Skocz do zawartości

dach cztero spadowy(słupy)


Recommended Posts

Witam wszystkich i mam pytanie dotyczące dachu cztero-spadowego. Wybrałem projekt z takim dachem lecz projektant twierdzi, że ma on wielki minus gdyż w pokojach na poddaszu będą musiały znajdować się słupy podtrzymujące dach. Takie rozwiązanie mi nie odpowiada. Może macie inne rozwiązanie. W żadnym projekcie nie widziałem narysowanych słupów na poddaszu. Proszę o rade icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość Gość
Cytat

Zawsze jeszcze możesz próbować "wpisać" słupy w ścianki działowe icon_smile.gif


I jeszcze jedna sprawa... są różne konstrukcje dachów (np. krokwiowo- jętkowe). Sprawdź jakie konstrukcje stosuje się w dachach czterospadowych
Link do komentarza
Gość dkol2006
dobrym ale kosztowniejszym rozwiązaniem sa zawsze ramki stalowe, które przejmują obciazenia z krokwi koszowych i przenoszą na ścianki kolankowe....poszukaj konstruktora, on powinien ci cos na ten temat powiedzieć....

icon_wink.gif
Link do komentarza
Gość Kristofuros
Jaki to projekt ??
Daj przykład.
Wszystko zależy od projektu i konstrukcji dachu.

Też zdążyłem zuważyć, że w prezentacji projektu czasem pracownie nie umieszczają uwidocznionych słupów, a dopiero jak dostaniesz rzut szczegółowy z wymiarami, to wtedy widać gdzie te słupy są i czy są, bo zdażają się projekty, gdzie konstrukcja dachu jest samonośna i nie ma słupów.
Takim przykładem jest projekt Jupiter II z pracowni DobreDomy.
Albo tak jak w projekcie Maja II z pracowni MG projekt słupy są elegancko wkomponowane w ścianki działowe i nie ma z nimi probelmu.
Link do komentarza
Gość Guest_mariusz gdowski_*
Cytat

Witam wszystkich i mam pytanie dotyczące dachu cztero-spadowego. Wybrałem projekt z takim dachem lecz projektant twierdzi, że ma on wielki minus gdyż w pokojach na poddaszu będą musiały znajdować się słupy podtrzymujące dach. Takie rozwiązanie mi nie odpowiada. Może macie inne rozwiązanie. W żadnym projekcie nie widziałem narysowanych słupów na poddaszu. Proszę o rade icon_biggrin.gif


Witam
w domu, który mi udało sie zbudować słupy rzeczywiście są (aż 4 ) ale ukryte, siła przenoszona jest na ściy nosne wykonane na poddaszu, jeśli jesteś zainteresowany napisz - margdo@o2.pl
Link do komentarza
Gość archi
Jestem architektem i z tym tematem mam do czynienia na codzień. Razem z konstruktorem opracowaliśmy sposób, który pozwala do minimum ograniczyć niedogodność związaną ze słupami w pokojach na poddaszu, zwłaszcza jeśli ktoś nie chce ponosić dodatkowych kosztów związanych z zastosowaniem stali- w materiale i w wykonawstwie. Zapraszam na moją stronę www.archidea.poznan.pl
ps. miałam paru inwestorów, którzy zakupili projekty typowe na podstawie ładnych obrazków w katalogach a kiedy zapłacili i otrzymali projekt właściwy okazało się,że mają np. na środku pokoju na poddaszu słup.
pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...