Skocz do zawartości

Przecieki na płaskim dachu


Recommended Posts

Witam,

Panowie mam problem na nowym dachu płaskim jedno spadowym wykonanym z płyty osb pokryty warstwą papy podkładowej i jedną warstwą papy termozgrzewalnej , podbitka wełną mineralną + folia wszystko przykryte płytą GK.
Od paru dni pojawiły mi się małe przecieki w kilku miejscach.... Dekarze twierdzą że przyczyna jest to że jest śnieg i mróz i skrapla się pod płytami i cieknie do domu ???
Według mnie jest to bzdurne tłumaczenie i uważają że tak ma być .... Nie będzie przecieków jak położy się styropapę na dachu

dodam że dach nie ma ani jednego kominka wentylacyjnego może to jego wina ?!

Proszę Was o porady Edytowano przez lukasz83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Panowie mam problem na nowym dachu płaskim jedno spadowym wykonanym z płyty osb pokryty warstwą papy podkładowej i jedną warstwą papy termozgrzewalnej , podbitka wełną mineralną + folia wszystko przykryte płytą GK.
Od paru dni pojawiły mi się małe przecieki w kilku miejscach.... Dekarze twierdzą że przyczyna jest to że jest śnieg i mróz i skrapla się pod płytami i cieknie do domu ???
Według mnie jest to bzdurne tłumaczenie i uważają że tak ma być .... Nie będzie przecieków jak położy się styropapę na dachu

dodam że dach nie ma ani jednego kominka wentylacyjnego może to jego wina ?!

Proszę Was o porady


Dekarze mogą mieć rację ,w tej chwili dochodzi do kondensacji w warstwie wełny ,ciekawe jak to wysuszycie .
Powinna być najpierw zrobiona styropapa punkt rosy przesunąłby się w warstwę styropianu (styropapa) a dopiero ,można ogrzewać pomieszczenia pod stropodachem. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Oczywiście kondensacja pary wodnej pod pokryciem dachowym może wystąpić jeśli przestrzeń nad ociepleniem nie jest wentylowana. Czy ten dach jest bezpośrednio nad pomieszczeniem ogrzewanym, czy nad nieużytkowym strychem? W drugim przypadku należy wykonać otwory wentylacyjne (przewiew na strychu) a ocieplenie ułożyć na stropie.
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście kondensacja pary wodnej pod pokryciem dachowym może wystąpić jeśli przestrzeń nad ociepleniem nie jest wentylowana. Czy ten dach jest bezpośrednio nad pomieszczeniem ogrzewanym, czy nad nieużytkowym strychem? W drugim przypadku należy wykonać otwory wentylacyjne (przewiew na strychu) a ocieplenie ułożyć na stropie.




strop jest bezpośrednio nad pomieszczeniem użytkowym ( mieszkaniem ) styropapa jak ma być to będzie ale dopiero wiosna bo teraz ciężko to zrobić czy wykonać te otwory wentylacyjne ? Jeżeli tak to ile na dach jedno spadowy o powierzchni 100m2
Link do komentarza
Oczywiście , trzeba zwentylować dach. Nasuwa się pytanie; czy wełna jest dopchnięta do płyty ? Jeśli tak to czeka Cię rozbiórka albo gipsów albo dachu . Zwentylować należy każde pole między-krokwiowe. Położenie styropapy nic nie da bez wentylacji . Wszystko tam się kisi i gnije. Trzeba zrobić odkrywkę albo z góry lub z dołu. Jan
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście , trzeba zwentylować dach. Nasuwa się pytanie; czy wełna jest dopchnięta do płyty ? Jeśli tak to czeka Cię rozbiórka albo gipsów albo dachu . Zwentylować należy każde pole między-krokwiowe. Położenie styropapy nic nie da bez wentylacji . Wszystko tam się kisi i gnije. Trzeba zrobić odkrywkę albo z góry lub z dołu. Jan




wełna leży na stelażu krzyżowym czy jak się on tam zwie icon_smile.gif Wentylacja dachu będzie zrobiona ale aż tyle kominów mam założyć około 25 sztuk ?
Jak to najłatwiej rozwiązać ???

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

wełna leży na stelażu krzyżowym czy jak się on tam zwie icon_smile.gif Wentylacja dachu będzie zrobiona ale aż tyle kominów mam założyć około 25 sztuk ?
Jak to najłatwiej rozwiązać ???

Jak wpuścisz zimne powietrze zewnętrzne montując te kominki ,czy inną wentylację na stałe , pomiędzy dwie izolacje cieplne ,żeby osuszać tą wełnę, to tak jakbyś nie miał tej styropapy na dachu fizycznie ,nawet po zamontowaniu , tylko samą papę .Styropapa nie będzie brała udziału w ocieplaniu stropu,tylko jako wyprofilowanie spadku na dachu ,odprowadzaniu deszczówki . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

W najwyższym punkcie dachu trzeba przewiercić krokwie pod płytą . 1 wywiewka na 25 m2. Sufit pomaluj farbą nieprzepuszczalną aby nie dopuścić do dyfuzji pary.+ Sprawna wentylacja pomieszczenia. Jan


Chyba żartujesz Janek icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

W takich sprawach nie ma żartów. Jan.


icon_biggrin.gif
Tylko czemu ma służyć to pomalowanie icon_question.gif
Wentylacja jest jak najbardziej wskazana w tym przypadku, na pewno nie zaszkodzi ale nie malować farbą nieprzepuszczalną .
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Przecież napisałem wyraźnie; do powstrzymania dyfuzji pary wodnej. Śnieżka ma jakąś gumę w płynie. Jan.


Z tego co wiem,to każda farba latexowa ma ileś tam gumy, ale ilość tej gumy jest znikoma aby całkowicie nie przepuszczała pary wodnej, można ją zmywać bez ubytku na kolor i to jeszcze w zależności od jakości farby. Jedynie co może całkowicie powstrzymać to folia w płynie,ale wątpię aby nią pomalować sufit.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Można i 50 cm. Jak szaleć to szaleć! Tylko po co? My nie mówimy tu o domu pasywnym tylko o normalnym, w którym źle wykonano dach. Dla 20 cm styropianu współczynnik U=0,1976 W/m2K przy wymaganym 0,25 W/m2K.
Pozdrawiam.




Od jutra startują dekarze z ociepleniem dachu styrpopapą 10cm na wierzch papa termo 5,2 cm , nie będzie komnków bo jak czytałem po co ... Jeżeli one mają nic nie dać to najzwyczajniej w świecie ich nie będzie

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Od jutra startują dekarze z ociepleniem dachu styrpopapą 10cm na wierzch papa termo 5,2 cm , nie będzie komnków bo jak czytałem po co ... Jeżeli one mają nic nie dać to najzwyczajniej w świecie ich nie będzie


Od czego są te kominki? A co w zamian?
Bo coś mi się wydaje , że za niedługo będziesz pytał własnie o te kominki bo fachowcy nie założyli.
Link do komentarza
Cytat

Od jutra startują dekarze z ociepleniem dachu styrpopapą 10cm na wierzch papa termo 5,2 cm , nie będzie komnków bo jak czytałem po co ... Jeżeli one mają nic nie dać to najzwyczajniej w świecie ich nie będzie



Z tymi kominkami to są różne opinie. Przy wełnie nie powinno się stosować a przy styropianie ja stosuje:)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Z tymi kominkami to są różne opinie. Przy wełnie nie powinno się stosować a przy styropianie ja stosuje:)


Tobie coś się pomieszało , bo kominki wentylacyjne jeżeli są to muszą być.
A jeżeli masz na myśli wentylacje dachu to to co za różnica czy wełna czy styropian, wentylacja dachu jest konieczna, chyba że ktoś jest bogaty i stać go na wymianę co kilka lat.

I tak na marginesie to przestań się reklamować,bo to nie ładnie wygląda jak polecasz sam siebie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...