Skocz do zawartości

Czy moge wybudowac dom bez garażu???


Recommended Posts

Witam serdecznie mam powazny problem otoz jestem w trakcie kupowania dzialki ktora jest bardzo mala tzn ma tylko 9m szerokosci iok 40m dlugosci staram sie juz o pozwolenie na budowe domku parterowego z uzytkowym poddaszem o pow ok 100m, dom w ostrej granicy z obu stron generalnie dowiedzialam sie w starostwie ze pozwolenie na budowe napewno dostawe gdyz jest to dzialka mala o szerokosci mniejszej niz 16m z tymze pojawia sie maly problem na dzialce nie mam miejsca na zaden samochod tak samo przed brama jest odrazu chodnik i dowiedzilam sie ze musze w takim razie wybudowac dom w ktorym bede miala garaz na 2 miejsca postojowe !!! ja bede mieszkac sama w tym domu mam prawie 60 lat i nie jezdze samochodem ani nie mam samochodu jest to dla mnie jakis absurd i dodatkowe koszta. Zatem mam pytanie czy rzeczywiscie ja musze wybudowac ten garaz w domu az na 2 miejsca postojowe czy istnieje jakas mozliwosc odwolania sie od takiego zapisu jesli tylko ja bede tam mieszkac i tylko ja bede tam zameldowana corka mieszka na stale za granica i przylatuje do mnie tylko 1 raz w roku na 1 miesiac i tez nie ma tu samochodu prosze o pomoc bo w piatek mam notariusza na ta dzilake ale caly czas sie waham czu ja kupic,, a jesli bede miala projekt z tymi garazami a pozniej sama sobie w srodku zmienie aranzacje i z tych garazy zrobie 2 pokoje czy bede musiala to gdzies zglaszac czy jest wogole taka mozliwosc.. bardzo prosze o szybka pomoc pozdrawiam!!
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie mam powazny problem otoz jestem w trakcie kupowania dzialki ktora jest bardzo mala tzn ma tylko 9m szerokosci iok 40m dlugosci staram sie juz o pozwolenie na budowe domku parterowego z uzytkowym poddaszem o pow ok 100m, dom w ostrej granicy z obu stron



icon_eek.gif Raczej na tej działce postawić będzie można dom o szer. max. 5m, bo od strony drugiej granicy musi być 4 m dla ściany z oknem - nie sądzę aby było inaczej (przepisy - w tym p.poż)

Czyli jak dom będzie stał 4m od granicy (jednej) to miejsce parkingowe można zrobić za domem.
Link do komentarza
Przede wszystkim istotne jest na jakiej podstawie określono warunki zabudowy - czy to słowne obietnice urzędników, czy wynikające z planu MPZP, czy wydanych warunków zabudowy.

Brak formalnych dokumentów nie gwarantuje, że można będzie tam budować przy czym trzeba też liczyć się ze sprzeciwem właścicieli sąsiednich działek, gdyż przy budowie w granicy znajdą się one w tzw. strefie oddziaływania.

Co do budowy garażu - przepisy wymagają wydzielenia miejsc parkingowych, ale nie muszą to być garaże - parkować
można "pod chmurką".
Link do komentarza
Cytat

Przede wszystkim istotne jest na jakiej podstawie określono warunki zabudowy - czy to słowne obietnice urzędników, czy wynikające z planu MPZP, czy wydanych warunków zabudowy.

Brak formalnych dokumentów nie gwarantuje, że można będzie tam budować przy czym trzeba też liczyć się ze sprzeciwem właścicieli sąsiednich działek, gdyż przy budowie w granicy znajdą się one w tzw. strefie oddziaływania.

Co do budowy garażu - przepisy wymagają wydzielenia miejsc parkingowych, ale nie muszą to być garaże - parkować
można "pod chmurką".


Dziekuje za szybka odpowiedz. Otoz ja zaczelam od pozwolenia na budowe na ta dzilake najpierw architekt sporzadzil mi projekt domu potem zlozylam do starostwa a wiec pozwolenie ma na budowe w ostrej granicy za domem jest powierzchnia czynna biologicznie i z przodu od bramy musze odsunac sie 5 m ;( sasiedzi juz zapowiedzieli wojne ze beda sie odwolywac ale architekt twierdzi ze sa spelnione wszystkie warunki zgodnie z prawem nawet jesli chodzi o zacienienie to nie ma sie do czego przyczepic wiec wszytsko powinno byc ok chodzi mi tylko o te garaze ze w projekcie na dole mam garaz po calej dlugosci domu na 2 samochody a pozniej chce to zmienic na mieszkanie czy w zwiazku z tym sasiedzi moga mnie zaskarzyc ze zrobilam to nielegalnie nie majac zadnego miejsca postojowego? z mpzp wynika ze nie mam miejsca z przodu dzilaki na zaden samochod a bezposrednio przed brama jest chodnik czy nie mozna odstapic od nakazu tych miejsc postojowych jesli niemam auta i bede mieszkac sama? A jesli jest to gdzie moge sie odwolac jakie pismo zlozyc ? Pozdrawiam..
Link do komentarza
Cytat

Podaj link do tego MPZP, bo jakoś sceptycznie to wszystko widzę.


Ps. I jakim cudem masz pozwolenie na działkę, która nie jest Twoją własnością ?


Ps. I jakim cudem masz pozwolenie na budowę na działce, która nie jest Twoją własnością ?


zgode wyrazili wlasciciele dzialki zlozyli wszytskie podpisy w starostwie i nie bylo problemu a linku teraz nie mam jak podac ale skoro przeszlam ta procedure i pozwolenie dostalam to chyba wszytsko jest w porzadku? nie wierze zeby jakis urzednik chcial wydac pozwolenie na cos nielegal;nego oni raczej w druga strone ida ,,
Link do komentarza
Cytat

.... ale skoro przeszlam ta procedure i pozwolenie dostalam



icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif To co jest prawdziwe, bo wcześniej:

Cytat

..... staram sie juz o pozwolenie na budowe domku parterowego z uzytkowym poddaszem o pow ok 100m, dom w ostrej granicy z obu stron generalnie dowiedzialam sie w starostwie ze pozwolenie na budowe napewno dostawe .....



a dodatkowo:

Cytat

Otoz ja zaczelam od pozwolenia na budowe na ta dzilake najpierw architekt sporzadzil mi projekt domu potem zlozylam do starostwa a wiec pozwolenie ma na budowe w ostrej granicy za domem jest powierzchnia czynna biologicznie i z przodu od bramy musze odsunac sie 5 m ;( sasiedzi juz zapowiedzieli wojne ze beda sie odwolywac



Gdyby była jakakolwiek procedura związana z wydaniem PnB, to sąsiedzi już by odwoływali się, bo są stroną przy takim posadowieniu budynku, bo ogranicza sie ich prawa właścicelskie, co do zagospodarowania ich działek.

Ktoś Cię wpuszcza w maliny.
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif To co jest prawdziwe, bo wcześniej:



a dodatkowo:



Gdyby była jakakolwiek procedura związana z wydaniem PnB, to sąsiedzi już by odwoływali się, bo są stroną przy takim posadowieniu budynku, bo ogranicza sie ich prawa właścicelskie, co do zagospodarowania ich działek.

Ktoś Cię wpuszcza w maliny.



Racja zle wpisalam przepraszam icon_redface.gif dodatkowo jestem chora i mam goraczke.
Pozwolenie oczywiscie juz mam dostalam 2 dni temu odpowiedz a sasiadki zlozyly jakies pismo do wojewody o odwolanie tego pozwolenia ale architekt zapewnia ze moga tylko przeciagnac w czasie bo nie ma podstaw do odwolania pozwolenia ..Boze juz nie wiem komu wierzyc czyli mozliwe jesli dostalam to pozwolenie to i tak wojewoda uniewazni je?
icon_redface.gif
Link do komentarza
Z uwagi na fakt, że działka wąska (poniżej 16m) istnieje możliwość usytuowania budynku w granicy, ścianami bez okien i wykonanymi jako ściany oddzielenia p.poż.


Skoro (jeśli) wydano już PnB i nie uwzględniono protestów sąsiadów na etapie wydawania PnB, to możliwości zmiany decyzji o wydaniu PnB, może nastąpić tylko w przypadku jaskrawej niezgodności wydanej, decyzji, z obowiązującymi przepisami.

Jeśli na tym terenie obowiązuje MPZP i tam dopuszczono budowę w ostrych granicach działki, to nie ma bata aby tą decyzję "obalić".

Zdziwiony tylko jestem, że projekt zagospodarowania działki, w zasadzie wyklucza dostęp do terenu leżącego za domem.

Ps. Rozumiem, że to co nazywasz pozwoleniem na budowę, jest DECYZJĄ (administracyjną) o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę.

Ps.2. Rozumiem też, że masz ten dokument (DECYZJA) u siebie (fizycznie) - jeśli nie - nie podejmuj żadnych posunięć w kierunku kupna tej działki.
Link do komentarza
Cytat

zgode wyrazili wlasciciele dzialki zlozyli wszytskie podpisy w starostwie i nie bylo problemu a linku teraz nie mam jak podac ale skoro przeszlam ta procedure i pozwolenie dostalam to chyba wszytsko jest w porzadku? nie wierze zeby jakis urzednik chcial wydac pozwolenie na cos nielegal;nego oni raczej w druga strone ida ,,


Ula, jeżeli dobrze to odczytałem to ,to nie jest Twoja działka , znaczy się w KW Ty nie jesteś właścicielem tej działki?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Temat własności działki nie jest chyba problemem.
Jeżeli nie masz na papierze informacji o tych dwóch miejscach postojowych to uważam, że nie masz czym się przejmować - jak rozumiem usłyszałaś to jedynie ustnie.


Wytłumaczcie mi proszę bo nie zrozumiałam tego tematu, jeżeli nie mam samochodu i np wiem że go nie będę mieć ale za to chce mieć mały ładny domek to jak ktoś mi może narzucić że mam mieć garaż? czy miejsca postojowe? o co w tym chodzi?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Przede wszystkim istotne jest na jakiej podstawie określono warunki zabudowy - czy to słowne obietnice urzędników, czy wynikające z planu MPZP, czy wydanych warunków zabudowy.

Brak formalnych dokumentów nie gwarantuje, że można będzie tam budować przy czym trzeba też liczyć się ze sprzeciwem właścicieli sąsiednich działek, gdyż przy budowie w granicy znajdą się one w tzw. strefie oddziaływania.

Co do budowy garażu - przepisy wymagają wydzielenia miejsc parkingowych, ale nie muszą to być garaże - parkować
można "pod chmurką".


o matko i córko...
głupota na głupocie głupotą pogania...
brak mi słów
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...