Skocz do zawartości

Czy wodne ogrzewanie podłogowe poradzi sobie przy -25 st. C?


Recommended Posts

Mam ogrzewanie podlogowe: kuchnia 19C, salon 19C i lazienka 24C. W kuchni i salonie w czasie mrozow 20 - 21 C a w lazience po 10 dniach z - 10 -15C temp spadla do 22C. Lazienka ma maly metraz i nie ma gdzie ulozyc odpowiedniej ilosci rur podlogowki.
Link do komentarza
Gość Rafet
Przy podłogówce podstawa, to przemyślana instalacja, w miarę dobrze doszczelnione okna, stropy i ściany. Przydaje się też rekuperator. Mam podłogówkę, współpracującą pompę ciepła oraz rekuperator (żadnych kaloryferów) i przy -18 stopniach temperatura spada z 22 do 20,5 stopnia na poddaszu (poddasze wymaga jeszcze doszczelnienia, no i parkiet dłużej się nagrzewa niż gres na parterze). Na parterze nie mam skoków temperatury większych niż 0,5 stopnia niezależnie od temp. na zewnątrz.
alienior@gmail.com
Link do komentarza
Gość oscylot
Mam podłogówkę wszędzie na parterze i poddaszu tylko piwnice ominąłem. Grzeje piecem na paliwa stale głownie drzewem i brykietem ze słomy, temperatura ktora idzie na podłogówkę z wymiennika to 29~30 st. NA parterze temperatura w pomieszczeniach to 22~24 st (parter otwarty wiec wymiana powietrza swobodna) na poddaszu oprócz podłogówki sa jeszcze grzejniki ustawione na stopien 3 czyli wylaczaja sie przy 22 st. NA parterze mam gres na poddaszu jest panel. przy -30 st musze troche czesciej do pieca podkladac temp jest stala. Mieszkam 3 zimę średnio przez ostatnie 2 zimy spalilem okolo 10mp samego drzewa. W tym roku zima laskawa grzeje od wrzesnia i do teraz spalilem 400 kg brykietu ze słomy i 5 mpdrzewa. Polecam podłogówkę system bardzo dobry.
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Gość Mateusz
Od 4 lat mam podłogówkę w całym domu, zarówno na parterze jak i na piętrze (Powierzchnia 160m). Wszędzie mam płytki. Grzeję gazem, zużycie zimą przy -10 do -20 -> 300/400 zł. Temperatura wszędzie minimum 21 a nawet 24.
Podłogówka spisuje się rewelacyjnie. Kurzu nie ma wcale więcej niż przy tradycyjnym ogrzewaniu, to zwykły mit o unoszącym się kurzu na pół metra , haha.
Polecam wszystkim, a ci co mnie posłuchali nie mogą się nadziękować że ich przekonałem . Jedyny minus, to nie mogę dogrzać małej łazienki (2x2) bo większość podłogi wanna zasłania. Tam przydałby się mały grzejniczek.
Link do komentarza
także mam podłogówkę w całym domu, wszędzie gresy, także napotykałem w trakcie budowy na opór materii ze strony tzw. "życzliwych znajomych" którzy pukali się w czoło straszyli wszechobecnym kurzem efektem spuchniętych nóg bólami głowy czy wręczy żyłami wodnymi w podłodze icon_eek.gif BZDURY!! jestem mega zadowolony z podjętej decyzji, temperatura wody w podłodze waha się miedzy 28 a 32 st. C, przy silnych mrozach. Dom mam ogrzewany pompą ciepła. Wszystkim którzy mają wątpliwości polecam ogrzewanie podłogowe
Link do komentarza
Jakie jest dobre rozwiązanie dla podłogówki wodnej przy drzwiach tarasowych? Moje mają około 3m i zastanawiam się czy sama podłogówka wystarczy, żeby szyby nie parowały (szyby są 3-warstwowe, dobrej jakości). Jednym z rozwiązań, jakie spotkałam to zamontowanie grzejnika podłogowego nawiewowego. Czy jest to konieczne?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...