Skocz do zawartości

Wykonanie podjazdu z kruszywa


Recommended Posts

Gość drogowiec
jeśli grunt jest słabo przepuszczalny - gliny - to geowłóknina separacyjna, bo będzie błoto.
Pierwsza warstwę z tłucznia 0-63mm tylko "przyklepujemy". Dopiero następnymi - klińcem 0-31.5mm klinujemy warstwę tłucznia. Zaś miał kamienny pokazany na rysunku - szczotkami zamulamy nawierzchnię. Jeśli chcemy mieć w miarę szczelną.
Ale to jest konstrukcja nawierzchni. Co z podłożem? Na plastycznej glinie możemy sobie sypać, zagęszczać, sypać, zagęszczać... aż utoną tony kruszywa.
Najpierw podłoże ulepszamy - wymieniamy grunt na 10-20cm na piasek lub żwir. W zależności od gruntu... chyba za dużo juz szczegółów. ;)
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Nic z tych rzeczy nie robiłem. Gdy przyszło zrobić drogę do nowo wybudowanego garażu. Nawiozłem opon osobówek ułożyłem je prosto na łąkę, zasypałem żwirem co się daje pod kostkę. Mija drugi rok, jeżdżę codziennie, wszystko ok.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Łukasz
Tu macie w przybliżeniu podane ile potrzeba materiałów, jeśli ktoś liczy na krasnoludki i inne stworzenia że mu wykonają pracę. Lepiej niech zleci to firmie która zrobi wszystko od podstaw. Ale trzeba się liczyć Z tym, że koszt wzrośnie nawet o 100 % zależy od regionu.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...