Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

6 godzin temu, Bioly25f napisał:

20200324_120042.jpg

coś takiego tylko od strony gdzie słońce nie pada

Ta pleśń obniża praktycznie właściwości estetyczne. Wpływ na obniżenie właściwości mechanicznych jest znikomy. 

Wietrzyć wysuszyć i tyle.

wszyscy tu piszą aby wierzyć A jak teraz przy temp  3 stopni otwieram okna przy wilgotności nawet na zewnątrz 30 proc mam wrażenie że deski bardziej robaka się wilgotne i posadzka również robi się znów ciemna . Działało tylko jak wierzyłem przy 10 -17 stopniach i wilgotności ok 50 proc . Przy większej wilgotności również więcej jakby wciagalo niż się wietrzylo.  Deski były suche tylko po rynkach powinno być wietrznie A budowlancy poradzili mi by to zamknąć bo tynku będą mocniejsze😏

na estetyce mi nie zależy.. Ale jak niektórych tu czytam to zaraz mam wizje zawalajcego się dachu . Wiem panikuje ale jestem perfekcjonista A na budowlanca się zbytnio nie znam A lubię jak coś jest porządnie zrobione . Czyli mam rozumieć że za 10 lat mi to nie zgnije jak dobrze wysusze?

Dlatego pisałem już wcześniej abyś zaczekał z tym do lata. Teraz jak sam zauważyłeś więcej szkody niż pożytku przy wietrzeniu. Jeżeli juz chcesz to osousz to za pomoca nagrzewnicy najlepiej spalinowej lub na gaz.

odrazu mogę kolegom doradzić by nie kupowali nagrzewnic gazowych bo niby grzeją ale jest od nich więcej wilgoci , od elektrycznych to rozboli  ich głowa od rachunku  a  ostatni najskuteczniejszy mój sposób to zwykła koza i tydzień palenia non stop i już tynki suche . Spać mi to nie dawało ale reszta sposobów to strata kasy bo miałem wszystko co pisałem łącznie z osuszaczem , mnie akurat to flaszkę kosztowało ale przy wypożyczeniu to worek pieniędzy A efekt mizerny 

Pisz uważniej! Przeczytaj, co ci wyszło z klawiatury... pomocnik pomaga pisać, ale musisz go kontrolować!

Powietrze przy 3 stopniach i 30 procentowej wilgotności powietrza zawiera niewielkie ilości paru wodnej, zaś przy ok.15 st0pniach i wilgotności 50% ma jej trzy-cztery razy WIĘCEJ. Więc nawet przy mniejszej temperaturze, jak spowodujesz większy ruch powietrza - suszenie będzie następować, nawet jak masz odwrotne wrażenie.

Jak teraz będziesz suszył budynek po tynkowaniu, to potrzebne jest podgrzewanie go i odprowadzanie wody. O tych sprawach wielokrotnie było na tym forum pisane... W niskich zewnętrznych temperaturach będziesz musiał, nie patrząc na kasę, podgrzewać i odprowadzać wodę albo przez intensywne wietrzenie, albo zastosowanie porządnego osuszacza.

Jest też takie wyjście, że zostawisz to w takim stanie, i poczekasz na gorące lato i wtedy dosuszysz... deski będą już czarne, ale odgrzybisz je, wprawdzie koloru już nie zmienią, ale na pewno się nie rozpadną... Jak kolor nie będzie Ci odpowiadał, to je zaimpregnujesz i pomalujesz na ulubiony kolor.:icon_lol:

Ten dach będzie nad użytkowym poddaszem? Czy nad strychem nieocieplonym tylko?

uroboros . słownik nic nie poprawił... wiem.jaka jest teoria ale jak było 15 C to deski już wyglądały na suche mimo że wilgotność była ok  50 proc . gdy teraz są 3 stopnie A wilgotność 30 proc po wietrzenie wyglądają znów na wilgotne mimo że powietrze jest suchsze ... jak to możliwe nie wiem chyba że to tylko tak wygląda 

3 minuty temu, Bioly25f napisał:

uroboros . słownik nic nie poprawił

Ty masz kontrolować, co pomocnik ci podpowiada

Nie to, że się czepiam, ale lepiej się czyta, jak piszesz po polsku...

1 godzinę temu, Bioly25f napisał:

wszyscy tu piszą aby wierzyć A jak teraz przy temp  3 stopni otwieram okna przy wilgotności nawet na zewnątrz 30 proc mam wrażenie że deski bardziej robaka się wilgotne i posadzka również robi się znów ciemna . Działało tylko jak wierzyłem przy 10 -17 stopniach i wilgotności ok 50 proc . Przy większej wilgotności również więcej jakby wciagalo niż się wietrzylo.  Deski były suche tylko po rynkach powinno być wietrznie A budowlancy poradzili mi by to zamknąć bo tynku będą mocniejsze😏

na estetyce mi nie zależy.. Ale jak niektórych tu czytam to zaraz mam wizje zawalajcego się dachu . Wiem panikuje ale jestem perfekcjonista A na budowlanca się zbytnio nie znam A lubię jak coś jest porządnie zrobione . Czyli mam rozumieć że za 10 lat mi to nie zgnije jak dobrze wysusze?

13 minut temu, uroboros napisał:

Ten dach będzie nad użytkowym poddaszem? Czy nad strychem nieocieplonym tylko?

Nie odpowiedziałeś... będziesz docieplał ten dach, czy pozostanie w tym stanie?

2 godziny temu, Bioly25f napisał:

Jak niedawno ściany wznosiłeś, to wilgoć technologiczna w ścianach nie pozwoli przesuszyć tynków.

Tynki, czy posadzki  w dużym stopniu podnoszą wilgotność w pomieszczeniach, duży wpływ ma tu też różnica temperatur pomiędzy przegrodami.

Uchylić okna na poddaszu,  odblokować wentylację kalenicy na stale.

Wilgoć musi się wydostawać w jednym kierunku. 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

poddasze to tylko strych ... myślę o tym preparacie sovo  ale czy on nie szkodzi na drewno ? Nie ma tam wpisanego takiego zastosowania

Jeżeli coś jest mokre, to ile wchłonie jakiegoś środka chemicznego? :hahaha2:

Postaw lepiej osuszacz.

Ten środek chemiczny ma NA TERAZ struć pleśń, a nie zaimpregnować! Zatem nie musi za dużo wchłonąć, tylko zadziałać powierzchniowo.

21 minut temu, animus napisał:

Postaw lepiej osuszacz.

Tak, po spryskaniu, za jakiś czas postaw osuszacz i susz! Dobrze byłoby trochę podgrzewać...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...