Skocz do zawartości

Deflektor w kominku z płaszczem


Recommended Posts

W kominku z płaszczem wodnym, nad komorą paleniskową są poziomo dwie rury - płomieniówki.
Na nich leży - kawał blachy z wycięciem. Deflektor. Coś takiego:

Próbuję wyregulować - kierunek przepływu spalin z paleniska do komory dymowej.
Na deflektorze położyłem dodatkową płytę szamotową.
Płytą szamotową leżącą na deflektorze mogę dodatkowo regulować szerokość kanału dymowego.

Czy ktoś mógłby podzielić się radami i sugestiami jak najefektywniej ustawić deflektor i płytę?

Mogę wycięcie dać w tył, wtedy płomienie idą przy tylnej ściance do komory dymowej, a dalej do komina.
A mogę i dać wycięcie przodem - wtedy płomienie idą od przodu do komory dymowej i dalej do komina.
Dodam, że płaszcz wodny otula palenisko również z góry, nad płomieniówkami.

Przykładowe zdjęcia poglądowe deflektora:



Link do komentarza
Cytat

W kominku z płaszczem wodnym, nad komorą paleniskową są poziomo dwie rury - płomieniówki.
Na nich leży - kawał blachy z wycięciem. Deflektor. Coś takiego:

Próbuję wyregulować - kierunek przepływu spalin z paleniska do komory dymowej.
Na deflektorze położyłem dodatkową płytę szamotową.
Płytą szamotową leżącą na deflektorze mogę dodatkowo regulować szerokość kanału dymowego.

Czy ktoś mógłby podzielić się radami i sugestiami jak najefektywniej ustawić deflektor i płytę?

Mogę wycięcie dać w tył, wtedy płomienie idą przy tylnej ściance do komory dymowej, a dalej do komina.
A mogę i dać wycięcie przodem - wtedy płomienie idą od przodu do komory dymowej i dalej do komina.
Dodam, że płaszcz wodny otula palenisko również z góry, nad płomieniówkami.

Przykładowe zdjęcia poglądowe deflektora:


gdzieś widziałem ciekawe rozwiązanie jak znajdę to wkleję. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...