Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Ciepła woda natychmiast - 3 rozwiązania

Recommended Posts

Cyrkulacja zapewnia pojawienie się ogrzanej wody w punkcie poboru (baterii nad umywalką czy wanną) prawie natychmiast lub najpóźniej 2–3 sekundy po otwarciu zaworu. Co zrobić, jeśli tak się nie dzieje?

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/woda-i-kanalizacja/18502-ciepla-woda-natychmiast-3-rozwiazania

Gość MK
Cyrkulacja wody była pierwszym gadzetem który wyłączyłem w nowym domu. Mam szambo więc cyrkulacja wydawała się sensownym rozwiązaniem :). Mam 300L zasobnik CWU który latem podgrzewam raz na 2-3 dni do 70 stopni. Potem piec jest wygaszan (pellets). Nawet jeżeli cyrkulacja będzie ustawiona w miarę precyzyjnie (tzn. bedzie uruchamiana na kilkadziesiąt minut rano i wieczorem), powoduje spore straty ciepła na zasobniku. Należy zastanowić się czy pozorny komfort który daje jest uzasadniony ekonomicznie (instalacja + prąd + straty ciepła). Myślę że dużo lepiej jest już na etapie projektowania umieścić wszystkie odbiorniki ciepłej wody blisko siebie. Problemem może być kuchnia, ale tam proponuję zastosować elektryczny podgrzewacz wody (mam takie rozwiązanie i polecam). Ciepła woda jest natychmiast a wodę w kuchni zwykle odkręcamy na krótko. Obecnie w łazience czekam rano na ciepłą wodę 5-7 sek zamiast 2 sek. i da się z tym żyć.

Gość pawel123
"Komfort ciepłej wody"? Z komfortu ciepłej wody zrezygnować nie możemy z prostej oto przyczyny, gdy ciało swe wyziębimy to się rozchorujemy lub/i umrzemy. Pozdrawiam :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować