Skocz do zawartości

Malowanie sufitu farba lateksową - cienie


dejwidk

Recommended Posts

Na poczatku pragnę jako nowy uzytkownik tego forum pragnę wszystkich powitać.
Aktualnie remontuje mieszkanie i maluje duzy pokój a dokładnie sufit, jako że jestem amatorem z dziedziny malowania,
facet z pewnego marketu budowlanego (faceta w pomarańczowej kapucy icon_smile.gif ) Polecił mi na sufit farbę lateksową Tikurilla White.
Farba była nakładana wałkiem krótkowłosym z firmy ANZA na angielską gładź Multi - Finish. Gość co robiłem mi gładzie powiedział że nie mam tej gładzi gruntować przed malowaniem tylko odrazu nakładać farbe , ponieważ były jakies problemy że farba nie chciała sie trzymać.
Sufit odpyliłem miotłą i malowałem w równolegle do okna pasami, a potem w bok z mokrego na mokre. Niestety stale powstawają cienie które nie potrafie pokryć
Tikurillą zrobiłem już 5 prób malowania, wkońcu się skończyła i facet z kolejnego marketu Cast*** polecił mi Farbe lateksową bondex super wall white i nie wspominał nic dobrego o Tikurilli. Niestety wczoraj malowałem bondexem i nadal mam cienie w rożnych miejscach ( załączam foto), dodam że przed malowaniem miałem szlifnąć nieco sufit gąbką chyba ponad 180'tka i odpyliłem smiatkiem. Mnie juz opadają rece na ta farbe lateksową i dlatego prosze o pomoc w tej sprawie, widząc co się robi z tym lateksem, pozostałem pokoje pomalowałem śnieżką akrylową , za 2 razem pokryło idealnie bez męczenia się. Czy ten pseudo lateks moge pokryć akrylem ? Jaka bedzie reakcja, lub co zrobić aby móc malować akrylem ?

DSC01446.jpg

Edytowano przez dejwidk (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Z pewnością nie jest to wina farby, ale podłoża. Pofalowania powierzchni będą dawać efekt cienia, bądź farba po prostu nie wyschła na skutek zawilgocenia sufitu.



Malowałem dopiero po 7 dniach od położenia 1 wartstwy, , temperatura wewnatrz pomieszczenia to 23 stopnie .
Jest to blok z 1983 roku na wielkich płytach .
Czy jest możliwość pokrycia tego lateksu akrylem? Malowałem pozostałe 2 pomieszczenia akrylem , za 2 razem mam idealnie biały sufit bez cieni , zacieków i przebarwień, dlatego jeśli była by możliwość położenia na ten lateks akryl , problem mógłby zostać rozwiązany ?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...