Skocz do zawartości

Badania geotechniczne


Zawada123

Recommended Posts

Cytat

Myślałam że to będzie dużo łatwiejsze,idę do danej firmy,mówię że chce 3-4 dziury mniej więcej w trym a tym miejscu,do tego dokumentacje,płace za to i tyle a tu nawet oni chcą jakiegoś papierka


chodzi o mapę działki, taką którą można wyjąć z gminy za około 50 zł. Możesz pokazać panom, że dziury mają zrobić tu i tu, ale oni muszą to zaznaczyć na mapie działki.
Link do komentarza
Cytat

chodzi o mapę działki, taką którą można wyjąć z gminy za około 50 zł. Możesz pokazać panom, że dziury mają zrobić tu i tu, ale oni muszą to zaznaczyć na mapie działki.


To jest pewne że o taką mapkę chodzi?

Cytat

To jest pewne że o taką mapkę chodzi?


A nazywa się to jakoś fachowo czy poprostu mapa działki?
Link do komentarza
Cytat

A to jest to samo co kopia mamy zasadniczej bo taka posiadam


Kopia mapy zasadniczej spokojnie wystarczy do celów wykonania badań geotechnicznych.
Postaraj się być obecna podczas badań, lub przekaż firmie informacje które pozwolą na dokładne usytuowanie budynku na działce, a także określą głębokość posadowienia. Bywa, że kilka metrów dalej lub na innej głębokości warunki gruntowe będą diametralnie różne, czasem dyskwalifikujące położenie budynku w tym miejscu bądź obligujące do dodatkowych prac stabilizujących posadowienie (przenoszących je na grunty o większej nośności).
Link do komentarza
Cytat

Kopia mapy zasadniczej spokojnie wystarczy do celów wykonania badań geotechnicznych.
Postaraj się być obecna podczas badań, lub przekaż firmie informacje które pozwolą na dokładne usytuowanie budynku na działce, a także określą głębokość posadowienia. Bywa, że kilka metrów dalej lub na innej głębokości warunki gruntowe będą diametralnie różne, czasem dyskwalifikujące położenie budynku w tym miejscu bądź obligujące do dodatkowych prac stabilizujących posadowienie (przenoszących je na grunty o większej nośności).


Opytałam się i teraz już wiem że musze jechać do starostwa po mapke zasadniczą icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

czy badanie geotechniczne da się zrobić w "środku pola"? tzn czy potrzebna jest jakaś droga dojazdowa ponieważ mam działkę oddaloną 300 m od drogi i brak do niej jakiegokolwiek dojazdu


da się. 300 metrów to nie jest jakaś duża odległość. U mnie badania wykonywało 2 panów i kilka razy chodzili do samochodu po sprzęt, więc ewentualnie musiałbyś im pomóc zabrać wszystko za jednym razem lub donieść.
Link do komentarza
do mojej dzialki jest dojazd wiec normalnie mi sprzetem wjechali na dzialke :-)

Cytat

czy badanie geotechniczne da się zrobić w "środku pola"? tzn czy potrzebna jest jakaś droga dojazdowa ponieważ mam działkę oddaloną 300 m od drogi i brak do niej jakiegokolwiek dojazdu


chcesz robic badania calej dzialki czy pod dom? bo jak pod dom to wystarczy tylko w miejscu gdzie dom bedzie stal.
Link do komentarza
Cytat

czyli nie muszą wjeżdżać samochodem?


Wiertnice mają zwykle zamontowane na Uaz-ach lub temu podobnych łazikach
- nie spotkałem się z problemem braku możliwości dojazdu.
Całej działki badać nie potrzeba, jeśli nie masz w planie jakichś obiektów, których posadowienie wymaga takich badań.
Jeśli geodeci będą wiedzieli co chcesz postawić na tej działce i mieli wrysowany zarys obiektu na mapie, to będą wiedzieli gdzie wiercić. Warto przeprowadzić wywiad z sąsiadami na temat np. głębokości wód gruntowych, jakichś kurzawek, rumowisk itp. - to cenne informacje dla wykonujących badania, pozwalające dobrać metodę do konkretnego przypadku.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...