Skocz do zawartości

Jak zamontować nowy wkład kominowy w remontowanym kominie?


Recommended Posts

Stare kominy budowane były głównie jako konstrukcje murowane. Zależnie od jakości cegieł oraz sposobu użytkowania urządzeń grzewczych, wymagają remontu, często polega on na montażu nowego wkładu kominowego.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/18364-jak-zamontowac-nowy-wklad-kominowy-w-remontowanym-kominie

Link do komentarza
Gość Uszczelnianiekominow Przybyła
Powiem tak opisana tutaj metoda jest "dość" dobra ale trochę takie chałupnictwo tak można włożyć wkłady i będą ok ale jest to lekka bandyterka i kombinatorka.Co chce powiedzieć o wkłada moja firma zajmuję sie wkładami i uszczelnianiem od lat i jedno co mogę powiedzieć jeśli wkład to tylko do gazu do centralnego jeszcze się nie spotkałem z takim co wytrzymał więcej niż 8 lat a to i tak dobrze.Dawanie gwarancji 10 letnie jak to zazwyczaj bywa nic nie przynosi bo producent wkładu oświadczy złe palenie i do widzenia.Moja firma nie wkłada wkładu za 100 200 zł mb bo to nie jest wkład to jest po prostu papier!! Wiele ludzi myśli że jak włoży wkłady z marketu to będzie miał spokój na lata wielki błąd wkład musi swoje kosztować. Ludzie co powkładali 4-5 lat temu teraz je wyciągają bo sie przekonali jaki to przereklamowany produkt...włożyć każdy głupi potrafi wyciągnąć już gorzej przynajmniej raz w tygodniu na taką akcje wyciągania jeździmy.Reasumując do komina spalinowego lepiej jest szlamować komin specjalną masą SKD (tynkowanie odśrodkowe) taniej i 100% pewność że zawsze można poprawić jeśli już by coś się stało ale to praktycznie mało możliwe...a jeśli chodzi o gaz lub wentylacje to zdecydowanie lepiej wkład alufol jest to metoda wdmuchiwania specjalnego wkładu.
Link do komentarza
Cytat

W takim przypadku do kanału wstawiamy tylko jednościenny wkład (zwykle o średnicy 80 mm), a na wylocie z komina montujemy specjalną nasadę, umożliwiającą wlot powietrza i odprowadzanie spalin


Ja bym jednak radził użycie dwuściennego wkładu jeżeli wykorzystany jest kanał po poprzedniej eksploatacji zwykłego smolucha na paliwo stałe.
Link do komentarza
  • 8 lata temu...
Gość Kominiorz
Lepiej to zostawić fachowca ile razy już poprawialiśmy po własnej robocie bo ktoś myślał taniej a nie daj Boże włożył kwasowke do pieca klasy 5 jeden sezon i sito. Chcoiaz są jeszcze idioci co do pieca na węgiel to stosują
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...