Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na działce letniej staruszków w domku jest przeciek. Jak pada deszcz to cieknie na "werandzie".

DSC01446.jpg



sufit jest z blachy, na balkonie jest płyta drewnopochodna, barierka przyśrubowana do balkonu "z góry", oblicówka jest też dziurawa (dziury po sękach i niedokładności)
nie wiem co jest pod spodem bo domek kupiony razem z działką

Jak zlokalizować przeciek? Rozbierać od dołu czy od góry?

"weranda" to to pod balkonem
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

ktoś ma pomysł jak się do tego dobrać?


A skąd mogę mieć ten pomysł???
Niektórzy podaliby adres www.jasnowidz.pl icon_confused.gif
Jak przecieka, którędy przecieka, jak pada deszcz, to gdzie na werandzie cieknie - po scianie, po suficie, jakieś zdjęcie cieknącej wody, albo chociaż ślady po wodzie...

Czytamy Twój pierwszy post i dziwimy się, że zadajesz pytanie - Ty, Członek Rzeczywisty z 1428 postami - jak taki jednopostowiec, który dzisiaj się tu zarejestrował icon_eek.gif

Nie żałuj informacji - jeśli naprawdę liczysz na jakieś pomysły icon_confused.gif
Link do komentarza
icon_lol.gif
niestety nie mam innych zdjęć domku, a tym bardziej miejsc przecieku.

Sufit werandy jest podbity/ zbudowany (?) z mniej więcej takiej blachy. Cieknie przy oknie praktycznie na całej długości, choć najwięcej na odcinku lewy narożnik - drzwi (patrząc na zdjęcie domku) choć po prawej stronie drzwi też często trzeba ustawiać naczynia na wodę.
Próbowaliśmy (głównie sam ojciec) zatykać dziury i uszczelniać łączenia na balkonie/tarasie powyżej, ale nawet jak się wydawało że już jest po problemie to znów później zaczynało lecieć.

Nie oczekuję, że ktoś mi wskaże miejsce przecieku, a tym bardziej że wskaże sposób jego usunięcia. Mam tylko nadzieję, że podpowiecie mi od której strony próbowac go lokalizować (od dołu czy od góry) czyli odnitować sufit czy zrywać płyty na balkoniku/tarasiku i oblicówkę.
Link do komentarza
wiem, że oczy są potrzebne tylko nie wiem gdzie mają patrzeć icon_biggrin.gif

Kiedyś czytałem, że na poddaszach jak jest przeciek to i tak rozbierając od dołu nic się nie dostrzeże ponieważ miejsce występowania plam i miejsce w którym dostaje się woda sa najczęściej zupełnie inne.

Ale gdzieś trzeba zacząć patrzeć, a że wiosna juz za ok 2 miesiące to trzeba się do tego zacząć przygotowywać.

Link do komentarza
Cytat

czyli będę musiał zacząć od dołu i poruszać się po śladach w górę


wiesz, jakby Ci to... pewnie za chwilę się okaże kto wyszedł na przysłowiową blondynkę, ale ja ten wpis

Cytat

Wiesz, woda penetruje, kapie od dołu ale przecieka od góry. Tam potrzebne są oczy, a nie gdybanie.



zinterpretowałam zgoła inaczej, niż Ty icon_wink.gif
Link do komentarza
Jeśli chodzi o to, że mam się rozejrzeć i znaleźć od góry ewentualne źrodło przecieku to.

Cytat

Próbowaliśmy (głównie sam ojciec) zatykać dziury i uszczelniać łączenia na balkonie/tarasie powyżej, ale nawet jak się wydawało że już jest po problemie to znów później zaczynało lecieć.



Obawiam się że bez zerwania czegoś nie znajdę źródła przecieku. Edytowano przez vip42 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...