Skocz do zawartości

Keramzyt czy szkielet


Recommended Posts

DSC01446.jpg

Zastanawiam się jaka technologię wybrać, chciałbym zbudować dom z dobrymi parametrami termoizolacyjnymi i do tego muszę zakończyć budowę do jesieni br., żadna z tradycyjnych metod nie wchodzi więc w grę. Jestem po wielu analizach wersji kanadyjskich i płyt keramzytowych i szczerze powiem że nie wiem co wybrać. Jesli ktos moze z własnego doświadczenia mi cokolwiek podpowiedziec byłoby dobrze. Nie bez znaczenia jest również cena budowy, dom będzie miał powierzchnię użytkową parteru plus poddasza około 140m2.
Link do komentarza

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

[attachment=379:attachment
Witam! Ja też na wiosnę rozpoczynam budowę domu. Wybrałem technologię szkieletową. Widziałem dwie budowy w tej technologii i jestem zachwycony tempem robót, rozwiązaniami technologicznymi, czystością na placu budowy itp. Zależy mi na czasie, bo do końca sierpnia musimy opuścić mieszkanie. Wiem, że jest możliwe postawienie domu w tak krótkim czasie. Budynki, które widziałem (parter z poddaszem użytkowym - 160 i 180 m2) były wykonywane t.zw. systemem gospodarczym z tym, że ludzie którzy je stawiali mają praktykę w budownictwie (tradycyjnym). Stan surowy zamknięty (fundament z instalacjami, szkielet, stolarka okienna i drzwiowa, dach z dachówką ceramiczną, ocieplenie zewnętrzne) dwóch facetów wykonało w trzy miesiące. Pozostałe roboty (instalacje wod-kan, elektr. gaz., wykończenie wnętrz) zajęły trzy kolejne miesiące (czasami pracowało czterech ludzi). Elewację (kolorowy tynk strukturalny) będą robić na wiosnę.
Nie mam zielonego pojęcia jak wygląda dom w technologii keramzytowej, ale może to i dobrze bo i tak przemawiają do mnie takie argumenty jak np. to, że w zimnej Kanadzie i Skandynawii zdecydowana większość domów budowana jest w technologii szkieletowej.
Powodzenia w budowie.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

[attachment=377:attachment][attachment=378:attachment][attachment=379:attachment
Witam! Ja też na wiosnę rozpoczynam budowę domu. Wybrałem technologię szkieletową. Widziałem dwie budowy w tej technologii i jestem zachwycony tempem robót, rozwiązaniami technologicznymi, czystością na placu budowy itp. Zależy mi na czasie, bo do końca sierpnia musimy opuścić mieszkanie. Wiem, że jest możliwe postawienie domu w tak krótkim czasie. Budynki, które widziałem (parter z poddaszem użytkowym - 160 i 180 m2) były wykonywane t.zw. systemem gospodarczym z tym, że ludzie którzy je stawiali mają praktykę w budownictwie (tradycyjnym). Stan surowy zamknięty (fundament z instalacjami, szkielet, stolarka okienna i drzwiowa, dach z dachówką ceramiczną, ocieplenie zewnętrzne) dwóch facetów wykonało w trzy miesiące. Pozostałe roboty (instalacje wod-kan, elektr. gaz., wykończenie wnętrz) zajęły trzy kolejne miesiące (czasami pracowało czterech ludzi). Elewację (kolorowy tynk strukturalny) będą robić na wiosnę.
Nie mam zielonego pojęcia jak wygląda dom w technologii keramzytowej, ale może to i dobrze bo i tak przemawiają do mnie takie argumenty jak np. to, że w zimnej Kanadzie i Skandynawii zdecydowana większość domów budowana jest w technologii szkieletowej.
Powodzenia w budowie.




Piotr25......czy bedąc zdecydowanym na budowę domu w technoligii szkieletowej , rozpoznał Pan jakies dobre firmy budujace w tej technologii i czy moze Pan zdradzic jaka to firma ??
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...