora mogą występować. Co do pierwszego czynnika to to jak nie zrobi się porządnej izolacji to wilgoć na zawołanie ,co do drugiego czynnika to nie musi być w pobliżu zbiornika wodnego aby moskity dały się we znaki .




No właśnie te czynniki dają mi do myślenia ale ludzie jakoś sobie z tym dają radę. Okolica jest piękna więc myślę, że zrobię wszystko żeby tam zamieszkać, coś za coś. MartynkaDom masz racje popytam okolicznych mieszkańców myślę że posłużą mi radą. Jest tam kilka domów w podobnej odległości od jeziora. jeśli chodzi o zdjęcia to tu jest oferta, którą wybrałem. Może ktoś będzie miał jakieś obiekcje po zobaczeniu zdjęć, czekam na wszystkie opinie. Z góry dzięki.
Link do komentarza
Cytat

No właśnie te czynniki dają mi do myślenia ale ludzie jakoś sobie z tym dają radę. Okolica jest piękna więc myślę, że zrobię wszystko żeby tam zamieszkać, coś za coś. MartynkaDom masz racje popytam okolicznych mieszkańców myślę że posłużą mi radą. Jest tam kilka domów w podobnej odległości od jeziora. jeśli chodzi o zdjęcia to tu jest oferta, którą wybrałem. Może ktoś będzie miał jakieś obiekcje po zobaczeniu zdjęć, czekam na wszystkie opinie. Z góry dzięki.


Wiesz, już na samą myśl Ci zazdroszczę ,że aż mnie bierze @$#@@@%&^&&& icon_evil.gif bo jestem wędkarzem zapalonym icon_biggrin.gif
Co do zdjęć to nie można ich otworzyć, a jestem ciekaw jak to wygląda może się zamienimy jak mi okolica w oko wpadnie icon_razz.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Przyjdzie lato to nie zazdroszczę. Komarów mnóstwo. Ale icon_biggrin.gif



Zależy. Mam dom na 8m skarpie około 30-40m od brzegu stawów rybnych - łącznie kilkadziesiąt hektarów, dalej łąki. Komary są tylko wtedy, gdy rzeka wyleje i zostają kałuże - czyli max raz w roku przez dwa tygodnie, a czasami w ogóle. Dodam, że do lasu mam jakieś 500m. Z drugiej strony przy domach przy lesie komarów jest zdecydowanie więcej.
Link do komentarza
Grzegorz bo sam sobie odpowiedziałeś "
Cytat

od brzegu stawów rybnych

" nie ma bata by komar złożył larwy w stawie rybnym - to tak jakbyś ty rozpalał ognisko otoczony beczkami paliwa icon_smile.gif

U Mnie komary to plaga istna - dlatego też wpuściłem karasie do oczka - ale że płytkie to czapla mi je zeżarła :/
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...